hh + L carnitine + cla! Hepsi? Hep B

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve handanna tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar
    önceki mesajlarımda da yazdığım gibi ben hem hydroxycut hem CLA hem de L carnitine getirttim yurtdışından. şimdi benim olayım söyle;
    boyum 1,69 kilom 61. yaş 30 thums:
    pek şişman değilim ancak 3,5 senede 3 tane çocuk doğurduğum için sanırım östrojen patlaması yaşadım ve inanılmaz yağlı gözüküyorum ince olmama rağmen.. yalnız devam ettiğim salonda ölçen aletler olmadığı için yağ yüzdemi bilmiyorum...
    10 gün önce spora başladım haftada 4 gün gidiyorum önce yaklasık 1 saat kadar ( 15 dk. yatay bisiklet + 15 dk. dikey bisiklet + 12-15 dk. eliptik ve 10-15 dk tempolu yürüyüş + 5'er dakika atakta ve oturarak twist) kardio ve ardından trainer eşliğinde minder egzersizleri yapiyorum. weightlifter
    Anladığım kadarıya antremandan yarim saat önce 2X500 gram L carnitine almalıyım. bu durumda diğer suplementleri nasıl kullanmalıyım acaba?
    ya da hepsini birden kullanmaya gerek var mı? ancak Hydroxycut ı mutlaka kullanmak istiyorum özellikle yabancı sitelerde yazan yorumlardan çok etkilendim... ancak acaba tün bunlar özellikle karaciğer açısından zararlı olabilir mi çünkü 4-5 sene önce Hepatit B taşıyıcısı olduğumu ögrendim, ardından testleri yaptırmıstım ve tüm değerler normal çıkmıstı ve hastalığı da geçirmedim...
    yorumlarınızı merakla bekliyorummm...

2. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sn handanna..

pek sağlıklı bilgi alacagınızı zannetmiyorum...
    görün bakın tüm sorulara.."forumda var ara" cevaplarını görürsünüz...
    sizede forumda var ara yazacaklardır..
    arayacaksınız..bulduğunuz cevaplar da aynen şöyle olacaktır...
    "forumda var ara"

spora yeni başaldığınız için bu kadar çoşkulusunuz kanımca...ama bu 3 takviyeyi bir arada kullanmayınız...
    ki burada sorduğunuz kimseleri tanımıyorsunuz ve kendileri ilacın şirket temsilcisinden, düzenbazına art niyetlisinden belkide en profesyonel en kaliteli beslenme uzmanına kadar herkes olabilir.. söyledikleri doğruda olabilir yanlışta... bunu gözönünde bulundurun...

kesinlikle bir doktora danısın..mesela bende karnitin kullanmaya karar verdim ve sorduğum 3 doktorda 500 mg kullan dediler... ama 1000 mg alırsam ne olur onu bilmiyorum sadece 1 defa kullandım..çok bir fark hissetmedim ama bakalım ilerleyen günlerde ne olacak..yanlız araştırdığım kadarı ile hydyroxycut , cla ve karnitin kadar masum bir ilaç değilmiş...hatta bu forumda bir arkadas hastahaneye kaldırılmış...

spora ilk başladığınız günler olduğundan aşırı bir motivasyonunuz var biliyorum kendimden..ama vucudnuz bir diet programı ve düzenli sporla zaten istediğiniz şeklide olacaktır.. bu ilaçları destek mahiyetinde alınız..araç olsunlar azar azar...

iyi sporlar..

3. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hyper_ evet gerçekten de daha önce sorduğum bir kaç soruya bu cevabı almıstım kafa_oysa ki sitede yazılanların neredeyse tamamını okumama rağmen kafa karısıklığından baska bir sey elde edemedim. :(

Bilgisayarda bunları okumak için o kadar vakit harcadım ki eşim en sonunda 'burada geçirdiğin vakit kadar antreman yapsaydın çoktan istediğin hedefe varmıştın' dedi...hyper_hyper_hyper_
    bir de sanırım bu suplementlerin hepsinin ayrı görevi olduğu için sanki kombo yapılabilir diye düşünüyorum sizler ne dersiniz?
    (forumda var ara cevabını kabul etmiyorum :D:D:D)

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    sayın handanna, supplement kullanmadan evvel faydalı antreman nedir onu öğrenebilirdiniz.

Çok aşırı antreman yapmanız hem sizi spordan soğutur hemde sporun faydalarını değil zararlarını gormenizi sağlar.

Tekrar araştırın, cardio nedir? nasıl yapılır? ne kadar sürmeli? nasıl beslenilmeli?

Gecmiste yaptıgım yanlıslardan bu site sayesınde kurtuldum.

saygılar.

5. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yukarıda yazdıklarınıza göre sanırım benim programımın hatalı olduğunu düşündünüz.. oysa bu pragramı gittiğim salondaki hocam verdi.. özellikle cardio konusunda o kadar çok sey okudum ki kafam karıstı... yani demek istediğiniz benim programım fazla mı? yerine yazacağınız önerilerinizi öğrenip hocamla tartısmayı çok isterim... (aslında ben de cardioyu fazla bulmustum özellikle de kilo verme dışında biraz yağ yakma-incelme-sıkılasma hedefim olduğu için) (ölçüler: yas:30 - boy:1,70-kilo:59,8hyper_eğer tartım buçuk gramları gösterseydi onu da yazardım : 59.8,5 gibi:D:D)

Burada hep okumustum bayanlar kas çalısmaktan korkmayın diye.. bunun üzerine hocayla konustum eşimle bir olup bana güldüler gıcık oldum... duh

oysaki ben de mesela öncesinde ya da sonrasında 20-30 dl-k. cardio ve hafif ağırlıklarla bol tekrarlı makiina yapmak istiyordum hem biliyorum ki makinalar hareketi doğru yapmamızı da kolaylastıracak. mesela bana 1,5 kilo dubellarla yaptırdığı kol-gögüs çalısmalarını çok da doğru yapmadığını hissediyorum, söylediğinden farklı bir kas ağrıyor aksam olunca. ama bana güldükleri için itiraf edemiyorum... hainler..
    hadi esim kıskanıyor kendi 116 kiloyken benim incecik olmamı :D :evil: anladık ama hocanın sorunu nedir anlamadım..

üstelik inanın bir bayana göre oldukça güclü ve dayanıklıyım kilolarca market torbalarını ya da toplam ağırlığı 30-35 kg olan kızlarımın ikisini uzun süre tasıyabiliyorumhyper_hyper_hyper_

bu durumda yeni önerilerinizi acilen bekliyorum hocalarımız ve arkadaslar..
    cok cok tesekkürler

not: valla buraya yazmak neredeyse terapiye gitmek gibi özellikle kocamla hocamı sikayet ettim ya rahatladım :evil::D

6. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Selam
    Bakın hdyroxcut,cla,carnitin.. Bunların hepsini kullandım..Ancak cla ve carnitin den ( terletmesi hariç) bir fayda göremedim..Hdyroxcut a gelince..Ben günde 3+3 olmak üzere toplam 6 adet kullandım ve 90 kg yum beni devirdi..Resmen perişan oldum 10 gün kullandım 11 gün artık dayanamadım bıraktım..Size ağır gelebilir tahminimce ama günde 1+1 kullanarak başlayın eğer dokunmazsa devam edersiniz..
    Ancak tecrübelerimle sabittirki eğer beslenmenizde aldığınız karbonhidrat kg*1.5 gr ı geçerse hdyroxcut falan hikaye kalıyor..Herşey beslenme ile ilgili eğer spor yapmamış olsaydınız bunu kg*1 gr a indirmeniz gerekirdi..Aldığınız proteinde bana kalırsa kg*2gr olmalı.. Yağ oranına gelirsek bana göre yağ yakım zamanlarında kg/4 =...gr yağ almalısınız..30 yaş ve yukarısında metabolizma yavaşlıyor 20 li yaşlardaki gibi çabuk yağ yakımı olmuyor malesef..
    Bunun yanısıra cardio çalışmalarını interval yapmanızı tavsiye ederim çok fazla farkediyor..
    Bel bölgesi içinde benim tavsiyem pilates topu dur..
    Tabi ben bunları kendi vücut tepkilerime göre söylüyorum sizinki farklı olabilir..Denemeniz gerekir..

7. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    özellikle antreman prog. Hakkinda yorumlariniz var mi arkadaslar ???

Sayfayı Paylaş