kafam karışık arkadaşlar yardım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve holigan tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben ünv öğrencisiyim daha öncedende 3 ay spor salonuna gitmiştim fakat okul sebebiyle bıraktım finallerim bitti fakat bende bittim 5 aydır ders çalışıyrdum evde sınırlı hareket ve stres yüzünden vicudum saldı ve klilo aldım PSİKOLOJİMDE BOZULDU eski vicuduma kavuşmak hatta yapalirisem daha iyisini yapma istiyorum ama başlıkdada yazdığım gibi kafankarışık size vg mi yapmalıyım? yada ideal kiloma gelen kadar fitnesmı? haftada 3 gün 2 saat çalışabilirim salonda ama düzenli ve yaza kadar salon saunalıda haftada 1 gün yani 3çalışmadan 1 günü sauna ölçülerim ise
    boy:185 cm
    kilo:95 kg
    bel:95 cm
    NOT:kafamın karışık olması ve psikolojik etkenerden dolayı cümlelerim tam mantıklı gelmiyebilir bağışlayın

bunlarda fotolarım

Ekli Dosyalar:

2. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    holigan, böyle psikolojik durumlar inan her kesde oluyor bazı zamanlar. Eyer engelli diilsen, yani Allah sana sağlam göz, ayak, kol, el vermişse işte genetik mucize budur. Bilinçli bi şekilde başla. Disiplinli ol. Ben bu ülkede yabancıyım. Yeni geldiğimde maddi durumum çok kötüydü, üniversiteyi bırakmayı bile düşünüyordum. Ama sonra ailem toparlandı. Şimdi şükürler olsun normal beslene biliyorum. Okuduğum üniversite de Türkiyenin en zor üniversitesi. Benim de finallerim var. Ama günde 1 saatlik antreman hiç bir finale hazırlanmayı önlemiyor.

holigan bunu beğendi.
  3. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    saol yabancı kardeş şimdi daha iyim çünkü salondaki obaziteleri görünce halime şükür ettim biraz foto ekliyim belki biraz dikkat çekerde yardımcı olursunuz arkadaşlar bu fotolardaki arkadaş mithat can şu sezen aksunun ünlü oğlu gecen sene türk bükünde çok karşılaşırdım adamın altında ferrari f430 vardı emin olun vicudu daha çok ilgi çekiyordu hedefim bu 10 senede olsa yapıcam arkadaş şimdi gelelim salon ve yiyecek olayına salon haftada 3 gün 2 şer saat pazartesi çarşamba cuma cuma günleri spordan sonra sauna var fitnes ile başlıyıcam başlamadan önce 15 dk hafif tempo koşu fitnes sonrası azda olsa kol ve göğüs basmak istiyorum diyete gelirsek sabah normal kahvatı öğle normal akşam 20:00 da hafif bir yemek 21:00 da salon 23:30 evde meyve yapmayı planlıyorum biliyorum çoğunuza saçma gelicek bu program ama sizden yardım gelmeyince kendi başımın çağresine bakmaya karar verdim he bu arada bunlarda şu mithat canın fotoları

Ekli Dosyalar:

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bu vücut çok abatılacak bir şey değil. Define ve orta derecede kaslı bir vücut. 3 senede sıkı bir diyet bilinçli bir çalışmayla yapılır ama gidecek çok yolun var daha siteyi iyi takip et asla pes etme

holigan bunu beğendi.
  5. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu vücuda define diyemem. Bu vücudun yağ oranı %12 civarında. Kişiden kişiye değişir; ama çok büyük bir anormallik olmadıkça %10 da kasmadan baklavalar görünüyor. Ki adam esmer. Çok daha belli olması lazım.

Hacimli ve orta define bir vücut.

Sana şu kadarını söyleyeyim holigan. Sporu düzenli yapmaya başlayınca bu vücudu beğenmeyeceksin. Daha da ilerleyince hacimden çok definasyonun önemini anlayacaksın.

holigan bunu beğendi.
  6. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    insanlık ölmüş be anam babam :(

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ne bekliyorsun ki sihirli deynekle mi dokunacak forumdakiler, acik soyliyim tek yapabilecegimiz sana gaz vermek, senin de yapabilecegin disipline olup antrenman yapmak.

forumda bir suru antrenman programi var, beslenme diyetleri bu konuda tartismalari fikir alisverisleri var.

forumu arastirman ve kafaya koyup plan program dahilinde bunlari uygulaman lazim, kafanin karisikligi da vucudun sekle semale girdikce gayet iyi yonde duzelecek merak etmethums:

holigan bunu beğendi.
  8. tnazlioglu

tnazlioglu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet holigan, gerçektende kimsenin elinde sihirli bir değnek yok. Ama senin hiçbir şekilde umutsuzluğa kapılmadan kararlı bir şekilde bir noktadan başlaman gerekiyor. Ne senin ne de bir başkası için bu süreç pek kısa değil. Sana tavsiyem öncelikli olarak kafana göre bir beslenme düzeni oluşturmadan önce forumun beslenme konularında gezinerek ve sıkı bir arama yaparak doğruları tespit edebilmen. Çünkü ancak o zaman doğru bildiğin yanlışların farkına varabiliyorsun. Antrenmanlarını zamanında ve dozunda yapmaya çalış. Gerekenden ne fazla ne de az. Kendinde farklılıklar görmeye başladığın zaman kimsenin sana hariçten gaz vermesine falan gerek kalmayacak inan. Ama çokta kısa olmayan o zamana kadar önemli olan bence pes edip ipin ucunu asla bırakmaman. Bak ben bundan 4 ay önce başladığımda sıkı bir çalışma ve uygun bir beslenme düzeni ile 14 kilo verdim. Bunun 13 kilosu direkt yağ ve 1 kilosuda kastan gitti. Ama beslenmeme dikkat etmeseydim hiçte istemediğim halde kaslarımdan daha fazla gidecekti eminim. Şimdi ise kontrollü bir şekilde hacim kazanmaya çalışıyorum. Yavaşta olsa zaman zaman canımın sıkıldığıda olsa programıma ve beslenme düzenime sadık kalmaya çalışıyorum. Karar verdikten sonra beslenme düzenimi 180 derece değiştirdim. Ama okuyarak ve farkında olarak. Hala da okuyorum ve uygulamaya çalışıyorum. İstediklerinin hepsi olur merak etme. Sen yeterki umutsuzluğa düşüp pes etme. Forumda zaten mevcut olan konuların tekrardan açılarak tekrar tekrar sorulması pek hoş karşılanmıyor. Bu doğaldır tabiki. Biraz tembellik olur böylesi. O yüzden sen iyice bir araştır kafandaki soruları forumdan önce. Eğer gerçekten bulamadığın şeyler olursa merak etme sana herkes yardımcı olur.

holigan ve aneximandros bunu beğendi.
  9. tnazlioglu

tnazlioglu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Holigan bu arada birşey daha eklemek istiyorum aklıma gelmişken. Yazında bir kaç kez sauna lafını geçirmişsin. Yanlışım varsa yetkin olan arkadaşlar düzeltsin ancak eğer salondaki bu saunayı zayıflama amaçlı kullanacaksan pek doğru bir seçim olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Sauna bildiğim kadarıyla bir kilo verdirme aktivitesi değil. Yani orada geçirmiş olduğun süre içerisinde vucudundan kaybetmiş olduğun şeyler YAĞ DEĞİL sadece SU. Ve o saunadan çıktığın anda içeceğin bir miktar su ile saunaya girmeden önceki haline dönmen an meselesi. Bende spor salonumdaki saunayı ve zaman zamanda buhar odasını azda olsa kullanıyorum. Ama bunu kilo verme amaçlı değil sadece rahatlama amaçlı kullanıyorum. Sanada naçizane tavsiyem eğer illada çok istiyorsan saunayı sadece bu amaçla kullanıp sonucunda da gereksiz beklentilere girmemendir. Bu arada saunayı pek abartmanıda tavsiye etmem. Herhangi bir sağlık problemi yaratıyormu o konuda yetkin değilim ancak ben o derecede sıcağı pek seven biri olmadığımdan biraz fazla kalsam zorluyor. Herşeyde olduğu gibi bunda da gereken kadar (eğer gerekiyorsa tabi).

holigan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş