1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Göğüs kaslarındaki dengesizlik- 1,5 aylık süreçteki değişim.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mburakgunduz tarafından 15 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mburakgunduz

mburakgunduz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    http://f1203.hizliresim.com/v/h/3jpj6.jpg

http://f1203.hizliresim.com/v/h/3jpkn.jpg

linklerdeki resimler son halim. Sormak istediğim şu ben haftada 3-4 kez falan gidiyorum her gün farklı bölgeleri çalışıyorum.

Göğüs ve bicepsi aynı gün çalışıyorum. Göğüs programım şöyle;

Butterfly 3 set - 12,10,8
    Bench Press 4 set -8,8,6,6
    Bench Üst Sehpa 4 set -8,8,6,6
    Alt göğüs Sehpa 4 set -8,8,6,6
    Pullover 3 set-10,10,10
    Dumbbell yana açış 3set-8,8,8
    Cable Cross 3set-12,10,8
    Dips 3set-7,7,7

Benim sağ göğsüm resimlerde çok belli olmasa da bariz olarak büyük. Karşıdan bakılınca anlaşılmıyor fakat tişört giyince dolgunluk farkı belli oluyor. Üstten bakınca da sağ daha önde daha çok kas var. Bu programı iki kez uyguladım ve sol göğsümün ağrısı daha uzun sürdü aşırı çalışmaya bağlı kasın azalması olarak yorumladım. Çünkü sol zayıf diye hareketleri yaparken sola daha çok yükleniyorum ama çok hareket varmış gibime geldi siz ne düşünüyonuz ve dengelemem için ne önerirsiniz? Ben diyorum ki programı hafifletip mesela Dumbell press+üst sehpada dambell press+üst sehpada dambell yana açış+cable cross+dips bu şekilde haftada iki gün çalışsam farkı kapatabilir miyim? Çünkü motivasyonumu aşırı derecede etkiliyor. Önerinilerinizi bekliyorum.

Edit: Dengesizlik üst göğüs kaslarımdan kaynaklanıyor daha çok. Boy 193cm kilo 89-90 civarı

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 15 Mart 2012
  2. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Kilon aslinda guzel, gunluk beslenmen nasil ? 1,5 aylik surecte gelisim saglamissin.

Dengesizlik olayina gelince, fotograftan anlasilmadigini soylemene ragmen bence cok asiri bir farklilik yoktur. Motivasyonun dusmesin ve ayrica hareketleri yaparken bu denli az bir problem icin nizamiyeti bozmamani oneririm. Programin etkili ise bence devam etmelisin nizami setlerle.

Son düzenleme: 15 Mart 2012
  3. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı gün 8 tane göğüs progrmınıda uyguluyormusunuz?

4. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    en fazla 2 günde 1 olmak üzere 15 tekrar yapman lazım genel hareketlerin toplamı yoksa kas yapacagına çökme olur.. şunuda belirteyim büyük kas grupları 15 tekrar küçük kas grupları 12 tekrar en uygunudur.

5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Göğüs için 8 hareket çok fazla. Programında değişikliğe yönelmen iyi olur.

6. mburakgunduz

mburakgunduz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme sabah 2-3 yumurta yemeğe çalışıyorum onun dışında peynir domates ekmek ne varsa zaten yumurtaları yiyince iştahim biraz gidiyo açıkcası, öğlenleri karışık ne denk gelirse yiyorum(öğrenci evi pek düzenli değil) ama salona gitmeden 1.5 saat önce makarna yiyorum bolca ve gelince de makarna+protein ağırlıklı(tavuk ya da ton balığı), aralarda muz vs yiyorum. Yatmadan yarım litre süt içiyorum. Pınarın laktozsun sütleri var ayrıca içimin de var yeşil renkte oluyolar genelde. Eğer çok süt içince gaz,bulantı vs yaşıyosanız bunları için sindirimi kolay bi sorun olmuyor.

Ya aslında göğüslerim 1. ay daha dengeliydi ama ne zaman bu programı uyguladım fark artmaya başladı. Bana da çok fazla hareket var gibi geldi bugün yine göğüs çalışıcam bi kaç hareketi çıkarmayı planlıyorum. Bi arkadaş 12-15 tekrarlardan bahsetmiş ama kime baksam az tekrar çok kilo felsefesi var açıksacı napıcağımı ben de şaşırdım.

Edit: Programı haftada bir yapıyorum ve hepsini uyguluyordum. 2 kez yaptım zaten daha..

Sayfayı Paylaş