Hangi dövüş sanatı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve cemgül tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar bu hafta içi dövüş klübüne gitcem ama hangisine gitcemi karar veremedim hangisini tavsiye edersiniz 3-5 arası kişilere karşı kendimi savunabileceğim dövüş sanatı hangisi (şimdiden teşekürler)

2. fulls1z3

fulls1z3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tavsiyem full contact dovus sporlarindan herhangi biri (boks, kick boks, muay thai, full contact karate, vb.) olacaktir. ozellikle muay thai :)

ancak, bu sporlarin herhangi birinde min. 6-9 ayi gecirmeden "ben muay thai biliyorum" seklinde kendine asiri bir guven besleme. tecrube kazanman, tekniginin oturmasi zaman alacaktir ve bu tam anlamiyla gerceklesmeden yapacagin bir hamlede mutlaka acik verirsin. sana pahaliya patlar adamim.

gelelim 3-5 kisiye karsi savunma yapma konusuna: teke tek olsun, 3-5 kisi olsun ilk ogrenmen gereken adrenalini kontrol altinda tutman olacaktir.

bu da, yapacagin surekli antrenmanlar ve tekniginin oturmasi ile paralel gelisecektir. yani bu iste hem fiziksel hem zihinsel yonden geliseceksin. ve bana kalirsa, en onemlisi zihinsel gelisimdir, cunku her zaman insanoglunun sahip oldugu en tehlikeli silahin, insan zekasi olduguna inanirim.

mumkun mertebe kavgadan uzak dur, kavga etmek son care olmadikca, mecbur kalmadikca etme. kendi basina birsey gelmesinden cok, birine zarar verip basina is almaktan kurtarir seni bu.

3. emrgkkya

emrgkkya Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 5 yildir karateye gidiyorum oneririm cok seviyorum karateyi bence en guzel spor yasin kac acaba?

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    sa kolay gelsin Dünya da kaç dövüş sanatı var ?

Sayfayı Paylaş