Günlük Supplementlerim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hmtrnk10 tarafından 6 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    Arkadaşlar Forumda gördüğüm kadarıyla galiba yanlış yaptım sizce ne yapmalıyım ;

5 senelik profesyonel basketbol oynayışımdan sonra bb ye başladım.1 ay çok 6-7 ay önce gittim ve bıraktım takım için şimdi takımdan ayrıldım ailevi nedenlerden dolayı 2.5 aydır düzenli bb yapıyorum(haftanın 3 günü) ve hala haftanın 2 günü basketbol antremanım var.

Supplement kullanımı 2.5 aya çok erken diyorlar ama beslenmem okulda oldugu için pek iyi değil ; sabah 3 yumurta akı ile omlet + mısır gevreği öğlen okulda tost akşam ise balık yada tavuk göğüsü,pilav yada markarna,yoğurt vb ürünler tüketiyorum.
    Antreman olan günler ise kahvaltı aynı,kahvaltıdan 1 saat sonra whey protein,öğlen yemeği aynı akşam antreman 30dk önce amino9000(3adet) antreman hemen sonrası amino9000(3 adet) gece yatmadan 20 dk önce ise casein

Sizce doğrumu yapıyorum yoksa forumdada yazıldığı gibi 6.aya kadar whey,casein protein,aminoasit kullanımını bırakıp 6.aydan sonra tekrar başlayayım mı yoksa açmışken bitirip böyle devam mı edeyim..

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

yazım yanlışları için özür dilerim. 6-7 ay önce 1 ay bb yaptım ama düzensiz olucak

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    daha önceden spor geçmişiniz varmış, 6 aydan sonra kullanılmalı diye bir kaide de yoktur zaten, öyle söylenmesinin sebebi o dönem zaten vücudun hızlı bir şekilde kütle almasından dolayı ek besine çok fazla gerek duyulmamasıdır..
    2.5 ayı doldurmuşsunuz sanırım, eğer beslenmeniz eksikse, telafi etmek için supplement kullanabilirsiniz tabi ki, supplementlerin genel manada amacı budur zaten..

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Thetramp cok guzel anlatmis. Belirli bir altyapi olmayanlar icin zaten ilk 6 ay hizli gelisme evresi oldugu icin onermiyoruz, gerek gormuyoruz.

Sayfayı Paylaş