Hiç Kız Arkadaşım Olmadı :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve dejavus tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 97 üye.
  1. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Son yaşadığım ilişkilerden sonra ben de bu noktaya gelmiş durumdayım ;)
    Ben bir fikir ayrılığı göremedim, mantık açısından değindiğiniz farklılığı daha açık ifade ederbilirseniz belki kavrayabilirim

Son düzenleme: 5 Ocak 2010
  2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ben duygusalliğin insanları hataları surukleyebileceğinden bahsettim.

Fikir ayrılığı buradan doğdu.

Dugyusallik insanları hata yapmaya zorlar bu konularda.

Ancak burada esas konulardan biriside bile bile hata yapmaya razı olan insanlar.

Bazen bu yakisiklilik bazen guzellik bazen cekicilik bazen iletişim olabilir, kendimize uygun zannettiğimiz kişilerin gerçekle yakindan uzaktan ilgisi yoktur.

Belki biz belki o bize guvenebilir.

İnsanları yaralariz bir şekilde. Bu gun siz yarında ben obur gun o. Bir şekilde birbirimizi yaralariz.

Ve asla yanlış tercih yaptıgımızı kabullenmeyiz sadece sonunda çok acı çekene kadar.

Aslinda insanlar hatayı bilirler ama kabullenmek istemezler. Özellikle kadinlar bunu cok yapar.

Hata oldugunu bilirsin, ama belki bir umit dersin belki gururuna yediremessin. Aldatılırsın bunu adin gibi biliyosundur ama guruna yediremessin.

Buna benzer cok fazla konu var aslinda.

Ama ortak konu mantık ve kendine çok daha az güvenerek mantıgı sorgulamaktir ve esas sorunda ona uymaktir.

Berkthagar ve Setenay bunu beğendi.
  3. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    aynen:) Ne hale getirdiler bizi böyle

4. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mantık değil tamamen ama duygusallıkla yoğrulmuş mantıktan söz etmek güzel olur kanımca, eğer konu sevgi ise aşk ise ...

Sadece mantık ile duygularını yaşayan insanlar bence hep mutsuz kalmaya mahkum

Katılık, disiplin kafii

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Siz öyle dusunuyorsunuz. saygı duyuyorum tabiki.

Ama sonunda kalkip bile bile hata yapan ve üstüne ağlayıp zırlayan birilerini gördüğümde ben hiç üzümüyorum artik.

Duygu dediğiniz düşüncedir aslinda.

Mantıkta bir düşünce. en nihayetinde.

Birisi mantıkla hareket ediyorsa ve hayatında doğruyu bu sekilde buluyorsa

bir diğeri duyguları ile hareket ediyorsa ve yanlıslıklara uğruyorsa

en nihayetinde bizi mazoşizmden ayıracak yol ikiye ayrıldı.

Ya önsezilerinize güvenirsiniz her sey icin mantıklı bir yaklasim sergilersiniz

yada hayatinizi mahvederek geçirirsiniz.

Bizim yaşamımızı yapacağimiz seçimler belirler.

saygılar.

Berkthagar ve Setenay bunu beğendi.
  6. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mantık ile kastınızı şimdi anladım
    Hemfikirim

Olmayacak duaya amin demek hatadır; hataya düştüysek de sızlanmaya hakkımız yoktur; bu bizim seçimimizdir.
    Acısını çekip tüketmemiz gerekir

Bu tür olumsuzlukları yaşamamak adına kesinlikle mantık devrede olmalıdır; haklısınız

rey619 bunu beğendi.
  7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Aynen kader dedıgımızde budur zaten..
    Hanı bazı ınsanlar her seyı kadere baglarlar ya ıste aslında o kader dedıklerı sey (benım dusunceme, ınancıma gore) onumuze gelen secım sanslarıdır.. Bız o seceneklerden bırını secerız ve ırademızle hareket ederız..

Neyı sececegımız degıl, seceneklerın ne olacagı bellıdır.. Ve yapılan her secımde kaderın farklı bır koluna sapmıs oluruz.. Bır bakıma secımlerımız kaderımızı etkıler..

Bu yuzden ask ıslerınde "can sıkıntısından dogan ılıskıler" yerıne "mantık suzgecınden gecmıs, bırbırı ıle uyumlu ınsanların yasadıgı bır ılıskı" cogu zaman daha yerınde bır tercıh olacaktır..

Sadece askta degıl yasamın her anında mantıgımızla hareket etmelıyız.. Tabı duyguları yok sayalım demıyorum.. Zaten vıcdan mantıga yol gosterır.. Ama ani duygu patlamalarına karsı koyabılmelısınız..

Son düzenleme: 5 Ocak 2010
    rockybalboa7, rey619 ve Coyote bunu beğendi.
  8. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Budur ;) Daha ne söylenebilir ki...

rey619, Coyote ve umur35 bunu beğendi.
  9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yanliz bu konu dunya varolduk çözülmüş olmasa bile belki çözüLemicek olsa bile,

Ben hataları azaltmanin bizi emellerimize daha aci çekerek ulaştıracağini dusunurum.

Mantıktan kastim buydu. bu sizin daha az acı cekmenizi ve aynı anda daha çok yol almanızı sağlar.

Setenay bunu beğendi.
  10. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    benm bu yaşıma kadar isteyipte alamadığımkız olmadı çok erken yaşta bşladım :) suan 19 yasındayım ama saymaya kalksam 20-30 tane sevgilim olmuştur tabi kimisi günlüktü kimisi gecelik kimisini gercekten sevmiiştm 2yılönce yıkıldım zaten herkezle eglencesine cıkardım en son sevdim 2yıl cıktım ama ayrıldık çok koydu artık kız falan istemiyorum yanisevgili olarak istemiyorm tek gecelik falan devam :)

11. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    xd guldurme benı sen bekleyecksın yasın 16ya gelıcek daha sonra onlar senı bulacak . simdilik sen cevrendekılere gore farklı bır kisisin.bırak kendı halıne

12. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    16 yaşındaki biri olarak sana tavsiye de bulunayım oturup da kızların sana gelmesini bekle bu nadiren olur sen yanlarına gidip konuşacaksın bütün kızlarında şöyle bir kuralı vardır birbirlerine hep söylerler erkeklere bakmayın felan peşlerinden koşturmayı seviyorlar bunda karizmada önemli face den felan ekle yüz yüze konuşamıyorsan sonra telefonunu al msn inini al işi ilerlettikten sonra çıkma teklifi et olur mu olur olmazsa olmaz olmadı başka birini dene illa ki olur :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:29 ----------

Bu arada kendine biraz güven tipsizim felan deme Allah böyle yaratmış şükretmelisin Allah şükredene fazlasını verir hatırladığım kadarıyla Hz.Peygamber efendimiz şöyle buyurmuş "Eğer siz Allah'ı hakkıyla tanısaydınız dualarınızla dağları yerinden oynatırdınız".Bunu unutma sen bence Allah bir şey yapar ki herkesin yüreğine senin sevgini bile kondurur.Sadece Allah için dua et , Hz.Muhammed'in onun kulu ve resülü olduğuna tanıklık et ve çalış.

Son düzenleme: 12 Mart 2010
    dejavus bunu beğendi.
  13. karsiyakali

karsiyakali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    illa bi kızla beraber olman çokmu şart.erkeklerdede şansını deneyebilirsn..

Azi bunu beğendi.
  14. bassy_altan

bassy_altan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bak bende 17 yasına kadar tabiri caizse odun dum =) kızlarla muabbet edemez selam verirken bile utanırdım..o dönemlerde oldukça kilolu hantal ve saçlarımı annemin istediği çekilde kestiren annemin begendiklerini alan bir çocuktum.. okul benden sorulur her gün kavga ederdim..sonra lise son sınıfa geldim..düşündüm hayatımda neleri değiştirmeliyim.. önce saçlarımı değiştirdim ve kilo verdim sonra kavga dövüş olaylarını bıraktım.. hayatı tii ye almaya başladım..ne olursa olsun doğal görünmeye çalıstım.. kendime bakmaya özen gösterdim yürüyüş tarzımı insanlara bakışımı(bu bakış iş arkadaşlık aş herşeyde en önemli faktördür) ve ses tonumu bile eskiye nazaran daha iyi ayarlamaya çalıstım.. şu an zayıfım kendime özgüvenim tam çevremdekilerin dediğine göre birazda bebek yüzlüymüşüm :D :D ..
    ayda 1 2 teklif alırım..
    kendine özgüvenin herzman tam olsun.. insanlarla nasıl konuşman gerektiğini ve davranman gerektiğini öğren sadece kız olaylarında değil bütün hayatın boyunca işine yarıcaktır..biraz uzun ve öğüt verici bir yorum oldu ama neyse :)
    şunuda UNUTMA body building insanların özgüvenini en çok arttıran spor dalıdır..
    haydi sana iyi avlar :lol: thums:

15. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    nasıl yani? duh

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben de bo konuyla alkalı bir iki şey söylemek isterim :)

aşk bence farklı bir olaydır, bir kız aramak başkadır hayatınızın aşkını aramak başkadır, ben herzaman hayatımın aşkını aradım , 18 yaşındaydım bulduğumda şu an 20 yaşındayım ve sözlendim hayatımın aşkı , canımdan çok sevdiğim insan, herşeyimi ona adadım ona verdim, bu esnada bir çok fırsat kaçırdım ama ben böyle mutluyum çünkü o küçük fırsatlar kaçarken ben hayatımın fırsatını elde ettim ve böylesi çok daha anlamlı, bence amaç aşksa beklemek doğru olandır çünkü hayatımızın aşkı diğer yarımızla bir gün mutlaka buluşuruz.

sayılar

17. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    lutfen yardim derken acaba merak ediyorum nasil bir yardim istiyorsun??? sana kiz filanmi ayarliyalim auhahah :D

18. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kızlar uğraşılcak varlıklardır..Ben ortaokul,lise,üniversite yıllarımda onlara bakınmakla yetinecem derken üni. 4. sınıfda biri hayatıma girdi ve okulumun yarım dönem uzamasına sebep oldu..Şimdi makine mühendisiyim..Büyüklerin bana eskiden söyledikleri bi laf vardır..Boş ver onları işine bak ilerde peşinden koşucaklar..
    Şimdi şu işe bakın aynen denildiği gibi yaptım.Sadece işime odaklandm bunun yanında body sporu.Şimdi bana ne oldu. Prestijliyim ajansa kabul edildim 4 yabancı dil sahibiyim makine mühendisiyim ve bir üniversitede öğretmenlik yapan bi hatunla sözlüyüm..

19. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    o ne yaa,anlayamadım!!!????

20. gunesingolgesi

gunesingolgesi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Katılmıyorum beklemekle kimsenin ayağına kız gelmez,yaş nekadar ilerlerse ilerlesin 16-17-18-19-20 ... bu böyle devam eder.Etrafımda çok fazla arkadaşım var hala 25 yaşında olup buzamana kadar hiç kız arkadaşı olmayan sizce bunlar beklemeyidemi beceremiyor,biryerde yanlışlık varsa orda kişinin kendisindedir,kişinin özgüveni olmayışından,kendinin beğenmemesinden vs.. bir adım atmadıkça kimsenin geliceği yok aksine onlar sizden sizde onlardan 1 adım uzaklaşırsınız buda 2 adım eder.İllede kız arkadaş istiyorsan arkadaşlık sitelerinden başlıyabilirsin,çekingensen msnde telefonda konuşmaya başlayıp yavaş yavaş açılabilirsin.Eminim buzaman kadar kız arkadaşının olmamasının sebebi tipsiz olman değil çekingen olman.

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş