geçmeyen dirsek - göğüs sakatlıklarım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve thebigfella tarafından 13 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. thebigfella

thebigfella Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    iki tane beni delirten problemim var.

ilki sol dirseğimde bir problem, üzerine ağırlık bindirince acıyor, en çokta zbarda. uzun zamandan beri vardı ve ben saçma bir şekilde üzerine gittim, antremanları durdurmadım şimdi sanırım kronik oldu. gittiğim doktor buz, voltaren uygulamamı söyledi, olmadı kortizon vurucaz dedi. internettten araştırdığım kadarıyla ise kortizon tedaviden ziyade ağrıları azaltmak için ve yan etkesi çok.

ikincisi ise göğüs sakatlığı. benchte yüksek kilo girerken denge bozuldu ve ağırlığın sağ tarafı fazla aşağıya indi. tam göğüs ile ön omuz arasında acı hissediyorum. 2 haftadır dinlendiriyorum fakat ağırlık yükleyince yine orada bir sızı oluyor. internette araştırdım tendonosis diye bir tendon sakatlığı buldum, semptomlar benziyor gibi.

bu spora bırakmak zorunda kalacğaım diye ödüm kopuyor, psikolojim çok fena bozuldu. doktoruma dahi güvenmiyorum. bir fikriniz var mı? ayrıca bildiğiniz, kontrole gidebileceğim bir spor hekimi var mı?

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle geçmiş olsun..
    doktorun verdiği tedaviyi uyguladınız mı..?genelde doktorların verdikleri krem ve tabletler önemsenmez zira bize göre sıradan ilaçlardır..ama bu ilaçlar uzun süreli kullanımda gerçekten tedavi edici etki gösterebiliyor..bu tedavinin yanında glucosamine sulfat içerikli tabletleri spora bir süre ara verip kullanabilirsiniz..kortizon son çare olabilir..

son olarak hangi şehirdesiniz..

3. sky_g

sky_g Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Prag
    Merhaba oncelikle gecmis olsun

Sana cok onemli bir tavsiyem olacak bende uzun zamandir omuz agrilari ceken biri olarak bunu soluyorum arkadaslar bu tarz sakatlanmlarda hastanelerdeki ortopedistler yerine mutlaka bir uzmana yani spor yaralanmalari ile ilgilenen bir doktora gorunun nereden bulacagiz derseniz HALTER FEDERASYONUNDAN , FUTBOL KULUP DOKTORLARINDAN yardim alin cunku bu doktorlarin tecrubesi ve en hizli tedavi ile sporcuyu tekrar spor yapabilir hale getirebilme tecrubeleri daha fazla ozellikle halter sporcularinin federasyona kayitli doktorlari. Ben yasadigim ulkede ilk olarak normal klinige gittim ondan sonra spor yaralanmlari icin ozel bir klinige gitmeye basladim o zaman iyilesme basladi.

Federasyonun resmi sitesi www.halter.gov.tr

[​IMG] Doç.Dr. İbrahim YanmışANKARA [​IMG] Doç.Dr. Yavuz YıldızANKARA [​IMG] Dr. Mehmet KılıçANKARA [​IMG] Dr. Filiz SayınANKARA [​IMG] Dr. Nihat UysalANKARA

benim sitede bulduklarim bunlar siz yine bir arastirin

diez bunu beğendi.
  4. karakedi

karakedi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp ogrencisi
    Yer:
    antalya
    kardesim gecmiş olsun. bence insan bu sporla ugrasırken once kendi anatomisini bilmeli. burdan her arkadaşa tavsiyem eger bilgisayarınız var ise bizim anatomi derslerinde kullandığımız netter anatomi atlasını bilgisayarlarına indirmeleri ve ordan kendi vucutlarına soyle bir bakmaları bu sayede hangi hareketin nereye vuracagını yada bır sakatlanama soz konusu olduğunda nerenin etkilendiğini kavramak daha kolay olacaktır. tendonosis dediğin olay tendon iltihabıdır. eger doktorun uygun gorduyse tedavıyı reddetme derim. kafana takma bu spor ınsan metabolızmasını hızlandırdıgı ıcın en kısa surede ıylesıp spora devam edersin insallah.

5. karakedi

karakedi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp ogrencisi
    Yer:
    antalya
    http://rapidshare.com/files/107303663/STEDADAM.rar.html
    arkadaslar yuzeysel de olsa boyle bır anatomi atlası ekledım umarım ısınıze yarar. bu konuda elımden geldıgınce yardımcı olamaya calısıcam en kısa surede netter i de ekliycem. pdf formatındadır adobe acrobat reader gerekli... rar sifresi yok...

6. thebigfella

thebigfella Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle ilgi ve iyi dilekler için teşekkürler.

bu başlığı açmama sebep olan tedavilerden ciddi bir sonuç alamamam. 3 haftadır günde 150 mg voltaren alıyor ve günde 3 kez buz uyguluyorum. ağrılar ciddi anlamdı azaldı diye seviniyordum ama dün çok hafif kiloyla test edeyim dedim o bölge yine sızladı. 5kg daha ekleseydim hissettirecekti kendini. bu sabah kontrole gittim ve durumu doktora anlattım . tendonlar kaslardan farklı olarak geç iyileşiyor hatta bazen hiç iyileşemiyormuş. sonra da klasik bu spor yalan en güzeli koşmaktır tenistir muhabbetine girdi.

sky g adlı arkadaşın dediği gibi bu işlerde uzmanlaşmış birini bulmaya çalışacağım. olmadı bundan böyle triceps çalışmam boş zbardan ibaret olacak.

7. buğra

buğra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorunu ben de hem sag hem sol dırsegımde 2 sene boyunca yasadım ozellıkle sol dırsek.gıttıgım doktorlardan aldıgım cevap senınkıyle aynıydı.1 sene boyunca hafıf kılo cok tekrar calıstım,bu sekılde kaslarını kuvvetlendırmelısın uzun bı sure boyunca ve dırseklık veya bandaj kullan.ancak tendon sakatlıgı(tendinit)genelde kronık bı sakatlıktır.yaklasık 6 7 aydır cok agır kılolarala calısabılıyodum fakat son gunlerde asırı zorlayınca tekrar nuksettı.anlıyıcagın bu sakatlıkta ılk olarak adeleyı kuvvetlendırıp sonra hafıfı hafıf agırlıgı artırman cok asırı zorlamamak sartıyla.ınternettten tendinit dıye aratırsan o da sana yardımcı olacaktır.

8. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

Benimde dirsek ağrılarım var bende doktora gittim ancak ilk tedavide krem ve ödem giderici kremler verildi ardından iyileşme olmayınca ilk sözleri direk kortizon uygulamak istemeleri idi,bende kortizon taraftarı değilim 2 senedir belli aralıklarla ağrılarım oluyor.
    Ancak sana tavsiyem antrenmandan önce çok iyi ısınma hareketlerini yapman en büyük sorun vücudu spora hazırlamadan girilen ağırlıklardan sonra yaşanan sakatlıklardır,unutmayalım,

Sayfayı Paylaş