Her Hareket İçin Setmi Yapıyoruz, Yardımınıza İhtiyacım Var

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rıfat09 tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Rıfat09

Rıfat09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar
    Kol hareketlerimi ele alalım yaptığım harektler: Hammer Curl, Dumbbell Curl diğer hareketin ismini bilmiyorum ama tarif ediyim hammer curl' un eller bacağa doğru değilde karşıya bakanı hiç eli kıvırmadan yukarıya kaldırılıp indirileni
    sorum şu 1 gün aralarla kol çalışıyorum 12 tekrar ama set de kafam karışıyo her bir hareket için 3 set yani toplamda 9 setmi yoksa 1 hareketi 1 set olarak saymakmı yani 3 setmi.
    Bir de eğer hareketlerimden daha yararlı hareketler varsa ve bu şekilde yeni başlayıp evde çalışanlar için dumbbell ile yapılabilecek program varsa önerirseniz çok mutlu olurum.

2. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Her bir hareketi 12 tekrar 3 set şeklinde yapman lazım ama eğer yeni basladıysan hammer curl ve dumbell curl hareketleri yeterli senin için.Bir de 1 gün arayla çalışma, kaslar dinlenmeye fırsat bulamaz. Zaten yeni başladıysan kaslarının hareketlere alışması gerek.Bu arada sadece biceps çalışma triceps de çalış..

3. Rıfat09

Rıfat09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ediyorum çalışıyorum tricepsde ama küçücük yaşlarımdatüplerle, şişelerle çalışıyomuşum 3. 4. sınıfa giderken hayal mayal hatırlıyorum şu an 15 yaşındayım 5-6 kiloya çıktım dediğiniz gibi yapıyordum ama yinede tereddütüm vardı.
    Birde ne kadar bilsemde boyu etkilemediğini çok korkuyorum zaten yaşıtlarıma göre kısayım bide kas nedeniyle aynı boyda olduklarımın yanında bile kısa görünüyorum inş boyumu etkilemez 1.66 dım 1 ay önce

4. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Boy konusuna fazla takılma. Ağırlık kullanarak squat, ya da yüksek ağırlıklarla omuz press hareketleri yapmadığın sürece boy kısalmaz.Hatta bu spor düzenli yapıldığı takdirde vücuttaki büyüme hormonu dahil pek çok hormonun salgılanmasını artırdığını okumuştum.

5. Rıfat09

Rıfat09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İnş öyledir özellikle bacak kası yapmamaya çalışıyorum boyumu etkileyecek diye çoğu kas grubunu etkileyecek hareketleri seçmedim daha çok grup grup yapıyorum arka bölümüm için dambıl değilde pull up hareketlerini uyguluyorum bence daha yararlı
    düzenli çalışmaya devam ;) Teşekkür ederim

6. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çalıştığın bölgelere iyice kan pompalandığını hissettiğin anda ve yandıklarında ideal ayın odur ben bazı antrenmanlarda 3 tekrar yaptığımıda biliyorum :)

7. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Pardon da kardesim oyle bi kistas yok.
    Set basi 6 tekrar a kadar kuvvet 12 den sonrasi da kaslari belirginlestirir. Yani maksimum 6 tekrar yaptigin agirlik sana kuvvet kazandirir. 12 den sonrasi da kaslari ortaya cikartir

Ve bir kas grubunu calistirdiktan sonra 72 saate kadar o kas grubu gelismeye devam eder yani calisma aralarin 2 gun olmali en az

8. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bunları bende biliyorum kardeşim ben çok ağır çalışan bi insan olduğum için 3 tekrarda yeterli verimi alıyorum bu demek olmuyorki sen her hareketi 3 tekrar yap farzı misal 1o kiloyla 2o tekrar yapıp bicepsleri kuvvetlendirir 30 kiloyla 3 tekrar yaparakda kuvetlendirir .

9. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Hocam ben diyorum ki bunlar calisma sistemleridir ben verim aliyorum diye ayrilmaz. Kasin elbette isinir hissedersin ancak faydalari farklidir lutfen bilerek yazin insanlari bilgilendirmeye calisiyoruz burda

10. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Saygılar hocam hayırlı geceler...

11. Rıfat09

Rıfat09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    birde size şunu sormak istiyorum artık baya ilerledim şekillendi kaslarım irileştim kilo almaya başladım kas kütlesi olarak filan daha 15 yaşındayım ama sol kolumun iç tarafında uzun ve kalınca kan toplamış 1 gün sonra farkettim başka bi sebebide olur tabiyki ama göğüsümde ve kanatımda damarların varis şeklinde olduğunu görünce çok korktum bacaklarımdada var çizgi çizgi ağırlıkla ilgilimi lütfen bilgi verin

Sayfayı Paylaş