Kazein ve protein tozu?!?!?!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Millstone tarafından 14 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Millstone

Millstone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çanakkale
    Öncelikle herkese merhaba...

Ben 4 aydır bb ile uğraşıyorum ve kilo almak istiyorum..yaz bittikten sonra optimum whey protein tozu ve optimum kazein alıp ikisini birlikte kullanmak istiyorum..ikisini birlikte kullanmanın herhangi bir zaraı olur mu acaba? :confused:

2. deaths3xpulsion

deaths3xpulsion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almak istediğini belirtmissin dostum fakat kilondan bahsetmemişsin.Öncelikli olarak iki protein de ayni zamanda kullanilabilir.Önemli olan nasıl kullandığın günde 4 5 ölcek kullanırsan wheyden üstüne bide kazein kullanırsan karaciğeri yorar yağlandırırsın genelde en fazla 2 ölcek olmalı bana sorarsan süt proteini kazein daha cok yavaş salınımlı olduğu için ağarliklı olarak sabah ve aksam yatmadan önce alınır zaman salınımı kana karışma süresi daha uzun olduğu için gece beslenemeyeceğinden dolayi yavaş salınımlı bu tarz proteinler cok fazla yararı olmakta whey ise daha cok spor öncesi sonrasi ağarlıklı olarak düşünebilirsin yada atladığın öğün yerine alabilrsin.Çok zayif isen karbonhidrat düşünmelisin beslenme alışkanlığına göre bir düzene koymalı ona göre kullanmalisin ;)

3. Millstone

Millstone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çanakkale

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler :)

boyum 1.80 kilom 55 maalesef, spora gittiğim günlerde spordan 2 saat önce bir tabak yoğurtlu makarna spordan önce ve sonra olmak üzere 1 ölçek optimum whey almayı yatmadan önce de 1 ölçek kazein almayı düşünüyorum..spora gitmediğim günlerde ise sabah ve öğlen 1er ölçek whey ve yine yatmadan önce kazein alıcam uygun mudur acaba? ayrıca bunların yanında ek olarak önerdiğiniz supplement var mıdır mesela spordan önce kreatin de alırsam zararlı olmayacağını düşünüyorum..

Son düzenleme: 14 Temmuz 2013
  4. deaths3xpulsion

deaths3xpulsion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    75 gram civarinda kaba taslak bakarsak protein ihtiyacın var eğerki sen günde 3 ölcek alırsan yemekten alman gereken protein kalmıyor eğer ki düzgün beslenemiyorsan. Şu şekilde yap.Sabah yumurta tarzı protein bakımından zengin kahvaltı yapamayacak isen seni idare edicek şekilde yarım ölçek whey al 1 değil öğlen ise tavuk balık gibi protein içerikli yemeğini yemeye dikkat et oldu ki yiyemeyeceksin yarımda öyle al ki gün içinde 2 ölceği geçirme geri kalan bi 20-30 gramı yemeklerden al 100 gram tavuk göğüsünde 18 gram civarinda protein var kendine göre ayarla ama yemeğe ağarlık ver supp. ek olarak kullan gitmediğin günler 1 e düşür gitceğin günler 2 ye cıkar orası sana kalmış BCAA düşünülebilir gelişimine destek olmasi açısından kreatin önermem vucuttan atması zordur eğerki kullanımını bilmiyorsan yağlandırabilirsin karaciğeri yoradabilirsin performans istiyorsan karbonhidrat eksik etme spordan 2 3 saat önce yiyeceğin öğünde daha performanslı calışırsın.Kilon düşük o yüzden protein demek değil kilo aldırır. Karbonhidrat ağarlıklı beslenmende gerekir.Saf proteinden cok weight gainer düşünmelisin.Benim boyum 193 kilom 102 boyuna göre orantılı bir hacime sahip olmalısın iyi günler

Son düzenleme: 14 Temmuz 2013
    Millstone bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş