KÜR VE AİLENİZ

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve NBA tarafından 14 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    arkadaşlar aileniz kür yaptığınızı biliyormu?biliyorsa tepkileri neler?bu soruyu sormamın n edeni bn de bi sürü ilaç aldım ailemde gizli.nasıl tepki geleceğini bilimiyorum söyleyeceğim zaman?sizinde görüşleriniz alaıym dedim.. :arrow:

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bizimkiler kesinlikle karşı..Pek kimsenin ailesinin de sıcak göreceğini sanmam :D

3. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Her ailede bu konuda ön yargı var bi kere ilaç kelimesi ürkütüyo insanları en basitinden bi aminoyu söyliyince yazık günah vücuduna diye bir laf yiyorsun...
    Ben şimdiye kadar supplement vs kullanmadım ihtiyacım olmadı fiziğimden memnunum kendimce yeterliym ama alsammı diye sesli düşndüğüm vakit illaki ufak tefek tepkiler geliyo ben otuurp güzelce anlattım ne tür şey varsa o yüzden sizede bunu tavsiye ederim anlaşılr ve makul olarak analtın herşeyi...

4. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    21 yıllık spor yaşantım boyunca spor yaşantımla ilgili olan hiçbirşeyi aileme anlatmadım..
    Eve topallayarak,bandajlı,sargılı gelmediğim sakatlıklarımıda ya takım koçu,klüp dr.u,antrenör vb kişilerle,ya da kendi yöntemlerimle tedavi ettim..
    Çünkü her ne olursa olsun hem onların üzülmeleri,hem de üzüldükten sonra aynı sakatlıkların tekrar edeceği endişesiyle sporu bıraktırmaya sevkeden cümleler kurmalarını istemedim..
    Yıllar boyunca bunu kendime disiplin edindim ve hiçbirşey söylemedim..Hala söylemiyorum.Çünkü bir anne ya da babanın en son isteyeceği şey öyle ya da böyle evladının canının yanmasıdır.

Ben supplement almaya başladığımı onlara söylemedim.Çünkü yaşları 65-67 ..Bu yaşta kişilere birşeyler anlatmak takdir edersiniz ki zor oluyor..
    gümrükte ele geçirilen sahte zayıflama ilaçları,sahte rakı operasyonları,baskın yapılan gıda fabrikalarının tv görüntüleri elbette hepimizi tedirgin ettiği gibi onlarıda tedirgin ediyor..(Bir dönem arkadaşlarla eğlenmeye gittiğimizde annem sürekli rakı içme diyip durdu.)Çok tecrübe kazanmadığımızı düşünerek müdahale ediyorlar.Ama başkalarının kazandığı tecrübeler onlara çok cazip,çok güvenilir gelebiliyor.
    Kaç yaşınıza gelirseniz gelin,aileniz uzun ömürlerle yaşadığı sürece siz yine onun küçük kızı/oğlu,desteğe,ilgiye,tecrübeye muhtaç olarak kalacaksınız,bu hiçbir zaman değişmeyecek. :)

Şu an hergün Carb-bloc,
    hergün krom,vitamin desteği
    hergün antrenmandan önce 2000 mg l-carnitine kullanıyorum..

Ve ailemin haberi yine yok.. sizi anlayacaklarını düşünüyorsanız elbette anlatın derdinizi..Kendinizi değil başka bir arkadaşınızı öne sürün..Verdikleri tepkiyi değerlendirin ona göre işe koyulun..

Her zaman şunu söylerim ;
    "Hayatı başkalarının tecrübeleriyle değil,kendi deneme-yanılma yönteminizle öğrenecek kadar cesaretiniz olsun,İşte o zaman ayaklarınızın üzerine daha güvenle basıyorsunuz" ;)

GoDDy bunu beğendi.
  5. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bende zorla protein tozuna ikna ettim :)
    Ama daha oncesinde 3-4 kutu amino kullandim gizli gizli :)
    300 tabletlik kocaman kutulari bile sakladim :)
    Hatta 2 kiloluk gainer alip pinar sut tozu kutusunun icine koydum.Bittigi zaman yine gainerdan sut tozu kutusuna bosaltiyordum :)

Bu aralar protein tozuna taktilar cok zararliymis :)

6. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Berko ben söylemem merak etme :D :D

7. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    birincisi hayat benim hayatim dolayisi ile herkes saygi duyacak yaptigim ise. duymayan ile isim olmaz zaten.
    aile hadi iyi gunler demesin evden disari atmam kendimi, antreman bile yapamam o gun. moral bozuksa calisamiyorum, cosamiyorum salonda.

ikincisi gizli hic bir sey yapmam zira basimiza bir is gelirse kim sahip cikacak bize.
    olurya doktora kendimizi anlatamiyacak kadar agir ve acil durumda olabiliriz.

hatta igneyi almaya beraber gidecegim arkadasa. (prof yarismaci) (diyorum ama hala guven yok)

gozu korksun.

bir de gizli kameraya cektimmiydi cillop gibi olur dermisim. :D

simdi asil sIkIntI su;

o kadar emek veriyorum, su noktadan sonra gelisme olmuyor.
    bu monotonluga sabirsizligi da eklerseniz sporu birakmak ile karsi karsiya kalirsiniz.
    artisi ise, adam benim kadar aziyet cekmiyor ama benden artist dolasiyor ortalikta, olmaz abi.
    Allaha sukur beynime ve irade me sahibim, dogru ellerden dogru zamanda dogru ayarda neden vurmuyayim.

aman kimse etki altinda kalmasin, beni dert soyletiyor bir de kendimden emin olmadigim icin cok konusuyorum bu konuda ;)

Anlimizda ne yaziyorsa o, bazen sonunu dusunen gercekten de kahraman olamazmis.

sevgilerimle,

8. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    hehehe walla iyi olur.Zaten bir kac aydir protein tozunada kafayi taktilar.Piyasade cok sahte ilac varmis kesin protein tozlarida sahte olur bile dediler..Protein tozunuda zora soktular :)
    :) :) :D

ben yine gizli gizli aminoya devam..

9. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    bnim annemde senle hastenede görüşürüz dio genelde :D

10. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    ya ben protein kullanıyom komşu anneme senin oğlan bunlardan kullanıyo bunlar iktidarsız yapıyo adamı falan demiş ne acaip uğraş vermiştim yaa. abi protein neden bir insanı iktidarsız yapsın et yiyosun sonra yatağa nasıl giriyosun insaf.

11. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    -haftaya igneyi vuracam.
    -vurmayacaksin.
    -gorecegiz.
    -hayiir

12. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben ilaç felan kullanma gereği duymadım ama şöyle bir olaya şahit oldum arkadaşım protein tozu mu ne almıştı babası kutuyu kafasında parçaladı.

13. GoDDy

GoDDy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    aynen katılıorum son iki cümlen özellikle...............................

aynen çok doğru özellikle son iki cümlen

14. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    :D benimde babam ne zaman protein tozunu içerken görse hep
    'ölüceksin ulan ' der bende her zaman baslarım peynir altı suyu microfıltre soguk ısı vs.:)

küre bir şey demez:D ama ilaç iğne diye duyarsa
    a32hiroşimahyper_

15. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    ailenize suplementleri ve steroidleri birbirinden ayıran çok önemli özelliklerini ve steroidlerin zararlı olduğunu ve supplementlerin faydalarını anlatırsanız supplementlere daha sıcak bakarlar ilk zamanlar benim ailemde kuşkuluydu herhangibir yan etki olabileceğinden ben düzgün bir şekilde anlattım şimdi onlarında içi rahat benimde... hatta proteinimi bazen annem karıştırır .. babamada veririm 1-2 yudum arada:D

16. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    bizimkiler bırakın kürü solemeyi protein tozuna dahi karşılar bide ilaç iğne filan solesem büyük ihtimal evden atarlar beni :D

17. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    ben öyle gizli saklı iş yapmayı sevmem sigaraya başladığımdada evde bilerek yakalanırdım alışsınlar diye zamanında:D steroitleri de görüolar mecbur vitamin ilacı diyorum artık alışdılar ilaca o kadar ilacıda incelemek imkansız dolabı karantinaya almaları lazım oda imkansız dolap agzına kadar ilaç dolu:D

18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Steroid kullanmadığım için o açıdan sorunum yok. Gerçi uzun süre kullandığım wheyin de ilaç olduğunu sandılar ama zamanla alışıldı. Eskiden whey'e "hayvan yemi" diyen annem şimdi kendisi hazırlıyor tozu.

Tandem whey'in topaklanmaması için çözüm arayışlarına bile giriyor.

Morphling ve sleepy bunu beğendi.
  19. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    burada bile "steroid" ile "suplement" ayrımı yapılmakta zorlanıldığına göre, ailelerin kafalarının karışması çok doğal.

lütfen rica ediyorum suplemetlerden "ilaç" diye bahsetmeyin. suplementin en doğru türkçe karşılığı "ek besin" dir.

steroidler yani hormon ilaçları hasta insanlar, hatta hasta hayvanlar için üretilirler evet şaşırmayın en kaliteli steroidler kanserli hayvanların tedavilerinde kullanılan ilaçlardır

suplementler ise sporcular için üretilen gıda takviyeleridir..

20. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    ilerde benim çocuğum streoid kullanırsa... çok kötü olur..

Sayfayı Paylaş