Güç arttırma konusunda sıkıntım var

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Abhazya tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    chest press machine yerine bench press, leg extension yerine squat gelebilir. O makinede yaptığın omuz hareketi yerine ayakta omzu press -bar omuzlara kadar inecek şekilde- eklemelisin. Yeni başlayan adama iki tane biceps hareketi veren, bacak olarak sadece leg extension yazan, güçlenmek isteyen adamın programını mekikle başlatan hocayı en kısa zamanda değiştirmeni tavsiye ediyorum. Ya aslında sen bu programı direkt değiş diyeceğim de hareketlerin yapılışlarını düzgün öğrenmen lazım. Hocan da yaptığının haricine çıkarsan gurur yapıp "çok biliyorsan kendin çalış" kafasıyla ilgisini kesecektir, ki bence kessin de zaten. Bu durumda programını değiştirmeden önce hareketlerin yapılışlarını öğrenmen lazım. Boş barla çalışabilirsin başlangıçta. Ya sen aslında direkt olarak İCF 5x5'e başla gitsin. Başarısını ispatlamış programlar dururken amerikayı baştan keşfetmeye gerek yok.

2. Abhazya

Abhazya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Söylediğiniz hareketlere internetten bakıyorum yapılışlarını tam olarak anlayabilirsem yapmaya başlarım kendi başıma. Hocaya danıştım bu konuyu güçlenmem gerekiyor dedim enerjim çabuk tükeniyor dedim, karbonhidrat almam gerektiğini söyledi antremanını değiştirsek bile olacak iş değil karbonhidrat alıp kilo almam gerektiği yönünde bir düşüncesi var.. İCF 5X5 Dediğiniz tam olarak nedir biraz baktım ama tam olarak bulamadım

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    ICF 5x5 (ice cream fitness), Jason Blaha isimli, bir zamanlar bodybuilding.com forumlarının sağlam adamlarından birinin programıdır. Deneyenler hem güç hem de hacim artışından gayet memnunlar. Şu: Jason Blaha's Ice Cream Fitness 5x5 Novice Program | Muscle & Strength
    Pazartesi-A
    Çarşamba-B
    Cuma-A şeklinde yapılıyor.

Güzel yanı, hem güç artışına hem de hacim artışına yönelik olması. Sen neden hiç yapmadın dersen, program neredeyse 1.5-2 saat sürüyor, o kadar vaktim yok. Ama senin için bu problem değilse kesinlikle tavsiye ederim. Haftada 3 gün squat yapmak bir süre sonra kullandığın ağırlıklar iyice yükselmeye başlayınca zor gelecektir, o duruma gelince çarşamba günü normal squatının %80'ine düşebilirsin veya front squat yapabilirsin.
    Karbonhidrat derken karbonhidrat tozundan bahsediyorsa paranı sakla. Normal besinlerden aldığın karbonhidrat miktarını istediğin kadar arttırabilirsin. Toza vereceğin parayı makarnaya verirsin.

4. faciaa

faciaa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Arada şekersiz nescafe iç derim

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    İngilizcesi iyi olmayanlar için İCF İiçin bir başlık açılabilir aslında ? Fullbody başlığı var ancak insan içinde kayboluyor .. Yeni başlayanlar bölümü için bence iyi bir çalışma olabilir..

6. Abhazya

Abhazya Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Tamamdır hocam teşekkür ediyorum iyice bunları inceliyim anlamam gerekiyor nasıl yapıldığını büyük ihtimal Pazartesi bunlara başlarım vaktim var... Biraz göz gezdirdim bunlarla kaç kilo olarak çalışmam gerekiyor kendime göre ayarlıcam sanırım onları? Denemeden bilemeyiz ama biraz hafif antrenmana benziyor 5x5 olduğu için
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2014 ---
    Nescafe'nin ne gibi bir alakası var?

Son düzenleme: 24 Nisan 2014
  7. faciaa

faciaa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Nescafe yada türk kahvesi içinde kafein var güç vermekte kolaylaşıyor kafein bi yandan güç veriyor

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş