1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Karın kasımmı hacimsiz yoksa yagmı var

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve orhan kalayci tarafından 16 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. orhan kalayci

orhan kalayci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar 2 aydır karın aksı çalışıyorum bir tülü adam akıllı çıkaramdım acaba yagmı var karın akslarımmı hacimsiz şimdi,
    boy:1.80 kilo:60(65di çalışa çalışa düştü) ,yag oranım %14dü şuan %11 çıkıyor ölçülerime göre belim :79 dan 75e düştü yine bacaklarda da yag kaybı oldu
    http://i.hizliresim.com/Wg2ARQ.jpg (eski 65kg iken)
    http://i.hizliresim.com/3v8BJp.jpg (eski 65kg iken)
    http://i.hizliresim.com/NlV6JL.jpg (yeni 60 kg)
    http://i.hizliresim.com/kGr3R9.jpg (yeni 60 kg)
    http://i.hizliresim.com/pX4qVn.jpg (yag varmı ,derimi anlamadım ama derim baya kalın)
    http://i.hizliresim.com/R1yLRn.jpg (yag varmı ,derimi anlamadım ama derim baya kalın)
    Yaptıgım hareketler 30 crunch,30 bacak kaldırma,30 rus büküm,20 kg ile sag tarafa egilip kalkma aynı şekilde solo,30 bacak çekme,1.30 dk plak,50'şer saniye iki tarafa yan plank.Ben 30 tane yapınca digerine geçiyorm ne yapayım sadece crunc yapıp 3 setmi yapayım? hiç durmadan 60 crunch çekiyorum
    Tavsiyelerinizi bekliyorum sizin uyguladıgınz karın egzersizi varmı lütfenosandım artık :D karın kasına çalışacagım ders çalışsam proftum..:D

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence genel anlamda vücuttaki kas oranı düşük seviyede. yağ da var kas azlığıda var.

3. orhan kalayci

orhan kalayci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Peki ne önerirsin hem vücuttaki kas oranıyla alakası ne? ben çok zayıf insanda karın kası gördüm.

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    çok zayıf olsa yağ oranıda çok düşük olsa kemikleri karın kası edasında görünebilir. ama senin yağ oranında görünmesini engeller kas kütlesinin azlığıda . yapman gereken senin kilondaki insanlar mesela kas kütlesi olarak kilo alıp 70 kgnin üstüne çıkmayı ilk hedef olarak belirleyebilirler. buda iyi bir ağırlık antremanı ve düzenli beslenme ve sabırla uzun bir sürede olucak birşey

5. orhan kalayci

orhan kalayci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hmm teşekkür ederim dostum yaldınz :D ögrenci adamız okul,para sıkıntı :D 4 yıl önce gitmiştim protein karbonhidrat baya gelişmiştim ama geri fosaldık :D.(Bildiginiz bilgiler öneriler varsa yazın beyler fikir edinirim en azından)

6. Aurain

Aurain Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Senin kas kütlen çok az genel olarak baktım vücuduna vücudunun yağ oranı çok yüksek değil ama karın kası istiyorsan biraz hacim kazandırman gerek çok su tutmuş vücudun clean beslenmeye özen göster ve kas kütleni artır

7. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Spor salonuna gitmen gerek. Vücudunda dert etmen gereken nokta karın değil tüm vücut bence.

8. orhan kalayci

orhan kalayci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplarınız için teşekkür ederim ben daha önce (4 yıl önce) baya kas yapmıştım eri zayıfladım normal kilom 54 idi nisan ve mayıs ayında 67 kiloya çıktım 6 ögün yerdim gece acıkırdım açlıktan karnım agrırdı :D gece 3 te yarım ekmek yag,bal yerdim ya da 1'er tabak pilav sulu.Her neyse hantallaşınca biraz yag yakayım dedim birde ustam ögrenciyim 2. ögretim oldugum için spor salonunaa gidemiyorum, bende evde karın kası yapayım sonra karın kaslarını koruyarak şınav,barfiksle kas yaparım diye düşünüyordum ayrıca evde 25 kg z bar var onla hareketler yapıyorum hemen hemen bütün hareketler biliyorum ama hala çok eksigim var.Şimdi kilo al diyorsanız 1 ayda 10 kilo bilemedin 7 kilo alırım :D ama nasıl alırım sorun orda, hani diyorum hareketleri yaparak alsam ben ozaman kas olurmu çünkü ben 54'ten 67'ye çıkarken sürekli spor yaptım barfiks,şınav,omuz kol gibisinden ondan çok yaglanmadım.Ekstra bişi soracagım arkadaşlar ben bicepste 25 kgden fazlasını kaldıramıyorum kaldırdıgım sayıda yükselmilyor :) help mee.

9. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    YAVAŞÇA kas kütleni artırmaya çalış, vücudun zayıf ama yağ oranın da pek düşük gözükmüyor. Benim güncel yağ oranım %13.5 ve karın kasları görülebiliyor ama senin kadar zayıf değilim.

10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Bu karındaki şişlik su tutmadan kaynaklı değil mi? Bildiğim kadarıyla öyle. Ancak ne kadar süre boyunca su içersek kurtulabiliriz ki. Benim resimdeki baklavalı halimde bile bırakınca göbekli biri gibi duruyordum.

11. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Su o kadar fark yaratmaz. Postürüne baktır derim, aynı olay bende de vardı insan hayret ediyor.

12. Aurain

Aurain Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Şişlik su tutmadan kaynaklı eğer gerçekten paramparça bir karın istiyorsan tuz hiç olmayan yada çok az tuz içeren yiyeceklerin yanında kilon kadar temiz carb tüketmen gerek ve içtiğin su miktarını neredeyse 1 litreye inecek kadar indirgemen lazım ki biz pro değiliz çok iyi beslenme ve supplement takviyesi gerekiyor

13. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Postür için gittiğim skolyoz olabilecğeini düşünerekte yalnız doktor bana sağlam olduğunu söyledi
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2016 ---
    Yalnız benim bildiğim vücuttan su atmak için içtiğin suyu arttırmak gerekiyor. Tuzu falan kesme kısmı doğru ama

abseto bunu beğendi.
  14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    @Auarin suyu sakın kesmeyin :) nasıl ki yağ yakmak için yağ yemeyi kesmiyorsanız suda da aynı şekilde. ayrıca tuzu azaltabilir ketojen diyetler felan bakabilirsiniz ama suyu her şekilde bol bol içmeye özen gösterin.

Constance bunu beğendi.
  15. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Suyu azaltırsan daha da fazla su depolar vücut.
    Ben de gittim doktorlara. Onların bakış açısı " böyle yaşayabiliyorsan sorun yok. "
    Mustafa Savaşan Hoca var eğer İstanbul'daysan, imkanın varsa kesinlikle onu öneririm.

16. yenicherry07

yenicherry07 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum hemen dengeli bi şekilde kilo kazanmaya başla ama ağırlık antrenmanı yaparak. Biraz daha yağlan bunun üstüne hatta bişey olmaz hacimlen yeterki. Sonra vücudu kurutur istediğin şeyi görürsün. Şuanda Kas Yok çünkü ortada. Hemen geç kalmadan başla ve göster kendini dostummm!

Sayfayı Paylaş