Hızlı kilo vermek ve sorunlar...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve emrerdem4461 tarafından 25 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. emrerdem4461

emrerdem4461 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Merhabalar sizlere yaşadığım sıkıntıyı anlatmak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum . 6 sene öncesinde 90 kilodan 3 ay içerisinde 28 kilo verdim her gün 7km koşu yaparak ve gerçekten zararlı olan aşırı az yiyerek kiloları verdim sonrasında yavaş yavaş kilo aldım baya uzun sürede 96 kilo oldum bazı sıkıntılardan dolayı kiloyu takacak halim yoktu fakat tekrar zayıflamaya karar verdim tekrardan aynı şekilde yaptım 4 ay içerisinde 30 kilo verdim koşu ve az yiyerek ama tabiki hızlı kilo vermenin sizlerinde tahmin edeceği gibi bir sıkıntısı var vücutta ki deriler sarkmaya başladı öyle aşırı değil ama zamanla gidecek gibide gelmiyor özellikle yan taraftan sarkan bacaklardan sarkma ve göbekte sarkma var çoğu kişiye göre çok görünmesede bana göre cidden fazla şuan 73 kilo oldum biraz kilo almak istedim ... şimdi bu derileri toplamam için ne yapmam lazım illaki ameliyat olmak şartmı yoksa spor yaparak hem kilo alıp hemde kas kütlesimi kazansam .. 2 buçuk ay oldu fithness a başlayalı gelişme var başlamadan önceki halim gibi değil illaki ama sarkan deriden dolayı sıkıntı birde ufak bir sıkıntı daha var spora başladım ve kaldırdığım ağırlıkların normalmi değil mi öğrenmek isterim tabiki herkesin farklı gücü vardır illaki ama bench press de başlangıçta 2 buçuk kilolarla zorlanan biriydim şimdi 2 buçuk ayda 15 kilo ile başlayıp 30 kiloda yardımlı bir şekilde bitiriyorum ama 30 kiloda afedersiniz ama bi yerlerim yırtılıyor yardımlı olmasına rağmen sizce bench press e göre normal mi sizlerle paylaşmak istedim bilgisi olan tavsiyesi olan varsa dinliyorum teşekkür ederim yaşım 22 bu arada ..

2. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Hizli kilo verdiğiniz icin derinizin toplanmasi için gerekli zamani ona vermemiş oluyorsunuz. Şu durumda sizin yapmaniz gereken şey, öncelikle protein ağirlikli beslenerek kas kaybini önlemek ve yağ oraninizi düşürmeye çalismak %6 lara kadar. Bu arada da kas kutlenizi arttirmak.
    O fiziginizi de bir sene korumaniz gerekiyor. Daha fazla gelistirebilirsiniz tabi ama sporu birakip tekrar eski halinize donmemeniz gerekiyor. Yağlanarak kilo almamalisiniz. Deriniz bu bir yil sonunda hala sarkık ise aradaki bosluklari kas ile doldurabilirsiniz. Daha da şişirebilirsiniz. Buna rağmen hala aşiri bir sarkma varsa, ancak o zaman ameliyati dusunebilirsiniz mesela. En son çare bu olmali. Bu arada cildin esnekligini kazanmasi icin A vitamini, E vitamini, Omega 3 almanizi tavsiye ederim. Ama doktor kontrolunde olursa daha iyi. Cunku fazla vitamin aliminin vucuda zarari da olabilir. Çinko da iyidir. En iyisi aslinda multivitamin almak. Bunun yaninda ise A, E, Omega 3 bakimindan zengin beslenerek takviyede bulunmak. Bol bol su tuketmeyi de unutmayin. Cok onemli.
    Bu saydiklarimin size ne kadar fayda saglayacaginda ise genetik faktörler , ne kadar süre kilolu alip, ne kadar hizli verdiginizin önemi vardir. Ama mutlaka toparlanacaktir. Yeter ki azimli kalin ve sporu birakmayin.
    Kaldirmis oldugunuz agirliklar normal mi degil mi ise inanin bilemiyorum. Bu konuda benim tecrubem yeterli degil. Forumda size bu konuda yardimci olacak profesyonel kisiler olacaktir. Simdiden basarilar diliyorum. Onunuzde uzun bir yol var. Vazgecmeyin. Tum bu insanlar o yollardan gecti. Unutmayin ki en sevdiginiz gıdanın agizda biraktigi tat sadece 10 sn. Buna yenilmeyin :) Kolay gelsin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. emrerdem4461

emrerdem4461 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    Öncelikle verdiğiniz bilgiler için gerçekten teşekkür ederim bu durum 1 seneye yaklaştı geçen sene yaza doğru 30 kiloyu verdim ama ağırlık antrenmanları falan yoktu dediğim gibi sadece koşu yaparak tabi buda sıkıntı oldu neyse şuan 2 buçuk aydırlı yani spora başladığım zamandan beri yediklerime dikkat ediyorum 150-210 gr proteinin altına düşmedim hiç bir gün karbonhidratta 200-250 arası yağ 30gr arada 50 gr oluyor tabi bunları yediğim besinlerin gramına kadar ayarlayarak yapıyorum takviye olarak bilmiyorum belki erkendir ama hemen hemen gerekli tüm takviye ürünlerini kullanıyorum . Spora başlamadan önce koldaki damarlar hiç görünmüyordu ama bu 2 buçuk ayda bariz bir şekilde görünüyor hani kola turnike bağlayıp falan değil :) vitamin olarak pek vitamin alamadığım için onuda sürekli olmamak şartıyla hardline vitamin mineral kullanıyorum dediklerinizi yapacağım yağ oranını düşürebildiğim kadar düşüreceğim o sarkıklar gitsin bide iyi bir hacim kazanmak istiyorum kas olarak tekrardan teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı .

xsonysonic bunu beğendi.
  4. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Rica ederim ne demek :) Yardimci olabildiysem ne mutlu. Evet kas kutlesini arttirip, yağ oranini dusureceksiniz. Zamanla duzelecektir. Sabir isteyen bir süreç. Basaracaginiza inaniyorum. Ilerde basari hikayenizi okuma umidiyle diyelim o zaman :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. emrerdem4461

emrerdem4461 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    İnşallah çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ve güzel görüşleriniz için :) Birde ağırlık konusunda daha fazla kaldırsam daha iyi olacak tabi oda yavaş yavaş bir anda olacak iş değil ...

xsonysonic bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş