Kalp kası kalınlaşması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve sismanbrad tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sismanbrad

sismanbrad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar
    Bugün itibari ile 124 kilodan 117 kiloya düşmüş bulunuyorum,diyetisyenin verdiği programla.Geçen gün bir televizyon programında 30 yaşı üzerinde ki kişilerin ağır spor yapmadan bir doktora görünmesini tavsiye etti benimde göğüsüm ağrıyordu bu manayla gittim.Ekg ve kan tahlilleri olması gereken değerlerde çıktı.Sonra eko çektirdim,bittikten sonra teknisyene sorduğumda birşey olmadığını belirtti.Sonra doktorun yanına geçtim.Kalp kapakçığının ve ritmin normal olduğunu söyledi.Kalp kasında kalınlaşma ve aort damarında biraz genişleme olduğunu buda (7-8 sene önce hipertansiyon problemim vardı şu an yok) buna bağlı olabileceğini söyledi.Daha önceleride kardiyologa gitmiştim lise zamanlarında o zaman kalp büyümesi olabilir demişti doktor,basketbol oynuyordum bir takımda yaklaşık 5 sene kadar yapmıştım bu sporu bununla ilgili olabilir dedi.Sonra askerdeyken tansiyonumdan dolayı bir kez daha eko çekmişlerdi o zaman doktor bir problem olmadığını söylemişti.Bugün gittiğim doktor bana ağırlık kaldırma sadece yürüyüş yap dedi.Kilo ver dedi tekrar,ağırlık yapsam hafif kilolarla yapsam olur mu dedim,sanki biraz umursamaz gibi geldi tavrı hayır yürüyüş yap kilo ver dedi.Şimdi ne yapmalıyım bilemedim.Kalp kasının kalınlaşması hipertansiyonu olanlarda ve spor yapanlarda olurmuş.Ben iki kısmada giriyorum.Tavsiyeleriniz neler arkadaşlar,benim diyetle beraber spor yapmaktı amacım ve eski halime kavuşmaktı şimdi bu suya mı düştü.Konu hakkında yorum yaparsanız sevinirim.Teşekkür ederim.Bu arada sigarada kullanıyorum.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle çok geçmiş olsun
    doktorlar böyle söyledikten sonra biz hayır tam tersidir diyemeyiz
    ne yazıkki tam tersi diyecek kişi yine bir doktordur bence başka doktorlarlada görüş
    sonuçta sağlık bu hiç bir şeye benzemez

3. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    tamam belki alışkanlık bırakması zor ama hala sigara kullanmanı anlayamıyorum.

Sayfayı Paylaş