Hazır gıdalar genetiğimizi bozuyor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Knight5 tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sadece paylaşmak istedim, bi seminere gittim ve bayan konuşmacı bu konu üzerinde çok durdu.
    Hazır gıdaların zararlarını saymaya başladı şuan hepsi aklımda bile değil inanın ki.

Stress-sinir probleminden tutun, hormon bozukluğuna kadar pek çok şeye sebep oluyormuş.
    Yani o kadar anlatılıcak şey söyledi ki, ben de hepimizin bu hazır gıdalardan kurtulmasını istiyorum.
    Hiperaktivitenin sebebi bile buymuş, daha önceki nesillerde doktorlar pek nadir hiperaktivite teşhisi koyarlarmış.

Yol yakınken kendimi kurtarıyorum, sizlerden de 1 kişiyi bile hazır gıdalardan kurtarırsam onur duyarım.

StormBlast, Jander ve Yaver27 bunu beğendi.
  2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    avmlerin restoranlar bölümüne gittiğimde içim yanıyor... insanlar kıtlıktan çıkmışcasına burgerlere kolalara cipslere milkshakelere(ismini yazmayı yeni öğrendim) saldırıyor. ünlü bir pizza zinciri bangır bangır reklam yapıyor : hakiki etli pizza! kayseri usulü pizza! bizim güya gelenekçi yeni nesil de üzerine bir kaç parça et serpiştirilmiş bu pizzayı, geleneklerine bağlı kalmış olmanın verdiği mutlulukla böbürlenerek 30 tlye yiyor. bir de lahmacun usulü pizza çıkmış... sanki memlekette et tükendi, sanki memlekette mangal tükendi, sanki kebap tükendi,sanki lahmacun tükendi. bunları aramış da bulamamışlar gibi, bulsa da girip yemeye utanacak adamlar, yanından yöresinden geçemeyecek kalitedeki berbat şeyleri 10 kat fiyata yemeyi hüner sayanlar var. kendini "modern- gelenekçi" sayar, ama bir amerikalı sokak serserisi özentisi olmaktan öte gidemediğinin farkında değil.
    bu ürünlerin hammadesi evet et. ama içinde hangi yağlar var, domuz mu margarin mi bilmiyoruz, et diye ne koyuyorlar, bilmiyoruz. hangi şartlarda üretilip saklandığını bilmiyoruz. bilemeyiz. biliyorum diyen yalan söyler. belediye gıda denetim ekibindeki zabıtaya gel sana nasıl ürettiğimizi gösterelim de tarifimizi çal, demezler.
    mis gibi kebabımız var, mangalımız var, lahmacunumuz var, yok ben burger yemek istiyorum dersen, mis gibi tekirdağ köftemiz var, inegöl köftemiz var, izmir köftemiz var...
    bir de marketlerimizin gıda şarkuteri reyonlarında sunulan güya türk işi geleneksel lezzetlerimiz var. limonata yapmışlar, üzerine de "anneniz yapmış gibi" yazmışlar. hadi ordan üçkağıtçı herif ! benim annem o limonataya ne asit ne koruyucu ne reklendirici ne tatlandırıcı koymuyordu.
    bir başka dondurma firması paket içinde dondorma baklava künefe satıp, "maraş usulü, antep usulü, hatay usulü" diye kakalama gayretinde. sen git onu babaannene sat!
    yazık bu millete...

Ysf_Dnc, StormBlast, neverbackdown. ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Helal kardesim cok iyi bi konuya deginmissin tebrik ederim.

4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    dünyada günümüzdeki beslenme kültürü 0 maalesef insanlar karnım doysun yeter diyor yada aman dünyaya bir daha mı geleceğiz diye önüne geleni yiyor spor yapma kültürüde 0 olunca ortaya gerçekten çok ürkütücü durum çıkıyor genç sayılacak yaşlarda şeker tansiyon kolestrol hastalığı kalp rahatsızlıkları eklem rahatsızları alıp başını gidiyor sonra kendilerini avutuyorlar yok neymiş 35-40 yaşında insanın göbeği olması normal yok belli bir yaştan sonra spor yapılmazmış işte böyle saçma sapan sözler en sinir bozucu olanda düzenli spor yapan kaliteli beslenenlere yapılan saygısızca eleştiriler illa göbeğimiz önde mi gezelim genç yaşta ağır hastalıklarla mı uğraşalım bide şu var tabi olanlara biraz hak veriyorum adam bakıyor elde avuçta 3 kuruş var maalesef mecburen bu kalitesiz ürünlere başvuruyor doğal ürünler pahalı sonuçta

neverbackdown. bunu beğendi.
  5. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Evet mesela koy tavuklari 40-100 tl falanken ortalama tahmini soledim marketteki paketliler ise 5-10 tl mecbur almak zorunda kaliyoruz hormonlu falan ama tavuk sonucta bunun yenmesinde pek sorun olmayabilir koy tavugunun yerini tutmasina imkan yok ama her gun cikolata pasta cart curt hamburger yenimesinden iyidir.

6. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Hazir gidalar derken cok tartisildi ama protein tozlari da bu gruba girmeye hak kazaniyor :)

cepten takipte

7. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Ben sahsen Canan Karatay hoca tarafinca okdugum icin o konusursa bos konusmicaginia inandigim icin orotein tozlari hakkinda ki dusuncelerine goze aldigim zaman bencede gerekli bir sey degil ve yanlis kullanimlarda cogu seyde oldugu gibi zararli bencede tamam peynir akti suyu iyi bi sey ama fabrikalarda cesitli islemlerden geciyomu geciyo.

Yaver27 bunu beğendi.
  8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    katılıyorum. mesela kolanın özü, meyan otudur. şerbeti dünya harikası sağlıklı faydalı bir içecek.. ama fabrikada şişeye girince, dünyanın en sağlıksız içeceği haline geliyor.

KratosS bunu beğendi.
  9. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Cok dogru bi tespit kesinlikle hak veriyorum.

10. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar E129 kodlu (kırmızı) petrol bazlı güya gıda boyası var. Scivation Xtend ve Louisiana Hot Sauce şuana kadar rastladığım ürünler. Meshane kanserinden tutun, çocuklar üzerinde hiper aktiviteye kadar birçok zararı olduğu söyleniyor.

cmrds bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş