kas kurşunun etkisini azaltırmı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Giray1515 tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    aklima takildigi icin soruyorum.telefondan yaziyorum yazim hatalari icin kusura bakmayin

bruce lee miydi kimdi olen biri varmis.6 ay daha yasasaydi vuruldugunda kursun vucuduna hic girmicekti diyenler varmis bende arkadaslarimin yalancisiyim.

boyle bisey mumkunmu?vucuda girdirmicek kadar kas yapamasakta etkisini azaltabilirmiyiz?hani 5-10 metreden vuruluyor ama mermi cekirdegi kaslarda kalip ic organlara gitmedigi icin cektigi aciyi saymassak hicbisey olmamis gibi catismaya devam ediyor?(gibi mesela)

yani illaki bi etkisi olur ama tahmininizce ne kadar olur insan sinirlari nelerdir sizce bu konuda?

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de küçükken düşünürdüm, 6 ay daha yaşasa kurşun işlemeyecekse herhalde 6 sene daha yaşasa füzeye de dayanırdı. :)

3. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Burda kurşundan bahsediyoruz bilmem kaç bin km hızla geliyor betonunu filan deliyor öyle bir şey mümkün olmasa gerek :)

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bruce Lee'ye kurşun işlemeyeceği olayı abaratı , sallamadan ibarettir.Bruce Lee çok hızlı biri olduğu için belki ordan mantık alınarak düşünülmüş olabilir veya bir kas kütlesi vardı ama yani çok azdı çünkü kendisi 65-75 kg arası biriydi.
    Şahsi görüşüm kurşun yani çoğu maddeyi delip geçebilen birşey , kası yanı kesinlikle delip geçer.

5. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bu arada polis olmak istiyorum ve babamda polis.sunu soyliyimki tufekle istedinizi yapabilirsiniz ama tabancanin "etkili menzili" zaten 25 metre.ayni soruyu inci sozluktede actim ordada bunlar soylendi.bi 5-10 metreden siksaniz ennn fazla 3-5 cm delip kalir tabancadab cikan mermi cekirdegi.ama size yemin ederim "beton duvari delip gecen mermi" diyen adam vardi ya?

tufek ayri konu ama dedigim gibi arkadaslar.iki elektrik direginin arasi 50 metredir tabancanin etkili menzili 25 metredir birdaha dusunun derim gozunuzun onune getirerek?

yani hicmi faydasi olmaz bre?catismada govdemizin bi yannindan vurulsak yatip kalacazmi yani?filmler o kadarmi abarti? :)

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hayır kurşun kurşundur ister sıska ister yağlı ister kaslı olun delik deşik eder adamı filmlere bakarsanız jason statham 10 kişiyi dövüyor gerçekte olsa temiz bir dayak yerdi:)

7. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Tabancanın etkili menzili 25 metreden çok daha fazla. Av tüfeği, havalı tabancalar zaten 30-40 metre menzile sahip. Mesafe arttıkça tabi ki etki zayıflıyor ancak herhangi bir yivli silahın etki mesafesi çok daha yüksektir. Yani bir tabancayla vurulursan çelik yelek, kevlar gibi birşey giymedikçe kurşunu durduramazsın.

8. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    verminaard evet tabancanin "menzili" 100 metre ama "etkili menzili" gercekten 25 metre kardesim,istersen arastirabilirsin ben cok arastirdim.bazi yerlerde direk etkili menzil 25 metre diyor bazi yerlerde etkili menzil 50 metre asil menzil 25 metre diyor.yani su kadarini soyliyim 25 metreden sonra tabancanin etkisi ciddi anlamda azaliyor.hani 30-35 metreden adam vursan tekrar ates etmedigin surece cikarip oda seni vurabilir.olursede kan kaybindan yada sakat bi yerine geldiginden.

neyse velhasilikelam ogrenmis olduk.durdurulamiyor.
    tip okuyan birine sordum bu isle ilgilenen biri.elbette buyuk olcude etkisi olur ama seni kurtarmasini bekleme dedi.yani ne kadar kas o kadar sans.saadece sans olarak donuyor.kaslarin ne kadar iyiyse merminin etki etme sansi o kadar azalir.dogru olanda buydu zaten hic bi etkisi olmamasinida bekleyemezdik duvar gibi durdurmasinida bekleyemezdik ya?

Son düzenleme: 26 Ekim 2013
  9. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
  10. Ultimate34

Ultimate34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bence Tabancadan tabancaya değişir menzil. Benim babamda polis onda beratta f92 var 17 - 18 tane mermi alıyo ve mesafeside hatırlamıyorum ama baya bi uzaktan etkili

11. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Konu çok komik geldi bana şahsen :D hiç zannetmiyorum Ronnie Coleman falan bile bir kurşunun etkisini azaltamaz :)

Sayfayı Paylaş