Kavgada Yenen taraf olmak neye dayalı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Kavga için taktik almak istemiyorum yanlış anlaşılmasın . toplumda tartışılan konulardan biri sizce kavga neye dayalı

Ben 2 sene önceye kadar sokakta felan kavgalara giren biriydim genelde vurunca dokununca sinirim bozulup dalardım ve bir anlık sinirle vurunca karşıdaki kişi tepki veremiyordu bile bende rahatca vurabiliyordum taki ozamanlara kadar.

Okulda özgüvensizlik ve arkadaş ortamamın olmasından baya savunmadan düştüm artık hiçbirşeye tepki veremiyorum gerçi eski okulumda herkeze adım yayılmıştı birde güçlü biri olduğum için benle oynamaktan zevk alıyorlardı ara ara birilerine vurdum yan sınıfa ağlamalara gidince bela olanlar oldu başıma iyi gene onlarla didişmeye kadar ileri gitmedi olaylar ama bi yerimde olsanız siz naparsınız merak ediyorum . İşte özet bu bende böyle kolay lokma oldum.

Şimdi kavgada yenmek . psikolojiyemi yani sinirli bir zamanında bir takıntın varsa onu düşünüyorsan bazen rahatsız edilince direk kavga başlatılıyor.
    Bazende birileri dokununca çok sinirlenenler var hatta okadar ciddiki yere yatırabilirse eklem kemikleriyle burunun sağ alt tarafı ve dudakla birleşesen taraflarına bir geçiriyor ağzı kanla doluyor . Bazende Kendine olan güven işe yarıyor diyorlar okulda ortalama her sınıflarda 2 kişi olur herkezi kendinden üstün görür karşıdaki kişi ne kadar iyi olursa olsun diyenir . Yada Teknik bilme & Dövüşçü Kişilik ben bunu şöyle düşünüyorum 5 sene lik bir kafes dövüşcü sokaktaki kavgalarda rakibini bir hiç olarak görür ve dağıtır rakibin vurdukları ona işlemez çünkü müsabaka larda neler yaşamışlardır hayatında birkez yada 2 kez kavgaya girmiş bir kişinin vurduklarıyla dövüşçününki pek bir olmaz.
    Güçlü yapılılık siyahiler , ağır işlerde çalışanlar yada Vücut geliştirme ile uğraşanlar genelde güç harcamaya alışık olduğundan daha güçlü olurlarmış ve kavgada vurduklarını indirirmiş böyle bir şehir efsaneside var tabi kişilere göre .

Gençler bu konu nasıl birşey tabi saçma ama bence tartışılmalı

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    En sevdiğim konular :) şimdi zamanım yok da yorum burda kalsın katilirim ilerde :D

3. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    katılmadan önce konuyu oku hazır cevaplara cevap verince başım ağrıyor.

4. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Sayıya bağlı. Daha bugün boksör cocugu 3 kişi evire çevire dövdük arkadaşlarla. Kaşınmıştı. Kimse adamlık dersi vermesin. Pişman değilim.

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Hazır cevap derken ? Bunu nerden çıkardın :D

6. xylm

xylm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    3 e 1 dövüyosunuz ve bunu burda anlatıyosun siz simdi adam mısınız birader ?

KassızAdam ve UZİKONİGRASSE bunu beğendi.
  7. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Adamız.

byte bunu beğendi.
  8. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    başlığı görüp hemen ''amaan bırakın kavgayı mavgayı boş işler onlar'' . yada ''direk tek yumrukla iner '' demelerden bahsediyorum

9. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Acemiler arası böyle sokak serserileri arasındaki olan dövüş kalıba&güce bağlıdır, dalarsın patır kütür çelme takarsın düşürüp yerde tekmelersin vs vs. bu böyledir, biraz daha ileri seviyesinde teknik&taktik&hız önemlidir.. şimdi çok uzun uzun uzun yazardımda bu böyle uzar gider, şimdi işi bozan birşey var; BIÇAK! ne kadar güçlü hızlı kalıplı teknikli vs. olursan ol hiç bir şey yapamassın, çok çok aşırı tecrübeli bilgili ve hızlı olman lazım ki buda çok ciddi bir profesyonellik ustalık gerektirir kaldı ki bu dediğim şey bizim gibilerde olmaz.. İşin özü bu tip bıçaklı pislikli adam toplayıp dalmalı işlere gireceğine, en iyi tatktik; Caydırıcı tipin, tarzın karizman vücudun olucak, öyle dövüşe kavgaya meraklı olanlarla çok haşır neşir olmayacaksın, sadece merhaba merhaba, dışarıdan güçlü gözükeceksin, yalaka tip olmayacaksın, yani bence bu iş böyle, belki 10-11 yaşlarında olsaydık iş değişirdi ufak tefek kavgalar olurdu ama şimdi bıçaktı silahdı sopalı muştalı kavgalar var, en iyisi hiç girmemek.. Ve bakımlı, güçlü, sağlam çevreli (çevreden kastım çok kişi değil, üst tabaka kişilerden oluşan elit tayfa, öyle yalcılardan vs ayakçılardan oluşan değil) biri olabilmek önemli kısaca

Nanza, unknown00 ve abseto bunu beğendi.
  10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Adam özetledi :D ama eğer oldu da bu kavga bir arkadaş veya bir okul ortamında felan olursa bence kalıp önemli. Sonuçta ne kadar güçlü dediğim kişiler bile kavgada karambole gidiyo :D :D yani teke tek bir kavga hayal olduğundan dayanıklılık daha önemli (bkz irlandalı) Yani en iyisi 2 yıl body + yumruk atmayı bilmek = One Punch Man !
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2016 ---
    Dostum olayı bilmeden konuşamam tabi sorgulamakta bana düşmez :D ama eğer olur da biri birine artislik yapar siz gidip 3 kişi onu döverseniz buna adamlık denmez. Ha tabi olayı bilmediğim için bişe demedim ama olabilir de kimi zaman 3 v1 girdirmeyi gerektircek olaylar :D nese yani sonuçta senin bilceğin iş ama 3 e 1 dövmek çok da marifet değil :D
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2016 ---
    en sevdiğim konu dedim :D yani niye benim yorumumn üzerine dedin ki ona şaşırmıştım :D nese ama boş değildir. Zaten kavga hayatın parçasıdır ister istemez elbet karşımıza çıkar :D Ayrıca direk tek yumrukla iner lafı doğrudur. Az bi kütlen varsa bide azcık tekniği öğrenip üstüne çalışsan çeneye tek yumrukla bayıltabilirsin bile. İnternette baya örnekler var gerçek ama tabi bunun için çok iyi ayarlaman lazım :D ama yinede iyi yumruk atabilirsen bayılmasada baya sersemliceğinden ilk vurursan kazanmış kadar olursun :D

11. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Abseto,
    Yaşadığım olayı burda anlatmam marifet olduğunu düşünmemden dolayı değil, kavgada sayının da önemli olduğundan.

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır yani sayı önemlide :D olaya bakınca eğer haklıysanız o adam artistin tekiyse felan filan normaldir gururda duyarsınz :D yani sadece kötülemek için yazmadım merak ettim.

CastielSPN bunu beğendi.
  13. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    tamam kütle de önemli ama kütlen çok ağırsa fazla estetik ve hızlı hareket yapamazsın ileri profosyonel se o ayrı diğer türlü 2 dk da nefes nefese kalır ben kas işine başladığımdan beri kol kalınlığım arttı omuzum düştü boyum kısa gözükmeye başladı ayakkabımın içine 2 cm lik taban koyuyorum siz düşünün artık , zayıf olup çevikte olmak önemli tabi bi okadarda kişilik

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    haklısın da zaten yorumda az bi kütle dedim yani abartmaya da gerek yok :D zaten bende öyle çalışıyorum salona gittiğimde de hacim için çalışmak istemiyorum. Kuvvet önceliğim olcak. Sonuçta hantal olmak çok sıkıcı olsa gerek :D ve bir de sokak kavgasında asıl hacimli kişiler daha çok iş yapar. Söylemek saçma da olsa 2-3 kişiye bir dalabilirler. Yani tabi herkesin harcı değil ama sonuçta 60 kg birisine 3 kişi dalarsa ne kadar hızlı olursa olsun (profesyoneller ayrı :D ) yere düşmemesi elden değil. Ama bir 110 kg birisini devirmek kolay olmaz :D yani dayanıklılık olarak avantajı da vardır. Özellikle zaten sokak kavgalarında dalan kişiler yumruıkları gelişine savururlar bu da normal kapasitelerinin yarısını anca kullandırttıran çok saçma bi stil :D yani hacimli olmak sokakda iş yapar. Boks gibi kişiler ise hacimden uzak durmalı yoksa vura vura ezerler prof. maçlarda adamı :D

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sokakta kazanmak Kimbo Slice'a
    Ringte dövmek Fedor Emelianenko'ye bağlı :)

16. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    şöyle birşey durdum mesela 10 tekrar 7 kilo hacim kazandırırmış 5 tekrar 10 kilo hacim kazandırmadan güç kazandırırmış bu gerçekse bana göre daha iyi zaten çevremdeki herkes kasa ön yargılı kim bilse kas geliştirmeyi ego olarak görüyor haklımı haksızmı bilmiyorum ama böyle bir takıntı var çünkü kas kütlesini fazla görünce habire eleştiri habire diyer insanlardan farklı görüyorlar geçen terledim kollarımı sıvadım tamam anladık kaslısın diyorlar nasıl birşey ya bu nefret etmeye başladım artık

Son düzenleme: 7 Ocak 2016
  17. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Çok yaşıyorum veya görüyorum. Onları takma çekemeyen laf atıyo emin ol hepsi olsun ister ama yapamiyolar işte. Düzen olmayınca olmuyor. Olmayınca çekemiyorlar tabi :D en iyisi takma geç :D ayrıca evet yanı her türlü hacim de az cok olur ama az tekrar çok kg daha çok kuvvet için. Bende öyle çalışıyorum zaten :D

18. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Valla hacim önemli harbiden. Şu esnafı döven irlandalıyı hatırlıyosunuzdur. 110 kg falandı hatırladığım kadarıyla. Adama o kadar vuruyosun işlemiyo falan. Sözün özü hacim hantallaştırır doğru ama kararında yapmakta sağlamlaştırır

abseto bunu beğendi.
  19. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Katılıyorum. Yanı olay ona benzer tabi ama aslında İrlandalı hep koluna darbe yedi yüzüne bir düzgün yumruk yemedi :D zaten 20 kişi tekmeyle daliyolar nasıl bir fanteziyse :( nese ama cidden yerinde hacim iş yapar. Özellikle birden çok kişiye dalarken. Ama prof birine karşı hacim etki etmez :D

20. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    yani kısacası o bruccle mesela zayıf ama güçlü gibi görünüyor tabi dönemimizde olmadığı için pek te anlıyamıyoruz irlandalının boyuda uzundu baya dayanıklıydı . https:// www.you tube.com/watch?v=KPXSmjAfMmo link atmak yasak mı bilmiyorum ama keşke herkez irlandalı kadar şanslı olsa baksanıza aynı olay ama sonuç değişik

Sayfayı Paylaş