Grip, soguk alginligi vs ye karsi tarifler..

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Duke tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar biliyorum bu bolum vucut gelistiricilere yonelik beslenme tarifleri olan bir bolum.

Ama grip vs ye karsi, spor yaparken uygulanan diyete engel olmayacak uyguladiginiz tarifler+oneriler varsa buraya yazalim mi?

Sonucta spor yaparken zayif bir bunye ve hastaliktan dermansiz kalmis kollarla calismak zor olur sanirim, haksiz miyim?:)

2. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    benim enbüyük ilacım sarımsaklı tavuksuyu, bir tencereye parça tavukları (derisiz) koy sora, kalın kestiğin patatesleri ve 5-6 diş sarımsak ve bolcada su, yerken kırmızı biber ve özelliklede karabiberle tüketmeni tavsiye ederim bu yemeğin suyu çok yararlıdır ,gribede çok iyi gelir.nubu gerçi herkez bilir ama genede yazdım :)

Duke bunu beğendi.
  3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Gripsen ve 4 - 5 saatliğine canlanman gerekiyorsa normal bir bardağın dibine 1,5 parmak vodka ve çay kaşığının ucuyla karabiber at. Bunu biraz karıştır ve shot!

10 dk sonra burnun ve nefes yolun açılacaktır. 3-5 saatlik bir canlılık verir.

Onun dışında hastaysan ve ilaç kullanmak istemiyorsan her öğün ufak bir diş sarmısak yut. Toplam 3 tane. Sabah-öğle-akşam.

Bunlar yakın zamanda geçirdiğim gripte yaptıklarım.

Gerçekten ağır hastaydım. 3 gün 39-40 derece ateşle gezdim. Gözlerimden alev çıkıyordu resmen. Soğuk duş almama rağmen 4 - 5 saat sonra tekrar ateş ve üşütme geliyordu.

Minoset kullandım ve bu dediklerimi yaptım.

Bu şekilde kendimi topladım.

Ayrıca gripken mutlaka birşeyler ye.

Enerjisiz kalınca direk üşütme ve ateş bastırıyor.

Duke bunu beğendi.
  4. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    vodka modka bunlar zararlı şeyler :D

5. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Grip durumlarında en etkili supplement :D

Bir nevi pump ürünü diyebiliriz:D

6. aLLsTaR10

aLLsTaR10 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sleepy
    benimle tam aynı düşüncedesin harbiden :D

7. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    peki önlem olarak ne yapmalıyız. ben havalar soğudumda soğuk algınlığı çok geçiririm. özellikle burnum çok akar. sabahları kalktığımda üst üste 10 defa hapşururum. saman nezlesi olduğumu düşünüyorum ama her zaman olmuyor. soğuk havalarda oluyor. kışın 4-5 defa soğuk algınlığı geçiririm. ama düzenli beslenerek 2-3 günde bitiririm. yani yatak döşek olmam. bücut sıcaklığım yükselmez. ne çekersem bu burundan çekiyorum.

8. lordfoul

lordfoul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benzer durum bende var fakat alerjik olduğunu düşünüyordum, şimdi içmie kurt düştü, saman nezlesi mi acaba..

Burnumun akması ve hapşırık haricinde bir grip / nezle semptomu gözlemleyemiyorum kendimde ve bu sadece kış mevsiminde yani havalar soğuduğunda oluyor.

Hergün düzenli olarak portakal ve limon suyu sıkar içerim, tavsiye ederim. Uzunca bir süredir ateşimin çıktığını, yatak döşek hasta olduğumu bilmiyorum.

9. lazur

lazur Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    rize
    ben kullandım gece iyi uyku yapıyor post workout sanırım

Sayfayı Paylaş