Güreş güreş olalı böyle 'teknik' görmedi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve zrb20 tarafından 3 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    Başkent Bükreş'te geçen ayın sonunda yapılan grekoromen stili 66 kilo çeyrek finalde Amerikalı güreşçi Ellis Coleman İranlı Mehdi Zeidvand karşısında yaptığı hareket büyük alkış topladı.ABD temsilcisi karşılaşmadan toplam 2-1'lik galibiyetle ayrıldı.

güreş müsabakasının videosunu gösterir link aşağıdadır..

http://spor.mynet.com/haber/gures-gures-olali-boyle-tus-gormedi-video/38913

2. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Bildik Amerikan spor ahlakı(sızlığı). Her sporu şova dönüştürüp adabını bozmakta üzerlerine yok, vukuatları da saymakla bitmez .Göze güzel görülebilir ama ya rakibine bir şey olursa ne olacak? Rakibin gencecik çocuk o dengesizlikle boynu kırılsa ne yapacaksın?

Steve bunu beğendi.
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hamşoyu bulursa karşısında tabi ki yapar...rakibi ruh gibi,bakıp ,bekliyor zaten...(((

4. devro2005

devro2005 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    güreş hem 2-1 bitip hem nasıl tuş oluyor bu hareket. ben mi güreş bilmiyorum muhabir mi biri açıklasın

5. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Görüldü efendim görüldü, güreşte buna benzer hareketler çok görüldü. Başlığı duyunca bende birşey sandım. Künde atmış işte, bunda ne TUŞ var nede artistik sakatlayıcı hareket var. Sadece kündeden puan almış işte. Gro güreşte bunlar normaldir zaten. Ayak taktikleri uygulanmadığı için bedenin üst tarafından bu ve buna benzer taktikler çok olur müsabakalarda mecburen. Zaten birde ağır çekimle gösterildiği zaman sizde anlarsınız, Amerikalı sporcu künde pozisyonu için rakibin kafasından aşağı kuvvet uygulayıp sırtını kavramaya çalışacakken, iranlı sporcuda hemen kendini yukarı doğru amerikalı sporcunun ayaklarından kuvvet uygulamış.

Sayfayı Paylaş