kas kütlesini koruyarak yağ yakımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gymistanbul tarafından 14 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gymistanbul

gymistanbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    öncelikle herkese merhaba. Forumda yeniyim. Durumu kısaca özetliyim.

15 yaşından beri aralıklı olarak sporun hemen hemen her branşıyla amatör olarak ilgilendim. sporu hayat biçmi olarak benimsedim. Fakat Askerlik Sonrası uzun aralık vererek kısa süreli antremanlar yapsamda, 3 yıl bırakın spor yapmayı zaman dilimi olmaksızın (gece 3, 4 ) sadece yemek yedim. Buda aşırı yağlanmaya sebep oldu. 2 haftadır düzenli olarak yazıldıgım fitness centera devam ediyorum.

İşim hafif olduğundan gün içinde normal ihtiyaçlar dışında kalori yaktığım söylenemez. yaptırdığım yağ ölçümü sonuçlarım (makinaya inanmıyorum ama yine de yazıyorum )

Boy : 180 cm
    kilo : 87 kg
    göbek çapı : 93 cm
    göğüs çapı : 118 cm
    bicepsler : 38 cm
    vücut yağ oranı : 14.4 kg

merak ettiğim sorularım ve hedefim.

1. mevcut kas kitlesini kaybetmeden nasıl bir yol izlemem gerekli ?
    2. ağırlık çalışmasından öncemi yoksa sonramı cardio çalışmak gerekli ? ve neden ? ( cunku bu konuyla ılgılı karsıt cok fazla soylem var )
    3. en saglıklı cardıo kac aletle ve ne kadar sureyle etkılı olur ?
    4. nabız atım rıtmıyle cardıonun dogru orantı formulu 220- yasımız bu formul dogrumudur ?
    5. cardıyo yapıp yag yakarken agırlık calısmam tek adale grubu dogru bır calısma sıstemımıdır ?
    6. agırlık calısırken pıramıt sıstemını uyguluyorum ?
    7. ne kadar cok ıstesemde gramı gramına beslenme programına uyamıyorum.herkesın uygulayabılecegı basıt bır beslenme sıstemı varmıdır ?
    hızlı yag yakımını yaparken kas kutlesını kaybetmeden ıstenılen antremanı cıkartmak ıcın ne agırlıklı beslenmelıyız ?
    8. bu surecte supllement (proteın tozu ) kullanımı faydalımı zararlımı olur ?
    9. azim ve sabır varsa yarışmaya katılabilecek dereceye gelmek için ne kadar zaman çalışmak gereklidir. ?

cok fazla soru sordugumu bılıyorum. ama belkı benım gıbı soruları olup merak eden arkadaslarda bu vesıle ıle aydınlanmıs olurlar. sorularımı okuma ve cevaplama zahmetı gosterecegınız ıcın sımdıden cok ama cok tesekkur ederım.

( vucut resımlerını cektım ama yuklenmedıgı ıcın koyamadım )

2. gymistanbul

gymistanbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    hıcmı cevaplayacak bır arkadasım yok koca forumda..

3. omerdikici

omerdikici Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    En başta hayatından Yağı çıkararak ve karbonhidratı düşürerek bir adım atmş olcaksn
    Günlük Aldığın Besin Değerlerini İmkanın varsa hesapla Aldığn Karbonhidrat Ve protein olarak
    Kardiyo ve Ağırlık İdmanı aynı gün yapmayı aklından çıkar Eğer kas kaybetmek istemiyosan
    1 Gün ağırlık İdmanı 1 gün Kardiyo Olucak Pazar günlerini Dinlendirme olarak düşünebilrsn
    Kardiyoyu Koşu bandına binebilrsn Eliptik Bisiklet kullanabilrsn İp Atlaya bilirsn
    Ağırlık idmanlarında ise Yağ yakıym derken Definasyona gider gibi çok tekrar yapmıyosn Normal Nasıl büyürken idman yapılırsa aynı sistem devam Burda Seni değiştircek olanlar beslenme tarzın başta olmak üzere programına ekledğn Kardiyo idmanıdır
    Pramit Sistemini uygulamana gerek yok Örnek veriyorm bir bench press için 12-10-8-6 gidebilrsn tekrar sayısı düştüğnde ağırlık artırıyoruz
    Beslenme sistemi 2-3 saat aralıklarla Proteinli ağırlıklı beslenmeye çalışman senin içn yeterli olacaktır mesela kalktığnda ilk işin bir tabak yulaf yemek olsn sonra aradan 1-2 saat geçnce Yumurtanı haşla ye 2 saat sonra öğle yemeğne geldğnde Tavuk pilav yap 2 saat sonra idmana hazırlan vb.. Yarışmalık vücut yapmak Kişinn Genetik yapsından yaptığı küre kadar farklılık gösterir kimi 3 sende 5 senede yapar bunlara pek fazla takılmak sağlıklı idman yapmaya odaklan

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir.
    - Zorunlu Pozlardan eksik olanlar vardır.
    - Eklenen resimler resim ekleme kurallarına uygun değildir.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiştir.
    - Hakkınızda eksik bilgi verilmiştir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş