Kalçam çok büyük allah rızası için bi bakın

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve formlu99 tarafından 19 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Bende kişisel olarak beslenmede sıkıntı yoksa 2-3 saat yürümenin zararı oldugunu düşünmüyorum bilakis insan vücudu uzun yürüyüşlere alışıktır eski zamanlarda araba vesaile yoktu onca yollar yürünerek gidiliyordu. Asıl 2-3 saat koşmak dizlere inanılmaz baskı yapar ve sonunda diz problemi kaçınılmaz olur. İnsan vücudu uzun yürüşler ve çok uzun olmayan koşular için adapte olmuştur. Bunun için geçmişe nasıl evrildiğimize ne şartlarda yaşadığımıza bakmamız yeterli.

letsev bunu beğendi.
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    2 saat yürümek zararlı olsa da olmasa da vakit kaybı. 1 saat yürüyüş tempoya göre değişmekle birlikte 100-150 kalori kadar yaktırır. Bunun geri dçnüşünde de şu tehlike var, o yorgunlukla gün içindeki diğer aktivitelerden kesinti yaparak gün içinde daha az kalori harcanabilir. 30 dak-1 saat yürüyüş kalp sağlığı açısından yeterli, üzerine 100-150 kalori az almak aynı sonuca varır, günlük 1 saat daha vakit de yanınıza kardır. Form durumu arttıkça zaten bunun da yerine 15-20 dak. orta şiddette kardiyo, daha da artınca HIIT vakitten daha da kazandırır.

Erkek için önemli olan şey bir yandan yağ yakarken bir yandan da kas kaybını önlemek. Bu kadın için de önemli aslında ama malum sebeplerden erkek için daha önemli. O yüzden başlık sahibinin ağırlık da çalışması faydasına olur. Bu yaşlarda yavaş yavaş başlayabilir artık. Diyetisyenin vereceği güzel bir diyetle yağları yakarken bir yandan da birkaç ay boyunca ağırlıklarla kas kütlesini arttırabilir, sonrasında da koruyabilir bunu. Fazla kilolarından kurtulduğu zaman da bulka girebilir. Şu anda testosteron deposu olduğu için vücut besinler kas yapımında daha verimli kullanacaktır. Yani, yürüyüş destek için yapılabilir ama iyi görünmek için şart olan ağır şeyler kaldırmak.

3. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Senin kadar şikayetçi olmasam da bende de fazla kilo var ve ikimizde vücut yapısı aynı olmalı bende de fazla kilolar üst bacak ve kalçada kollarım kiloma göre inceydi bacaklar da aksine kalın. Pantolon seçimleri dediğin gibi sıkıntı oluyordu hala da oluyor. Vücut geliştirmeye başlaman lazım. Amacın sadece kilo vermek olursa arkadaşların da dediği gibi kas da verirsin sonra göğüs ve kanatlarda sarkma olur. Daha da çirkin bir görüntü çıkar karşıya. Ağırlık ve Cardio ya girmen lazım. Yağ ve şekeri hayatından tamamen çıkart düzgün bi beslenme planı oluştur. Kilona göre protein al ve kaç kalori alıp yaktığını öğren. Bu bilgileri 1 haftadan kısa sürede tamamlarsın sonra salona yazılıp spora başla. Ben 7 aydır yapıyorum. Başladığımda 76 kiloydum boyum 178. Şu an 78 kiloyum herkes ne kadar zayıflamışsın diyor :)

Hala yağ yakmam lazım ama değişim var. Ki başlarda beslenmeme dikkat etmedim cahil sporu yaptım. Sen baştan düzenli tut ve disiplinli olarak bu işi yap gerisi gelir
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Nisan 2015 ---
    Senin kadar şikayetçi olmasam da bende de fazla kilo var ve ikimizde vücut yapısı aynı olmalı bende de fazla kilolar üst bacak ve kalçada kollarım kiloma göre inceydi bacaklar da aksine kalın. Pantolon seçimleri dediğin gibi sıkıntı oluyordu hala da oluyor. Vücut geliştirmeye başlaman lazım. Amacın sadece kilo vermek olursa arkadaşların da dediği gibi kas da verirsin sonra göğüs ve kanatlarda sarkma olur. Daha da çirkin bir görüntü çıkar karşıya. Ağırlık ve Cardio ya girmen lazım. Yağ ve şekeri hayatından tamamen çıkart düzgün bi beslenme planı oluştur. Kilona göre protein al ve kaç kalori alıp yaktığını öğren. Bu bilgileri 1 haftadan kısa sürede tamamlarsın sonra salona yazılıp spora başla. Ben 7 aydır yapıyorum. Başladığımda 76 kiloydum boyum 178. Şu an 78 kiloyum herkes ne kadar zayıflamışsın diyor :)

Hala yağ yakmam lazım ama değişim var. Ki başlarda beslenmeme dikkat etmedim cahil sporu yaptım. Sen baştan düzenli tut ve disiplinli olarak bu işi yap gerisi gelir

Sayfayı Paylaş