Kıllar için jöle kullanmak ?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve efecTive tarafından 30 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar 17 yaşındayım ve birazcık kıl sorunum var.Kollarımda ve karnımda çok olmasada bir miktar kıl bulunmakta ve gerçekten sinir oluyorum belkide çok takıntılı bir ergenim ama gerçekten düzenli ve istikrarlı olarak spor yapıyorum ve yaptığım 6packler kıllardan dolayı gözükmüyor gerçekten sinir bozucu bir durum.Bayadır forumda tüyleri,kılları azaltmakla alakalı başlıkları inceliyorum.hamam otu ve tüy dökücü kremlere güvenemiyorum.hamam otunda kanserojen madde içerir diyolar,tüy dökücü kremler içinde kullandıktan sonra tekrardan jiletle alınmış gibi yapıyo diyolar.lazerede şu an için maddi anlamda gücüm yetmez aslında yeter yetmesinde ama ailem şu anda izin vermez o yüzden bu şıkkıda eliyorum.Geçenlerde kick box yapan bi arkadaşıma danıştım bu konuyu hocası ona jöle kullanmasını önermiş.her gün veya haftada 5 kez falan atıyorum kollarına yatmadan iki saat önce sürüyormuş 2 saat sonra kolları yıkayıp yatıyormuş ve bana çok işe yaradı diyor şimdi kolu sadece küçük sarı tüylerden oluşuyor görünüş olarak istediğim kol tipi.Aslında ben sarışınım ama sadece kafaya yansımış karnım göğsüm kap karanlık :D kollarımda jiletle falan hiç almadım tüyümsü kıl şeklindeler:D sadece bi kere makineyle kısaltmıştım sadece tekrar çıktılar ve bence iyi değiller birazda takıntılıyım ama neyse jöle kullanan abilerim,kardeşlerim varsa fikirlerini paylaşırsalar çok memnun olurum veya hamam otu veya tüy dökücü krem hakkında iyi bilgi sahibi olan varsa yardımcı olurlarsalar çok mutlu olurum

2. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103

O zaman saçına jöle sürüp 2 saat sonra yıkayanlar ya da saçları jöleliyken yatanların bir gecede kafasında saç kalmazdı herkes kel dolaşırdı. Nasıl bir mantık bu ? :)

Tamam jöle saç dökmesini hızlandırabilir 1 gecede de dökmez,zira jöle sürünce kıl kökleri nefes almıyor.Sonuçta kimyasal bir ürün jöle.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2012
    Azi ve xinplysz bunu beğendi.
  3. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Mertyıldız saçma olucak ama konuylada alakası yok başlıgı açan arkadaştanda özür diliyorum . İmzandakinin adı ney ? :D

4. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    Milla Jovovich

http://tr.wikipedia.org/wiki/Milla_Jovovich

Resident Evil filminin baş rol oyuncusu

Azi ve themertyildiz bunu beğendi.
  5. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet düz mantıkla gidersen böyle düşünürsün,bakış açını biraz genişletmelisin,şimdi benim bu arkadaşım 4 yıldır sporcu bu jöle sürme işini yakşalık 2 yıldır,yapıyor 2 günlük bişey değil yani.öyle olsaydı düz mantık bi jöle kabını kafana komple dökseydin kafanda hiç saç kalmazdı heralde.Kaldıki kafadaki kıl sayısıyl,kıl hacmiyle kollardaki bir değil.örneğin bi insanın kafasında yaklaşık 200-300bin saç teli bulunduğunu varsayarsak kollardaki okyanusta kum tanesi gibi(insandan insana göre fark eder tabiki)Birde şöyle bişey var mantıken zaten vücut geliştikce kaslardaki hacimde artacaktır hacim büyüdükçe belli bir alanda duran kıllar gelişmeden dolayı daha geniş yüzey alanına yayılacaklarından daha seyrek bir görüntüde olabilir.Şimdi o arkadaşımınki jöle yüzündenmi azaldı vs detayları bilmiyorum ama mantıken vücudunu sürekli geliştirdiği için kıllar yayılmadan dolayı daha seyrelmiş gibi durabilirler.Jölenin etkisi varmıdır varsa ne kadar etki eder bilemiyorum.Bilgisi olan varsa umarım bu başlığı ziyaret eder.Tüy dökücü kremler hakkındada şu anda çok olumsuzum hiç kullanmadım.Önerilerinize açığım

6. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sana söyliyim jöle falan acayip saçma muhabetler.
    Bende kıl tüy sorunu yaşadım.Sırtımda vardı epilasyon yaptım bitti.Kolumda vardı dövmeyi kapayan ağda yaptım 3 senedir çok azaldı 2 ayda 1 alıyorum ağdayla epilatore geççem.

Jilet:Çoğaltmaz ama siyahlaştırır ve kökleri kalınlaştırır sertleştirir.KÖTÜ
    Makine:1 numaraya kadar kısaltıyor jilete göre çok daha iyi ama yinede sertleştirip kalınlaştırıyor.
    Sir ağda:Bence en iyisi ama yaptırmak g-t ister acıtıyor başlarda ama alışırsın
    Epilasyon:Bitene kadar anlaşılan yerler var.En temizi
    Epilator:Hayatına kayar acıtıyor bayaa
    Hamam otu:Berbat kokuyor cilde zarar veriyor asit gibi asla önermem
    Tüy dökücü:Aynı hamam otu gibi zaten bunlard****ılı yakarak koparıyor jilet gibi kullanma

7. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    önemli değil kardeşim takılmam ben öyle şeylere :)

Evet kardeşim banada uzun zamandır sir ağdayı öneriyolar aslında.aklıma en çok yatanda o zaten aslına bakarsan.Maksat bilgilenmek işte.Bir şey daha sorucam sana şimdi mesela ben yarın kollarıma karnıma falan sir ağda yaptım varsayalım sir ağdadan yaklaşık 3 hafta sonra kıllar çıkmaya başlayınca tekrar alırsam ama tam çıkarlarken yani en zayıf hallerindeyken alırsam bi yerde duymuştum sir ağdayla aldıktan yaklaşık 3 hafta falan sonra tekrar alırsak alınan bölgedeki kılların dirençleri azalırmış bunu 1-2 yıl boyunca yaparsak yani dirençlerini kıra kıra gözle görülür derecede azalma oluyormu gerçekten bana bu bilgi lazım gerçekten yakın seyrekleştiriyorsa sir ağda alıcam en yakın zamanda ve her ay ay fotoğraflarla paylaşıcam

8. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi o muhabbet için kesin konuşamam çünkü ne kadar sürede çıkar tüy yeniden onu bilemem.O süreç zamanla uzuyor.İlk aldın mesela 2 -3haftaya çıktı bu 1 sene sonra 1aya uzar tabi çıktıkça aldıysan.
    Tüylerin çıkması da azalıyor kendileri de.Ama direk çıkar çıkmaz da alamazsın.Sir ağda için de biraz uzaması gerekiyor.Sana ağır gelebilir ama mesela ben 3senedir aldırdığım için epilatöre geçicem o zaman ağdadan daha kısa tüyleri de uzadıkça sürekli almış olcam.Bu durumda hep tüysüz gezcem.
    Sana önerim git sir ağda yaptır.Sonra ufaktan çıkmaya başlayınca epilatör dene baktın çok acıtıyor sir ağda ile alınacak uzunluğa gelene kadar bekle.Epilator de çeşit çeşit tantrik bişi kaliteli bişeye göre daha çok acıtır.Ben benim hatununkini denedim iyiydi ama anneminki mesela kızartıyordu cildimi kadında nasıl deri var ayıkamadım anasını satım.
    İmkanın varsa da epilasyon bitene kadar anlaş bi yerlerle toptan öde öbür türlü geçirebiliyorlar.Epilasyonda da yazın güneş yok ve esmersen yapamıyorlar falan çok leş mezular dönüyor.
    Kıl muhabbeti ile ilgili çok şey biliyorum.Karılardan falan çok bilirim ha psikolojim bozuldu özelden falan da sorabilirsin.

9. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam çok sağol.Özelden soracağım ufak bi ayrıntı var.

10. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Büyük ihtimal dalga geçmiş o arkadaş senle ;)

11. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Neyin kafasını yaşıyosunuz anlamıyorum :) Bir hocaya git okusun.

Azi, Predatel ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Bana Saçma geldi :D ama eğer oluyosa ne güzel olur

Kılların a şekil falan yaparsın arada vax ta sür dondurucu falanda sür tamamdır :D

13. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Hamam otu ve kremlere sakın bulaşma derim.
    Sir ağda yaparsan hem kıllarda bir azalma hemde 1 ay 0 kıl ile rahat edersin daha sonradan yavaş yavaş çıkarlar ve eski haline dönmesi 3 ayı bulur.

14. oguzkara1234

oguzkara1234 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben bacaktaki kıllarımı çakmakla yaktım valla . 2 aydırda 1 cm uzama yok . Dene derim .

15. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kalkan333 saçma geldiyse dalga geçmeni gerektirecek bi durum yok dimi ortada ? yok kıllara şekil mekil şurda bi soru soruyoruz dimi.Neyse çakmak çok sakat bişey benim bi arkadaş kollarına felan kolonya döküp çakmakla ateşe veriyordu ama ilerde cilt kanseri olma riski var bide ateşle yaktıktan sonra tekrar jiletle almış gibi çıkıyordu sanırsam.Şu anda lazere gidecek durumum var ama bir kaç sebepten dolayı gidemiyorum şimdilik en iyi çözüm düzenli olarak sir ağda yapmak.

16. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    dostum sir ağdada çook etkili değil. evet diğer yöntemlere göre uzun sürüyor.
    Ama 0 kıl denen olayı yaşamadım ben.

Koluma sir ağda yaptım. 1 hafta sonra bi baktım koluma elimi sürtüyorum böyle zımpara gibi olmuş.. Diken diken yani..

Mesela cafede oturuyosun diyelim kolların bembeyaz. Lanet 1 tane kıl çıksa direk göze batıyor.. O yüzden bende almayı bıraktım. Son halini kendi konumdan görebilirsin..

17. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    baktım konuya.Aynen senin gibi bende dert ediyorum :) .Valla sir ağda veya iyi bi epilatör alıp kollarımı alıcamda yaz geldi diken diken çıkarsa diye korkuyorum valla.

18. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Erkek kıllı olur kolunuzdaki kılı felan ne dert ediyorsunuz anlamış değilim , kütleli değilseniz kıl felan almayın kız gibi duruyorsunuz haberiniz yok .

19. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bak arkadasım sana çok güzel bir yöntem söyliyeceğim şimdi kılları kökünden aldıktan sonra hamam otu sür farkı göruceksin benim arkadasım uyguladı 3 kere kılları yüzde 60 azaldı birde kılları 2.5 ay gibi sürede çıkıyor bende denedim 1 kere kıllar yüzde 10 azaldı normalde 2-3 haftada çıkan kıllarım 1.5 ayda çıktı hatta karnımın alt kısmında bulunan kıllar çok seyrekti yok oldular galiba he dersen ben ağdayla falan uğraşamam bu hamam otu tozunu 3 gün üst üste sürünce çıkış süresini uzatıyor 2 hafta sonra falan çıkıyor birde hamam otununda arsenik asit var ama bu kimyasal vücuda ağız ve solunum yoluyla girebilir sadece

20. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ParZ sen bu psikolojiyi hiç yaşamadığın için rahatça konuşabiliyorsun bu farklı bi şey.Ama fikirlerine saydı duyarım bi yerde haklısın ama o noktaları çok tan geçtim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:27 ----------

golddeno hamamotu kılları köktenmi alıyorki ?direk üstten dökmüyomu ? tam bilmiyorum hiç kullanmadım.peki o arkadaşın şimdi hamamotu kullanmayı bıraksa kılları gene ilk haline dönermi yani demek istediğim etkisi kalıcımı?%60 azalmış ama kalıcımı yoksa hergün sürüyomu vücuduna hamam otunu ?

Sayfayı Paylaş