Kanserden sonra tekrar VG

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve umıtkou tarafından 20 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. umıtkou

umıtkou Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bi hastalık dönemı atlattım ve yeniden calısmalara basladım cok şükür.
    Gün gün yaptıgım dıyetı ve antremanı sızle paylasıcam 2gün oldu antremanlara başlıyalı

Beslenme;
    sabah 1 bardak ılık su + nescafe classic(şekersiz)
    Daha sonra antreman bıtımıne kadar herhangi birşey yemıyorum

antreman; 5km hızla 5dakıka yurume , 10 dk 9km hızla koşu şeklinde 4 set

antreman sonrası ; az yağlı süt 1 bardak + 1 yumurta + 1 domates + 1 Salatalık

araöğün ; 1 tane muz

akşam yemeği ; 1 kase yoğurt sebze yemeklerı yagsız tuzsuz bulgur pılavı şeklinde

GÖRÜŞLERİ OLAN ARKADAŞLARA İHTİYACIM VAR tEŞEKKURLER SIMDIDEN :)

boksbody, batt_34 ve ataberkim bunu beğendi.
  2. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle büyük geçmiş olsun..

Yaşınız, boyunuz ve kilonuz nedir? Yağ oranınızıda biliyorsanız, söyleyiniz.

Kahvaltıya lor peynir, zeytin, biber ekleyebilirsiniz. Yumurtayı 2 tam yemekten çekinmeyin. Sütü 1 bardak yerine yarım litre içebilirsiniz.

Öğle yemeği göremedim ? İdmanınız kaçta bitiyor ?

Öğle ve akşam yemeklerine et eklemeye çalışın. Akşam yediğiniz bulgur pilavınıda öğlen tüketin.

Son olarak yatmadan 1 saat önce de beyaz peynir, yoğurt gibi kasein protein içeren ürünlerden biraz tüketin..

3. umıtkou

umıtkou Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajınız için teşekkürler önce sağolun , yaş 20 , boy 1.66 kilo 71 yağ oranını henüz ölçtürmedim antreman öğlende bittiği için antreman sonrası olarak yazmışım onu pardon aynı zamanda l-carnitine multıpower 1800mg kullanıyorum

4. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    çok geçmiş olsun.
    sanırım geç kalkıp antremana başlıyorsun direk olarak.
    günlük saatlerini de yazarsan daha güzel olur. beslenmen de biraz az gibi geldi bana.

5. umıtkou

umıtkou Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet antremana geç basladıgım zamanlar oluyo malum düzen kurma aşamasındayım ama saat 12 yi geçirmiyorum. 6 ay öncesıne kadar çok güzel vucudum varda sixpaclerımden 4 ü çıkmıştı o yüzden amelıyat ve tedavıden sonra hırs yaptıgım ıcın agır bı diyet cezası verdim kendime , lakin önerileriniz varsa yada yanlış yaptığım hususta bana yardımcı olmanız beni memnun eder kardeşim :)

6. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    valla sixpack falan ben ömrümde görmedim kendimde o yüzden tavsiyem ne kadar olur bilemem. :))
    öncesi bir geçmişin oldugu ortada ama hırs için cezaya gerek var mı?
    amacına göre biraz daha düzenli ve dolu bir diyet olabilir. hem yağ oranını azaltacak hem de kas kütleni koruyacak ya da üstüne ek kas inşaa edecek bir diyet. onu da kendini az çok vucuduna göre hazırlarsın sanırım.

7. umıtkou

umıtkou Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Evet cezaya gerek var bence akılsız başın cezasını ayaklar koşu bandında çekmeli :) gerçi ben kanser tedavısınde aldıgım ılaclar yuzunden kılo aldım ama olsun evet dıyetım bıraz yetersız ama ılk hafta böyle gıdıcem 2.hafta daha protein agırlıklı diyet programı uygulamayı dusunuyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:36 ----------

Şuanda antremandan geldim 30 dakıkalık sabit hızla bir cardio ve 15 dakika hııt yaptım yakılan kalori 200 ve ardından göğüs bölgesi çalıştım.

8. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.

Beslenme düzeninde gördüğüm kadarı ile proteini sadece 1 bardak süt, 1 kase yoğurt ve 1 yumurtadan alıyorsun. 3 satırlık bilgimle akıl vermek istemem ama diet ve sporu beraber götürürken protein oranını günlük beslenmende oldukça yüksek tutarak karbonhidrat ve yağı kısman gerekir diye biliyorum.

Sanıyorum ki yumurta sayısını (sadece beyazı olacak şekilde) artırman ve araya yağsız lor ya da yağsız beyaz peynir eklemen amacına ulaşmanda daha faydalı olacaktır. Ayrıca ana öğünler için eğer maddi durumun yeterliyse 100-150 gr kadar beyaz-kırmızı et ya da balık tüketmeni, eğer bunlara erişemiyorsan protein bakımından zengin bitkisel gıdalar ile (ör: mercimek) beslenme programını geliştirmeni önereceğim.

Başarılar.

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çok ciddi bir hastalıkla mücadele eden ve bunda mükemmel bir başarı elde eden vücudunuza neden 'ceza' verdiğinizi anlayamıyorum.
    kemoterapi gördüyseniz, vücudunuzu değil cezalandırmak, üstüne tebrik etmek gerekir..bence.
    beslenme ve antreman düzenini onkoloğunuzla oluşturmak, çok daha verimli ve sağlıklı olacaktır.
    büyük geçmiş olsun. umarım metastaz olmaz.

10. umıtkou

umıtkou Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederım umarım metastaz yapmaz demişssiniz bunu anlamadım neden böle dediniz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:18 ----------

Öncelikle büyük geçmiş olsun.

Beslenme düzeninde gördüğüm kadarı ile proteini sadece 1 bardak süt, 1 kase yoğurt ve 1 yumurtadan alıyorsun. 3 satırlık bilgimle akıl vermek istemem ama diet ve sporu beraber götürürken protein oranını günlük beslenmende oldukça yüksek tutarak karbonhidrat ve yağı kısman gerekir diye biliyorum.

Sanıyorum ki yumurta sayısını (sadece beyazı olacak şekilde) artırman ve araya yağsız lor ya da yağsız beyaz peynir eklemen amacına ulaşmanda daha faydalı olacaktır. Ayrıca ana öğünler için eğer maddi durumun yeterliyse 100-150 gr kadar beyaz-kırmızı et ya da balık tüketmeni, eğer bunlara erişemiyorsan protein bakımından zengin bitkisel gıdalar ile (ör: mercimek) beslenme programını geliştirmeni önereceğim.

Başarılar.

evet haklısında protein az 2. hafta dıyetınde protein agırlıklı gıdalar alıcam estagfrullah tekrar fıkıralısverısı yapmak ısterım :)

11. umıtkou

umıtkou Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bugün 45 dakıkalık bi cardiyo yaptım ortalama 8.5 la vucud nabzımı tutarak calısmaya gayret ettım daha sonra 15 dakıkada bısıklet yaptıktan sonra agırlık antremanı calıstım.

12. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kardiyoyu ağırlık antremanından sonra yapsan daha uygun olmaz mı? Ağırlık kaldırmak için kullanacağın enerjiyi koşu bandında harcıyorsun.

13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kanser sinsi bir hastalıktır. o yüzden çok dikkat etmek gerekir.
    umarım tekrarlamaz diye bi dilekte bulundum size.

umıtkou bunu beğendi.
  14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    zaman herşeyin ilacıdır
    sen düzenli ve doğru çalış mutlaka faydasını göreceksin,

15. umıtkou

umıtkou Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    herşeyi müthiş bi düzen ve çalışma istikrarıyla yaptıgımı dusunuyorum pazartesi tartıya çıkıcam sonuçlarını size yazıcam burdan moral ve destek veren herkeze ayrı ayrı teşekkür ederim eksik olmayın kardeşlerim :)

16. AUWWW

AUWWW Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yazık etme kendıne beslenmen ck tersız

17. umıtkou

umıtkou Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet arttırdım bıraz protein agırlıklı olarak bende yetersız oldugunu anlamıstım

Sayfayı Paylaş