Grip aşısı vurdurmalımıyım ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ec0 tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ben her sene bu aylarda grip hastalığına yakalanıyorum grip aşısı vurdurmayı düşünüyorum sağdan soldan duyma bilgiler kafamı karıştırdı kimi bişey olmaz diyor kimi zararlı diyor birde hasta iken vurdurcaz demi o gün geçermi hastalık hemen ?

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    hayır hasta ıken kesınlıkle kımse vurmaz :) hasta degılken koruma amclı yapılan bır asıdır

ben her yıl yaptıryorum yıne hasta oluyorum ama daha hafıf atlatyorum

---RamSes---, Ec0 ve demircan256 bunu beğendi.
  3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman gerekmez tekrar hasta olcaksak hafifte olsa olmak istemez insan

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

ole bır mantık yokkı tam koruyucu bır ası olsa zaten adı ası olmaz kı o ılacın dırek tedavı olur

ası demk o vırusun zayıf halı dmektır yanı grıp turlerının en zayıf olanlarını vucuduna alıyorsun ve bagısıklık sıstemın onalrı yenıyor ve sen eger bır kez daha o grıp turlerıyle karsılasınca hasta olmuyorsun yada cok hafıf hasta oluyorsun

ası olunca hasta olunmuyor zaten . ( bazen olabılıyor ama kafaya takmaya gerek yok ) sonuca gecen yılın en yaygın grıp turlerıne bagısıklık kazınılmıs olunuyor ve koruma gucu yuksek olabılır

---RamSes---, Ec0, R10 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bugün vuruldum grip aşısı , tek sebebi ant.sonrası duş alıp salondan çıkmak :D

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Senelerdir hiç grip aşısı olmadım, hiç grip de olmadım. Duşumu da hep salonda alırım. Beslenmenize dikkat edip bol sıvı tükettikten sonra hiç bir şekilde grip olmazsınız. Soğuk algınlıklarına karşı üşümemek de önemli elbet... Grip aşısı olana kadar ortalamanın üzerinde bir multivitamin ve bol sıvı metabolik faaliyetler açısından da iyi olur. Karar sizin...

deathlifter ve sultanmehmed bunu beğendi.
  7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma ama sen taş gibiymişsin be estetik fenomen :D salonda duş alacaksın, sonra o soğuğa çıkıp grip olmayacaksın. bunu ben denesem saniyesinde 3 gün iş göremez raporu alırım :D

ben de tartışma amaçlı olmamakla beraber aksi görüşü savunmaktayım. grip aşısı bence gereklidir. gripten kesin koruma sağlayamaz belki ama danny boy'un da belirttiği gibi hastalığı hafif atlatmanıza vesile olabilir. şahsen ben daha 3 gün evvel yaptırdım.

Danny Boy bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bende bu hafta ıcı yaptırcam kesın :)

9. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    3 kişi 1 kamyondan 400 çimento indir atletle grip oluyon mu olmuyon mu görelim :D birde iyileştikten sonra vurdurabiliyomuyuz sordum eczaneye olmaz diyo sivilce yapar ve mide bulantısı olur dedi ne alakaysa anlmadım

10. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İlk cümleni görmezden gelip geçiyorum :p İkinci cümlenden devam edersek alakası şu oluyor: Hastalığı geçirdikten sonra vücut ona karşı savunma mekanizmasını geliştirip antikor üretmiş olur. Ezcanecinin dediği gibi o seneki aşıyı vurulmana artık gerek kalmaz, söz konusu aşamadan sonra o aşıyı olursan da dediği gibi alerjik bir durum ortaya çıkar.

---RamSes---, Danny Boy, Ec0 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    kötü anlamda söylemedim hasta olmamın nedeni bu bir çok kişide olurdu zaten genel olarak ama soğuk havaya alışkınsan ayrı aşı hakkında bilgilendirdiğin için teşekkür ederim bu arada

12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bence gereksiz. vg ye başladığımdan beri hasta olmuyorum. daha önce olurdum. çocukken hep olurdum. düzgün beslenme ve spor sayesinde 7 yıldır hasta olmadım. askerde bile hasta olmadım kış gitmeme rağmen. 6 saat yağmurda kaldım nöbet tutarken mevzide falan değil bizimki sınır olduğu için mayınlı sahanın çevresi açık arazi, buz gibi duş aldım ıslak kafa ile aralık ocak gibi aylarda eğitime çıktım arazide devriye gezdim saatlerce. yok hasta olmadım. hayatta da olmam grip aşısı. eskiler oluyor muydu?

para kazanmak için sürekli bir şeyler uyduruyorlar sonra da abuk subur hastalıklar çıkıyor meydana kanser tavan yapıyor.

13. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    bu hafta içi olacağım büyük ihtimal hasta olmam diye birşey yok fakat;

kimi insan hastalığa müsait bir yapısı olur kimi ne olursa olsun hasta olmaz şunu unutmayalım biri hasta olmuyor diye diğeri hasta olmaz diye bir şart yok kişinin vücudu hastalığa müsaitse olur ayrıca grip aşısı influenza virüsü vücuda girdiğinde enfeksiyonu zaten kaparsınız..

ve ben grip aşısının uydurulduğu bir aşı olduğuna inanmıyorum çünkü içeriğinde hemagglutinine' ve 'neuraminidase' proteinlerinin birleşimi grip virüsüne karşı koruma sağlıyor ve şu düşünceyide yıkmak lazım;

grip aşısı gripten korumaz siz grip karşısında korunamazsanız grip aşısıda sizi korumaz 40 yaş altı %80'e kadar verim alıyor 40dan sonra %50'ye kadar düşebiliyor ve grip aşısına karşı olmak yerine sağlık için olmanın bir zararı yok..

Fakat benim gücüm yerinde hastalanmam ben diyorsanız her insan hastalanır sadece vücudu sağlamdır benim babam 50 yaşına kadar çok az grip olmuş biri fakat şimdi mutlaka yılda 1-2 kere grip oluyor.. Tartışma amaçlı yazmadım kendi duyduklarımı öğrendiklerimi yazdım :))

R10 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş