KALORI HAKKINDA YARDIM..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Abayy tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Abayy

Abayy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaslar. Duzenli yag yakimi icin bazal metabolizmanin assagisinda mi alinmasi gerekiyor yoksa gunluk kalori ihtiyacimizin altinda mi???

2. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Düzenli yağ yakımı için tdee değerinizden daha az kalori tüketmeniz gereklidir. Bu değerden fazla tüketirseniz kilo alırsınız, daha az tüketim yaparsanız kilo verirsiniz.

Genelde bu değerden 400-500 kalori altında alınması öneriliyor kas kaybını en aza indirmek için.

3. Abayy

Abayy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tdee?

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bazal metabolizma hızı + günlük yapılan aktivitelerde harcanan enerji = günlük harcanan toplam enerji (tdee)
    Bu rakamın %15-25 aşagısında beslenmeniz gerekir.

5. Abayy

Abayy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Anladığım kadarıyla şöyle ozaman. misal veriyorum bazal metabolizmam 2000 + ben yaptığım egzersizlerle 600 kalori daha harcıyorum = 2600 alıyor. ben 1.800 kalori aldığım zaman günde, 800 kalori açığım olmuş oluyor. 7000 kaloriye ulaştığı zaman 1 kilo vermiş oluyorum. doğrumudur?

6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Mantık olarak doğru ama 800 kalori biraz fazla, kas kaybının düşük olması için 500ün altına inmeyin derim.
    Ve ağırlık antrenmanlarının yoğunluğunu azaltın biraz, totalde 20 set yapıyorsanız 12 set yapın gibi.
    Ve bu kaybettiğiniz kilonun nereden gideceği önemli bu yüzden beslenmeniz güzel olsun.

7. Abayy

Abayy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    tamamdır çok sağolun anladım sımdı. zaten ağırlığa haftada 1-2 gün giriyorum. şuanda amacım daha çok yağ yakmak olduğu için günlük 1 saat cardio yapıyorum yaklasık 600 kalori yakıyorum. beslenmeme gelincede kilo basına 1.5 2 gram protein 1 1.5 gram carbo yaklasıkda 65 70 gr yağ alıyorum sağlıklı yağlarla beraber.

Sayfayı Paylaş