güç ve kuvvet

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve guresci 57 tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    selam arkadaşlar bugün aranıza katıldım merhaba ben öncelikle vücut ölçülerimi yazayım
    boy:175
    kilo:85
    ben 2 haftadır her gün güreşe gidiyorum haftasonları yok genelde söyle oluyor 1 saat ısınıyoruz 30 dk güreş yapıyoruz 30 dk da bench press . Sizce bunun boyumuz uzamasına bir zararı olurmu? Birde kol kaslarımı güçlendirmek için ne yapmalıyım bench press de 60 kg bastım maxımum yardımlarınızı bekliyorum

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    yasinda kücük,yaptiklarin boyunu etkilemez daha gelismeye faydasi olur,yukardaki antremanlarina devam et gürese benc e kol kaslarinda onun yaninda zaten güclenicektir extradan bisey yapmana gerek kalmicaktir,hocanin dediklerini uygula.

3. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler içim rahatladı

4. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Güreşin boyun uzamasına engel olma ihtimali var birbirimizi kandırmayalım,bir çok arkadaşım futbola,güreşe gitti diye erken yaşta uzaması durdu,doktora gittiler doktorlar büyüme kapakçıklarının kapandığını söyledi.Ağırlık altına girdiğin sporlar kemik uçlarına basınç yaparak uzamanın daha erken durmasına neden olabilir.Yine diyorum OLABİLİR,kesin bir şey söyleyemeyiz.

5. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Evet gures boy uzamasini yavaslatabilir yada durdurabilir
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mart 2014 ---
    Diz ve omuriliklere fazla ve surekli yuk binmesinden dolayi

6. TozZKoparan

TozZKoparan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Boks, Fitness
    Yer:
    İstanbul, Maltepe
    çevremdeki güreşçi arkadaslarımda boy uzaması bende görmüyorum, sanırım boy uzamasına etkisi olabiliyo. profesyonel güreşçi arkadaslarım hep kısa boylu kaldı :)

7. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bende 2 senedir güreş yapıyorum 2 hatta 3cm uzadım,genetiktir sıkıntı etme uzacağın varsa zaten hertürlü uzarsın vede yaşın suan küçük kilona bakılırsa yağlısın boy uzamak diyede sakın antrenmanları aksatma ,http://muscleandbrawn.com/wp-content/uploads/2013/10/jeff-seid.jpg buna bak örnek olarak jeff seid güreşi kadar oda ağırlığın altına giriyor hatta daha fazla 13 yaşında başlıyor 18 19 yaşında boyu 182 ve hatta uzar diye tahmin ediyorum bence sende uzarsın ama o yağlardan kurtulmaya bak bol bol terle güreş tut .

8. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben güreşin boy uzamasına etkisi olacağını zannetmiyorum.Basketbolcuların uzun olması gibi bir ilişkisi olabileceğini düşünüyorum.Boy ne kadar kısa olursa dayanıklılık o kadar artar.Güreşçilerin de kısa boylu olması bununla alakalı olabilir.

9. TozZKoparan

TozZKoparan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Boks, Fitness
    Yer:
    İstanbul, Maltepe
    Dediğinde haklısın gayet iyi bi düşünce , 1-2 araştırmadan sonra ben bile güreşe merak saldım iyi ve dayanıklılık güç olarak en iyi spor gibi geliyo

10. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Antrenmanları hakkında geniş bir bilgim yok.Ancak beslenme programları hayli ağır.Bir arkadaşım vardı eski güreşçi.175 boyunda 120 kiloydu.Kas kütlesi hayli fazla olmasına rağmen yine de çok kiloluydu.Anlattığına göre çok ağır beslenme programları uygulatıyormuş hocaları.

11. TozZKoparan

TozZKoparan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Boks, Fitness
    Yer:
    İstanbul, Maltepe
    . Bende o beslenme programından korktuğum için başlamıyorum. İleride o kiloları vermek kolay olmaz bırakılırsa . Bide o programı uygulayamayıp verim alamamakta var .

12. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Güreşte herkes kilolu değildir arkadaşlar,benim boy 178 kilo 74 yağ oranım 10-12 arası fiziğim vgciler kadar başarılıdır,suan zaten güreşe ara verdim vg yapıyorum tabi amacım kilo ve kuvvet artışı her dönem farklı çalışılır.Beslenmedede sıkıntı yok istediğin gibi beslenebilirsiniz.

13. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkes kilolu değil demedim.Yanlış anlaşılma olmasın.Beslenme programları hayli yoğun oluyor bunu belirttim.Gures hayli efor ve güç sarfettiren bir spor bu nedenle de beslenmeleri ağır olmak zorunda.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tabikide o çok normal çok iyi beslenmek gerek.

15. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    2 haftadır gürese gitmiyodum 80 e inmiştim tekrar 85 olmusum ne güzel 1 aylık emek çöp oldu bu haftada gidemiycem sınavlar var artık haftaya daha ağır bir programla devam etcem
    not:1 ay gitmeme ragmen güreşin vücuduma acaip faydalarını gördüm eskiden 25 kg çuvalları kaldıramayan kişi bugün bench press de 65 basıyorum. bence gures en zor sporlardan biri hocalarımız diyorki bir insan guresde basarılıysa her sporda başarılı olur...

16. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    halter, güreş ve vücut geliştirme gibi kemik uçlarındaki büyüme plaklarına stres uyguladığından boy uzamasını yavaşladığı kanıtlanmıştır
    ben 13 yaşımda başladım güreşe 1.83 boyum ama genetik bir yana güreşin boy uzamasına etkisi var bir çok profesyonel arkadaşım kısa küçükken bilinçsiz çalışıldığı için dikkat (bilinçsiz çalıştığı için)
    zaten aklı başında hocada büyüme çağındaki ile yetişkinin antremanlarının aynı olmayacağını da bilir
    hatta kalp krizinden kaybettiğim takım arkadaşımın 5. 6 . sınıflardaki boyu çok ama çok uzundu 5 sınıfta 100 kg olmak kolay değil tabi 7 sınıftan sonra boyu uzamadı diyebilirim fazla yüklemeden ve diyetten dolayı sanıyorum çünkü o yaşta kalbi o kadar kötü olmasının imkanı yoktu sağlık testlerini yaptırmıştık 3 ay önceden
    7.sınıfta türkiye 2 cisi olmuştu kardeşim okan alabıçak Allah rahmet eylesin 1 haftada insan 108 den 100 e düşürürse olacağı bu
    bilinçsiz diyet bende kemik zayıflığına neden olmuştu ayağım çatlamış ve çıkmıştı böyle hocalardan şampiyon beklemek gülünç ama baya başarılar almıştık o yaşlarda
    zaten o günden sonra 6 kişi o spor kulübünü bıraktık ben uzun süre bıraktım tabi ayaktan dolayı ..
    yani kısacası hocalarımızın egolarının bir oyuncağı olduk o seneler.....

17. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    gençler için tavsiye etmediğiniz hareketler nelerdir 1.5 ay sonra türkiye şampiyoası var benim de 5-6 kilo fazlam var en hızlı nasıl yakarım hafta içi günler güreş yapıyorum 2 saat(1saat ısınma 30 dk agırlık 30 dk gures veya teknik)

18. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Özellikle ağırlıklı squat ve deadlift fazla ağırlık altına girildiğinde veya doğru yapılmadığında tehlikeli olduğunu düşündüğüm hareketler.

19. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler

20. velidev

velidev Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yağyakamayanadam .. güzel bilgiler vermiş. ülkemizde malesef antrenörlerimizin genelinin fizyoloji anatomi vs blgileri eksik. kazakistandan rusyadan gelen arkadaşlarım var onların verdiği bilgiler çok daha doğru. güreş için öncelikle ağırlıklarla değilde vücut ağırlıklarıyla yapacağın hareketler(halat şınav barfiks mekik alternatif ayak hareketleri) hızını ve kondisyonunu artırarak sana destek sağlar.bu hareketleri .ok iyi yaptıktan sonra ağırlıklara geçilmeli. eğer ki bu aşamaları atlamadan ağırlıklara geçersen boy uzamasını engelleyeceği bir gerçek.birde güreşe uygun bir kas sistemin olmaz. ve de yeni kurallarda 6 dk lık maçları hiç ama hiç kaldıramaz. örnekte vereyim 2012 de olimpiyat şampiyonu Alan Khugaev var. kuralların değişmesiyle 2013 te dünya şampiyonasına katılamadı.yeni sistemde devamlı atağa yönelik olman lazım buda ağırlıklarla çok yüklenmekle olmuyor. boyla ilgilş bir bilgi daha 20 yaşımda profesyonel bir kulüpte güreşe başladım boyum 1.85 ten 1.87 ye uzadı sağlıklı bilgilerle hareket edersen çok faydalı olur.kulübünde kafkasyadan rusyadan orta asyadan vs arkadaşların varsa irtibatlı ol ciddi manada çok profesyonel bilgileri var. birde yanlışım varsa gören arkadaşların düzeltmesini rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş