Hangi Supplament?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve XasTurk tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar günlük 250 gr makarna 250 bulgur pilavı yiyerek günlük karbonhidratımı tamamlıyorum ara öğün yemeklerinde tavuk göğüsü yiyiyorum sabah kahvaltıda 1 bardak süt 3 yumurta (bazen 2) 100 gr peynir 100 gr lor peynir yiyiorum akşam yemeğinde ne olursa yiyiyorum antrenman akşam saat 11 gibi bitiyor akşam eve geldiğimde çok yorgun oluyorum hem kas yıkımını önlemek için hemde günlük geri kalan proteinimi tamamlamak için hangi protein tozunu önerirsiniz?(Yaş:15 buçuk boy 1.73 kilo 64)Amacım hacim,kütle almak her 6 ayda bir kür yapmayı düşünüyorum gerçekten büyük hedeflerim var ben HARDLINE WHEY 3MATRIX almayı düşünüyorum hem fiyat hemde iyi bir marka olduğunu düşünüyorum spordan önce ve sonra 2 ölçek kullan diyor ben bazen 1 ölçek kullanmayı düşünüyorum bu yüzden şöyle rahat 2 ay kullanabileceğimi düşünüyorum.Yorumlarınız benim için önemli cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar.

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Öncelikle anlamadığım notka kür derken steroid kürümü yoksa supplement kürümü benim şahsi kanaatim supplement kürü olması doğal yollar ile en üst noktaya gelmeden acele için steroid kullanmak sağlığa zararlı.

Eğer supplement kürü ise whey casein creatine ve multivitamin sana yeterli olacaktır ancak doğal beslenmenide tam anlamı ile yapmassan supplementten de fayda alman söz konusu olmaz.

Öncelik doğal beslenme mükemmel olsun sonrası supplement alımı.

Aylık bütceni spor geçmişini yaşını ve vücut tipini belirtirsen daha da yardımcı olabiliriz

XasTurk bunu beğendi.
  3. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    15 buçuk yaşındayım 2 yıl önce evde çalışıyordum 2 hafta önce spor solonuna yazıldım yazılmadan önce 6 aylık bir kick boks geçmişim oldu kb salonumuzda halter ve dambıllarla çalışıyordum öğrenciyim yarım gün çalışıyorum aylık 300 lira kazanıyorum ama tozlara felanda çok masraf yapamam aylık gelir bana zar zor yetiyor vücut tipimi bilmiyorum ama resimlerim var

http://u1310.hizliresim.com/1g/l/tq0l5.png
    http://o1310.hizliresim.com/1g/l/tq0lq.jpg
    http://n1310.hizliresim.com/1g/l/tq0m2.jpg

bu sporu çok seviyorum hatat bu yüzden işe girdim ilerde bende jeff seid gibi olmak isterim kür derken supplament kürü :)

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Senin azmini tebrik ederim gerçekten senin gibi üyeleri görmek bana gurur veriyor.

Madem bütcen kısıtlı hiç supplement alma 1 ölçek whey sana 2 tl ye gelse sen ona git peynir al tavuk al abicim yaşında ufak zaten.

Vücudunda güzel bence gayet orantılı sana bir ara hem ucuz hemde işini görecek bir beslenme listesi yapalım sana çok maaliyette yüklemesin hem kaliteli hemde en ucuz protein kaynaklarına yöneliriz.

XasTurk bunu beğendi.
  5. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bende cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim şuana kadar hiç supplament kullanmadım salonda hocamda bana supplament alırsan daha çabuk gelişirsin felan diyor yani şöyle 100 liraya 1 2 ay yetecek güzel bir liste çıkarabilirsek gerçekten çok iyi olur protein tozunu en çokta antrenman sonrası kas kaybını önlemek için ve o gün içeresinde yedidiğim şeyleri not edecem ve eksik protein çıkarsa o eksikleride tozdan tamamlamayı düşünüyorum tabi bu konuda sizin vereceğiniz cevapta önemli

Son düzenleme: 18 Ekim 2013
  6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Whey ingilizce bir kelime türkçesi peynir altı suyu demektir. Whey hızlı emilen bir protein türüdür o yüzden idman sonrası alınır.

İlla supplement olarak değil idman sonrası lor peyniri olarakda alabilirsin.

Örnek 500 gramlık lor al sana 3 tl 100 gram yesen 5 gün gider hem doğal hem ucuz hemde kaliteli protein.

Supplement ile çok gelişirsin diye birşey yok . Ancak illa whey alıcam dersen 70-80 servis tozlar 135 tl felan magazadan alırsan zaten sen günde 1 servis içsen sana 2 aydan az daha fazla gider.

İnternetten araştıralım fiyatı ve servis sayısı önemli yani içinden çıkan servis çok toplam fiyat az olacak :)

optimum gold var hem iyi ürün hemde 72 servisi 150 tl internette nakit ile alsan 140felan yaparlar sanırım.

Ondan sonra 60 servislik gaspari var 130 tl

Power Life
    Power WheyPro var ürün 2300 gram 1 servisi 23 gram 18 gram protein var bunu alsan aslında senin işini buda görür yanlış hesaplamadıysam üründe 100 servis çıkıyor. 145 tl sana 3 ay gider ayda neredeyse 50 tl etmiyor. Ama bu ürünü araştır cidden 100 servis mi öğren ben hiç 82 servisten çok ürün görmemiştim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:07 ----------

Power Wheypro Çilek | Power Life Nutrition - Sporcu Gıdaları

evet ürün cidden 100 servismiş bence sen alacaksan bunu al yada bunun kadar ucuz bir ürün dene maddi durumunu çok zorlamasın aylık 50tl buna gelir çok değil hemde supplementini almış olursun abicim.

Ayrıca 500mg da olsa glutamine de varmış içinde :)

XasTurk bunu beğendi.
  7. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    abi ben bana şöyle 2 ay yeticek 20 30 gr protein arası toz arıyorum aslında benim aklımda hardline whey 3 matrix vardı ama senin dediğin markalarda hiç fena değil yani

Power Life Power Whey Pro, 2300 Gram 2300 gr mı 23 e bölersek 100 servis oluyor
    23 gr'lık her porsiyonda 17,90 gr whey proteini ve 500 mg Glutamin içerir

23 grda

enerji 77.85 kcal. (330.55 kj.)
    protein 17.90 gr. %36
    yağ 05 gr.
    karbonhidrat 1.10 gr

glutamin 500 mg.

fiyat 140 TL

havele ind.(%10) 126 TL

bide bu tozu önerirmisin kalitelimidir yani işe yararmı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:16 ----------

tamam abi sen öyle diyorsan bi bildiğin vardır çok teşekkür ederim hangi siteden alabilirim güvenilir oslun abi bide sahte olur diye çok korkuyorum ailem tozlara karşı

Son düzenleme: 18 Ekim 2013
  8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Sahte olmasının bir zararı yok genelde nişastadan yapıyorlar ancak faydası olmuyor tabikide :)

Ya ben senin için en uygun olanı isterim sonuçta zararına olan birşey sölemek istemem işin vicdanı boyutu söz konusu.

Hangi şehirde oturuyorsun?

9. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    istanbul abi dediğni marka gerçekten çok iyi fiyat açısındanda bana göre en uygun hani bu ürün kas kütlesi ve hacim attırcaksa hemen alırım :)

Sayfayı Paylaş