Kürek Kemiği Arızalı imiş

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve DeanBojidarov tarafından 25 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. DeanBojidarov

DeanBojidarov Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    foruma ilk kez yazıyorum kürek kemiği ile ilgili ve asimetri ile ilgili bir çok başlığa baktım ama işe yarar bir bilgi bulamadım benzer sorunu olan ya da en azından body buildingte söz sahibi olabilecek görüşlere ihtiyacım var
    uzun süredir omuzlarımdaki asimetri sorunu sebebi ile sıkıntı yaşamakta idim ve evde çalışmanın ardından spor salonuna gitmeye karar verdim yaklaşık 2 aydır spor yapıyorum (25 yaşındayım), elbetteki doktor tavsiyesine de başvurmayı artık uygun gördüm bi toparlanma olmayınca ve korktuğum gibi kemik yapısı ile ilgili bir sorunmuş
    sağ omzum sola göre daha kısa görünüyor, dik durduğumda düzelir diye düşünmüştüm (salona başlama sebebim) ama dik durduğumdada sağ düşük kalıyor, bugün doktorumun söylediği ise sağ omzumda kürek kemiğinin doğuştan yada çocukluk döneminde yaşadığım bi sorundan dolayı düşük olduğu, görüntüye bunun sebep olduğu idi, sakatlık değil ve operasyona gerek yok dedi, omuzlarını güçlendir diyerek sözünü bitirdi :) çalışma ile düzelme ve benzeri bi konuda bişi diyemezmiş genetikle alakalı dedi:)
    salonda danıştığımda kemiklerden kaynaklandığı için görüntü bakımından bi düzelme olabileceğine ihtimal vermedi hocam.
    acaba sizlerin görüşleri nedir, az da olsa görüntüyü kurtarma durumu olabilir mi ? ya da benzer durum yaşayan
    çok uzattım sanırım herkese teşekkür ederim

2. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Spora başladıktan sonra gelişen benzer bir durum da ben de var.Düzeltmek için aylardır uğraşıyorum hala da cebelleşiyorum bu sorunla.Sıkıntın sadece görüntü mü yoksa antrenmanlarda bariz sağ-sol dengesizliği yaratıyor mu(Özellikle bench press gibi hareketler) ? Kürek kemiği ve omuz fotoğraflarını eklerseniz daha faydalı olur.

Sayfayı Paylaş