kelleşiyorum arkadaşlar ve üzülüyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve oniks tarafından 11 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 22 ve saçlarım dökülüyor. yanlardan açıldı şimdi ön üst taraflarda dökülüyor.uzun saçlıydım dökülme ve saçların cansızlaşması nedeniyle 3 numara yaptırdım saçlarımı.. önlerden dökülmüş aşırı olmasada..
    doktora gittim bir şampuan ve sprey önerdi.6 ay kullan geçmezse saç ekimi dedi.genetikmiş dökülmem.dayımda ve annemdede var.

arkadaşlar moralim çok bozuk.zaten kolay depresyona giren,kendiyle barışık olmayan bir insanım. aynaya bakıyorum evet kelim.. muhtemelen kızların ilgisini çekmiyorum bu durumda. büyük gösterdiğimi düşünüyorlar. ben saçlarımı fln istemiyorum sadece kendimle barışık olayım yeter ama bunu nasıl başarıcam bilemiyorum. kendime olan güvenimi kaybettim diyebilirim.

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bruce Wills derim başka da birşey demem:

3. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence her insan kendisiyle barışık olamaz,sadece ümidini yitirmeyip bir şekilde hayata bağlanmayı dene.Ben öyle yaptım,kendinle barışmanın yolu ne kadar berbat bir durumun olursa olsun onu kabullenmektir.Gözünü kapatmayan bir insan çevresini gören bir insan bunu kabullenemez.Sana tavsiyem kendine bir uğraş bul,en azından dikkatini dağıtır.Yoksa sürekli aynada kendine bakıp kendine acırsın ve battıkça batarsın.Eğer duş aldığın banyoda ayna varsa aynayı kaldır.
    Başka önerebileceğim bir şey yok.Keşke doğmadan önce nasıl doğabileceğimizi seçebilsek ama ne yazıkki mümkün değil.Örneğin vücut geliştirme olabilir,beni tüm sorunlarımdan kopartıp kendine odaklatan bir spor.En azından vücudunu iyileştirerek bir nebze olsun psikolojine iyi gelir.
    Bunun haricinde psikiyatriye gitmenide öneririm belki hafif dozajda bir anti-depresan verir.
    Not düşmek istiyorum senden pek farklı biri değilim bende kendiyle barışık olmayan biriyim,halinden anlayabiliyorum.Ama oturup sürekli halimize acımak durumu düzeltmiyor durumu daha kötü yapıyor.Yapacak bir şey yok :(

Son düzenleme: 11 Mayıs 2013
  4. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    0-1 numara saç herzaman benim açımdan güçlü bi görüntü uyandırmıştır belkide izlediğimiz filmlerde çoğu body cinin yada coğu dövüşcünün veya sert ve erkeksi tipleri yansıtan bir çok ünlünün rol aldıgı filmlerin de etkisi olabilir bence saçının dökülmesini saç dökülmesi olarak bırakırsan bu tabi kötü durucaktır

bunu bir tarz haline getirirsen saçın dökülüyormus gibi değil tarzın mış gibi durcak ve senın tarzın olcak

vin diesel,bruce wills,jason statham gibi bir çok tanınmış kişinin tarzları böyle ve çok ta beğeniliyor

saçı oldugu halde 0 ve 1 numara saç stili olan binlerce insan var bence bir dene yakışabilir ilk başta tabi yadırgarsın ama bi 10 gün sonra asıl yorumunu yaparsın

5. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Güzel bir bakış açısı ama 0 ve 1 numara saç herkese yakışmıyor nasıl uzun saç herkese yakışmıyorsa,arkadaş bence uzun saçın yakışıpta dökülmesinden muzdarip.

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    şu anda saç dökülmesi eğer genetikse engeleyecek tek şey saç ektirmek
    onun dışında yani genetik değilse neden kaynaklandığı araştırılmalı ona göre çözüme gidilmeli

7. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    saç ektirmek için de dökülmenin belli seviyeye gelmesi gerekiyor sacınızın az bir kısmı açıldımı saç ektirdiğinizde saç ekimini saç dökülmesi devam ederken yaptırdıgınız için diğer saçlar dökülmeye devam edip görüntüyü bozuyor sanırım saç dökülme hızı 27 28 yaşlarında geriliyor ve artık duruyor diye hatırlıyorum o yaştan sonra ektirmek daha mantıklı

rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    mevcutları kökünden söküp, söküleni ekerek bunun önüne geçebilirler diye düşünüyorum ömürlük saçlar olur
    acncak tabi tahmini konuşuyorum

9. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    malesef dediginiz gibi olsaydı kel olmazdı galiba :) şöyle düşünelim siz sorunlu kökü alıp başka yere ekiyosunuz ve sorun ekilen yerden tekrar eder.keşke dediginiz gibi olsaydı :)

minoxil diye bir ilaç var bu ialacı sonsuza dek kullanırım diyorsan saçını 5 numra yapıp bu ilaçı kullanman.şuan başka çözüm yok.
    aslında kellik basit bi sorun koyunun kopyasını çıkartan kellige hertürlü çözüm bulurlar hatta kesin bulmuşlardırda piyasada satılan birçok ürün var bu konuda yaptıkları ilaçları uzun bi süre daha yayınlamazlar bence.

rockybalboa7 ve Cellucorc4 bunu beğendi.
  10. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    ayni sorun bendede var yillardir. 21 yasindayim. Ne yaptisam durduramadim.

Artik pek fazla takmiyorum. 3 numaraya kestiriyorum sürekli. Eger saglam vucudun varsa kel kafa ile baya karizman olur. bkz. jason statham

11. ugiican

ugiican Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben özellikle sana saçını soğuk suyla yıkamanı öneririm. Bu sayede saç köklerinin beslenmesi dah iyi olur. Öte yandan saçını kurutacağın zaman fazla havlu kullanma. Islaklığı al geri kalanı şekillendirdikten sonra bırak kendisi kurusun. Fön makinesi kullanmak istiyorsan bile sıcakta kullanma saçların yıpranır. Ve bir de argan içeren saç yağları var. Saçı besliyor ve kuvvetlendiriyor. Ya da saç toniklerinden de kullanabilirsin bu biraz sana kalmış bir şey. Benden bu kadar öneriler. :)

12. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Sende bir Aktör olsaydın senin şuanki halinde gayet karizma dururdu:)
    Saç ya babaya yada dayı tarafına çeker. Benin baba tarafı komple kel yanlız yaş 25 hiç dökülme yok. Dayı tarafına çekmiş sanırım yada bi anda patlamaya yaşayacak..
    Genç yaşlarda herkez kendi bedeninde bir kusur arar yada vardır. Örnegin bende 2 kusur :)
    Bu takıntılar genellikle evlendikten sonra geçiyor..

13. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    adam akıllı kaliteli bi yerde yaptırırsanız protez saç olayını bi düşünün derim.

14. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben çoğu kişinin yazdığı kellik yakışıyor olayına kısmen katılıyorum kimisine uzun saç yakışır kimisine kazıtmak vs. mesela benim kendi görüşüm ve çevremdekilere göre 0 a vurunca kafayı o da yakışmıyor çok uzunkende en ideali 3-5 numara arası benim için.
    Kafa şeklinede biraz bağlı alın bölgesi uzun olan kişilere uzun saç yakışır, dar olan kişilere kısa diyordu br saç stilisti tabi ne derece doğru bilemem.

15. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yakışıklılık,kas, gür saç ve uzun boy bir yere kadardır inan asıl önemli olan ise kariyerdir hiç merak etme eğer güzel bir iş yaparsan gelirin yüksek olursa birde entellektüel olursan sözün dinlenir herkes senden övgü ile bahseder ve kendine güvenin yerine gelir ancak görüntüde önemli burada vücut geliştirme devreye girer kaslı bir vücut adamı karizma yapar,giyiminede özen gösterirsin,kafa yapın iyi ise 0 numara karizma gösterir insanı onuda belirtelim kafa yapın iyi değilse saç ekimi olabilir tıp ilerledi merak etme yani uzun lafın kısası eğer ilerde kariyerin kötü olursa inan gür saçlı olman güvenini yerine getirmeyecek

2157 bunu beğendi.
  16. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Herkesin derdi ayrı kusurlu yaratılmışız bence.

rockybalboa7 kesinlikle haklı...

17. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Farklı bir bakış açısı sunmak istiyorum,

İlk ve ortaokul yıllarımda Mr. Spock lakabını kazandırıp bol bol dalga geçilme konusu olan kulaklarım,

Lise yıllarımda Yüzüklerin Efendisi serisiyle Legolas'ın kulaklarına benzetilmeye ve doğal olarak lehime bir durum olmaya başladı..

Bu tür durumlara bakışınız, onları kabullenme yollarınız durumun üstesinden daha kolay gelmenizi sağlayacaktır..

Fit ve sağlıklı vücuda yakışmayacak bir saç şekli olduğunu düşünmüyorum..

Sayfayı Paylaş