Gelişme çağında olanlar boy uzatmak için takviye kullanmayın

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kenann tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kenann

Kenann Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.Yapmış olduğum büyük bir hataya başka gençlerde düşmesin diye burda konu açma gereksinimi duydum.15 yaşımdayken (şu an 19'um) boyum kısa diye boyumu nasıl uzatırım araştırma yapmıştım.Universal gh maxtır, megaforte dir büyüme hormonunu arttırdığını öğrendim.Egzersiz yapmadan bunların boyumu uzatabileceğini düşündüm.İlk önce gh max yatarken 3 tane olmak üzerek hergün kullandım.Sonuç alamayınca mega forte kullanmaya karar verdim.Kendimi yatmaya yakın aç bırakarak hergün bir tüp mega forte içtim.Bir sabah kalktığımda göğsümün birinin büyüdüğünü farkettim fakat çok önemsemedim kullanmaya devam ettim.Başka bir sabah ise yüzümün sol tarafında şişlik oluştu ve omzumun biri yukarıda biri aşağıda görünmeye başladı.Hemen mega forte içmeyi bıraktım.18 yaşıma geldiğimde omzumdaki asimetri, göğsümdeki çıkıntı ve yaşadığım sırt ağrısı için ortopediye gittim.Röntgen çekildim ve skolyoz olduğumu öğrendim.Doktor omuzlarımdaki asimetirinin ve göğsümdeki çıkıntının sebebinin skolyozdan kaynaklandığını söyledi.(Skolyoz omurganın yana doğru "S" şeklinde eğrilmesine deniyor.)İnternette bu hastalığın aileden kalıtsal olabileceğinin yanı sıra hızlı büyümeylede alakalı olabileceğini okudum.Annemin babamın röntgenlerinde bir sıkıntı yoktu.Aynaya baktığımda yüzümün şişen tarafı diğer tarafa oranla asimetri durumda(neyseki çok belli olmuyor).Boyu kısa olanlar benim düştüğüm hataya düşmeyin doktora görünün.

2. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    O zaman boyun kactı kullandıgın surede boyun uzadımı kullanmayı bıraktıktan sonra boyun uzadımı ve 18 ındemı bıraktın bu kullandıklarını bu bılgılerıde verırsen daha yararlı olur

Sayfayı Paylaş