Forumda ki Kavga Konuları Kaldırılmalı mı ?

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve AmericanHistoryX tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Kaldırılmalı mı ?

1. Evet, Bir spor forumunda bu tür konuları uygun bulmuyorum. Kapatılsın..

65,6%
  2. Hayır, Bence Zararı yok..

34,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm ondan bahsetmiyorum,bende sürekli öyle konulara yorum yazdım.Ama ben şiddeti olumlu/olumsuz değerlendirmiyorum.Şiddet olmamalıdır veya şiddet şarttır demiyorum.Yani konulara girip şiddet etik değildir odur budur demiyorum.Şiddeti kınayan msjlarımda mevcut ama gerektiğinde şiddetin olabileceğini savunan msjlarımda.O cvb ı Gameover ın şu yazısına verdim:"şiddetvari fikirleri değiştirmek değil.sporla ilgileniyorum ben. dövüşmek isteyenlere akıl hocalığı yapmak gibi bi misyon edinmedim."Yani akıl hocalığı yapmak istemiyorsan girme,cvb verme demek istedim.Hem millete akıl hocalığı yapamam diyorsun hemde girip sporcu etiği vs diyip akıl hocalığı yapıyorsun dedim.

2. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Şiddetten uzak durmak şiddete maruz kalmayı malesef engellemiyor.

şahsi fikrim ise Vucut geliştirme, Fitnes forumun da bu tarz başlıklar foruma bilgi eksiklerini kapatmak yeni şeyler öğrenmek için üye olanların forum hakkında negatif düşünceler ve Türkiyede Vg ye olan bakış açısını dahada düşürerek negatif düşüncelere sebebiyet vermektedir.

dövüş sporları ve savaş sanatları ile ilgilenmek bilgi almak isteyen yada bu konuda heyacanlı blue çağındaki kardeşlerimizi daha farklı platformda bilgi bağlamında bilgi alabilmeleri için mucadelesporlari.com göz ata bilirler ..

3. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Muşta konusundan bahsediyorsun,sonra msj ı editlediğimide hatırlıyorum,dilim ağırdı haklısın ve konuda tartışma istemiyordum,konuyu açma amacım farklıydı,sonrası farklı oldu,yanlış anlaşıldım.Konuyu bizzat aldığım yerde zaten Vikipedi idi.Birde özellikle senden yaşça küçük olduğumu nereden çıkardığını merak ediyorum.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Anladım kötü çocuq..ben yanlış anlamışım heralde...

5. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca şunu söyliyim bu forumda girin başlıklara millete abilik yapın diye bi olay olmamalı. zaten de yok. ama saçma bi başlık açıldığında da girip bu olayların genç yaştakilerin saçma hevesleri olduğunu söylemekte çok normal bişey.

lütfen dikkatli okuyalım.

6. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    hepinizi seviyorum :)

7. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Şiddet içerikli konulara elbette hayır demeliyiz.

8. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Ben de kaldırılmasından yanayım :) Çünkü yeni başlayan arkadaşlarımız bir süre sonra iyi vücut yaptıkları zaman herkesi döverim havasına girebilirler ve ayrıca yaptığımız spor bodybuilding.

Vücut inşa ediyoruz burda. Kimsenin vücuduna zarar vermiyoruz.Vücut geliştirme -gerçekten bir sürü kişi tarafından önyargıyla karşılanıyor- sporuna daha fazla gölge düşürecek konular bunlar.

Bu forum sitesine ziyaret amaçlı giren biri hani merakından girenleri kastediyorum.Yanlış anlayabilir bu konular.Bu adamlar grup halinde kas çalışıyorlar.Sonra vücut yapıyorlar.Şişiyorlar filan.Sonra milletle dövüşüyorlar :lol::lol::lol::lol:

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    insanlar vucut geliştirmenin bi dövüş sanatı oldugunu mu zannediyor :D
    bu sporun insanı güçlendirdigi kısmına herkes katılabilir ama body yapan adamın gücünü kullanması gereken yer body salonudur. irileşince 0 teknikle kimi dövebilirsin? senin gibi teknigi olamayan dövüşmeyi bilmeyen senden zayıf birini dövebilirsin. bazı dövüş sporlarıyla ilgili başlıklar kalabilir ama bazıları gerçekten saçmalık...

10. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Zaten Türkiye de imajı kötü durumda şu an bu sporun.Çoğu kişi spor bile olduğunu düşünmüyor.Birde bunların üzerine arama motorundan biraz araştırma yapmak isteyen birinin karşısına böyle konular çıkınca imajı iyice zedelenmiş oluyor.

Bende konuların kapatılması taraftarıyım.Bence böyle konuların açılması dahi yasaklanmalı.

Saygılar

11. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Tartışma konudan sapılmadan ve insanlar birbirine hakaret etmeden sürdürüldüğü sürece sorun olmaz bence önemli olan saygı çerçevesinin içerisinde kalabilmek ve farklı düşüncelere saygılı olmayı bilmek.

12. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Bunları konuşma ve tartışmanın bence bir sakıncası yok ama, bunları kötü niyetli kişilerde okuyabilirler.

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    !!!!!

Bir kavga konusu vardı, bende bir mesaj atmıstım en son.
    Sonra baktım konu ortadan kalkmıs yanı kılıt cop bıle degıl sanırım ya toptan gıttı yada yonetım bolumune tasındı ama hala yonetımden bır ses cıkmadı bu durumla ılgılı.

Bu tıp konuların her bırıne aynı mesajımı yazmamız gerek konuların yonetımın dıkkatını cekmesı ve ortadan kalkması ıcın.

!!!!!

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    dövüş sporları ilgili bilgiler içeren başlıklar elbette olacaktır ama kaç ay çalışsam birini döverim tarzındaki başlıklar kaldırılmalıdır bence

15. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hangi konu ?

Kurallara aykırı olduğunu düşündüğünüz mesajlarda moderatöre bildir butonunu kullanabilirsiniz.
    (Bu buton hakkında en azından senin bilgin olduğunu biliyorum Umur35, bilmeyenler için yazıyorum)
    Değerlendirilip gerekirse siliniyor veya üye uyarılıyor.

16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    "Dövmem lazım su cocugu yardım edin" dıye bır konu vardı tarayıcı gecmısımde lınkı duruyor ama su an konuya erısılemıyor despo?
    Durumu ne oldu bu baslıgın acıklayabılır mısınız. Denız68ruhu adlı uyemızın actıgı nadıde konulardandı.

O butonu belkı en cok kullananlardan bırıyımdır despo senınde bıldıgın ve belırttıgın gıbı fakat bu uyelerın aynı hataları ısrarla tekrarlamasına ızın verılmesı (mesajları sılınse bıle) bu uyelerın hala aynı tıp mesajları rahatca yazabılmesı onlara bır uyarının yapılmadıgı ızlenımını uyandırıyor bız uyelerde.

Benım sıkayet butonunu kullanarak sıkayet ettıgım her mesaj kımler tarafından hangı objektıf krıterler ıle degerlendırılıyor ve bır terslık varsa hangı yaptırımlar uygulanıyor sayın despo?

Bugune kadarkı aramızda olusan dıyaloga dayanarak yanlıs anlamayacagınızı bıldıgımden soruyorum bu soruları ve yazıyorum alt tarafa yazacaklarımı.

Su an en cok hıt alan konular hep belırlı kısılerın actıgı sacma baslıklardır ve ben bu forumdakı omrumde boyle bır kaotık ortam gormedım.
    Su an bır vıdeo dolanıyor ya nette "lost bozdu cok bozuldu önünü alamadık" dıye aynen forum ıcın gecerlı hale geldı ne yazıkkı. Önünü alamıyoruz.

Inan bende ayrı bır baslık acıp ıcımdekılerı dokecegım de onların baslıkları kadar hıt almayacagını bıldıgımden acmıyorum.
    Cunku bılıyorumkı artık oyle bır duruma geldıkkı bılmeyen bılenden daha fazla sayıda oldu forumda.

Forum yonetımının ne gıbı dusuncelerı var bu yası kucuk uyeler yada yasla onemsız olarak cehaletı buyuk uyeler ıle ılgılı?

Yanlıs anlamayın bılgı sahıbı olmak ıcın soru soran uye ıle atıp tutmak ıcın mesaj yazan uyelerı hepımız genel forum ahalısı olarak ayırt edebılıyoruz.
    Burada sozler bazı uyelerı hedef almaktadır sadece.

Goruslerıme katılan arkadaslar oldugunuda bılıyor ve hıssedıyorum, onlardan rıcam ayrı ayrı konular acıp yada eskı donemlerde yasadıgımız gıbı gruplasmalar yaratmadan, hak verıyorlarsa desteklemelerıdır.
    Zıra madem artık bu yonetımce de kaale alınan bır sorun halıne geldı, bızde goruslerımızı acıkca dıle getırelım.

Herkese ıyı gunler ıyı sporlar.

Mesajımın sılınmeyecegı umıdı ve ınancı ıle.

Son düzenleme: 20 Nisan 2011
    speedtouch bunu beğendi.
  17. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Umur35,

Belli ki bazı konular hakkında çok şikayetcisin ve yönetimden şikayetcisin. Çok sitemkar şekilde yazılmış bu mesajın.

Linki duruyorsa linkini paylaşmanı rıca ediyorum. Konuyu araştıracağım.
    Butonu en çok kullananlar arasında değilsin ancak sıkça kullandığını söyleyebilirim (teşekkürler)
    Sizler nasıl teşekkür butonu kullanıyorsanız, çok gereksiz mesaj atan kişilere de, moderatöre bildirin yanında ikonunun hemen yanında yanda ki ikon var [​IMG] bu ikona tıklayıp negatif yorum verip en azından bu kişlerin tecrübe puanlarını düşürebilirsiniz. Bizlerde gereğini yaparız.

Forumda ki üye sayısı artıkça bilgili üyelerin azınlık olacağı çok normaldir, burada tehlikeli olan ise bilgisiz olanların bilgili gibi davranıp kulaktan dolma bilgiler vermeleridir.

Burada bilgili olan üyelere iş düşer, bir forum sadece yönetimle doğru yere yönlendirilmez burada bir çok gönüllü üyelerimiz var, tartışma veya laf sokmak yerine yanlış bilgi verenlere kaynak gösterip polemiğe girmeden nelerin doğru olduğunu rahatlıkla gösterebilirsiniz.

Yönetim olarak bizlerde bu sorunların farkındayız ve bununla ilgili bazı çalışmalarımız olacak. (çözümü kesinlikle kolay değildir)
    Yaş sınırı gibi bir engelleme örneğin internette koymanız imkansızdır.

Burada sorunlardan bahsetmissiniz ve topu yönetime atmışsınız. Peki sizin hiç mi öneriniz yok ?

Mesajınızın neden silineceğini düşündüğünüzü açıkcası merak ediyorum ?

redbaron_ bunu beğendi.
  18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Mesajımı sılmeyecegınızı bılıyorum fakat bu konuda ucup gıderse dıye korktugumdan o son cumleyı yazdım hata ettıysem kusuruma bakmayın.

16 nısan cumartesı gunu saat 6da gırmısım o bahsettıgım konuya.
    Tarayıcı gecmısımden buldum, lınkı asagıda.
    Ben su an gıremıyorum soyle bır uyarı alıyorum.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/d-vmem-laz-m-u-t36734.html?p=381004#post381004

Dedıklerınızde elbettekı haklısınız fakat benım sıtemımı daha da net belırtmem gerekırse;

-Bu tur sacma baslıkların kapatılması ıcın ıllakı sıkayet mı gerekıyor?
    -Sıkayet gerekıyor olabılır haklısınızdır fakat sıkayet sonucu kapanan baslık sahıbının aynı sekılde seyler yapmaya devam ettıgını gordukce acaba nasıl bır yaptırım uygulandı dıye merak ıcınde kalıyorum halıyle?

Sızde farkındasınız ve belırtmıssınız kı "tehlikeli olan ise bilgisiz olanların bilgili gibi davranıp kulaktan dolma bilgiler vermeleridir". Ne yazıkkı su an bahsettıgımız olay aldı basını gıdıyor.

Su an ıcın malum ogrenım goruyoruz ve vızeler fınaller arka arkaya sıralandı, pek kafa patlatamıyorum ama en basıtınden yaptırımların daha sert olabılmesı ve bazı konu acma krıterlerının olması (bellı forum olgunluguna ulasmıs uyelerı pozıtıf ayrımcılıkla gozetecek sekılde), artan uye sayısına paralel olarak konu kılıtleyebılecek uye uyarabılecek moderator sayısı artırılabılır vs vs ılk etapta akla gelen seyler olabılır.

Belkı bır konu acıp, 300-500 mesaj ustu ve 1-2 yıllık uyelerın mesaj yazabılecegı sekılde, goruslerınıde alabılırsınız bir baglayıcılıgı olmamak kosuluyla. Belkı guzel fıkırler cıkar, akıl akıldan ustundur.

Tabıkı bunları en ıyı sekılde dusunecek olan sız ve ekıbınızdır.

Umuyorum gecmıstekı dıyaloglarımızı yonetım unutmamıstır ve bu sebeple bır artnıyetımın olmadıgının farkındasınızdır, zıra tek temennımın forumun ıyılıgı oldugunu her fırsatta soylemısımdır.
    Yonetımden degılde ne yazıkkı forumun huzurunu bozan bazı uyelerden sıkayetcı oldugumu acıkca soyleyebılırım.
    Ve oyle sanıyorumkı tek kısı ben degılım bu konuda rahatsız olan.

Iyı gunler ıyı forumlar sayın despo.

Son düzenleme: 20 Nisan 2011
    speedtouch bunu beğendi.
  19. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bahsettiğin başlık forumdan kaldırılmış bu nedenle bu konuya erişemiyorsunuz.
    Kapatılması için tabiki şikayet gerekmiyor, ancak heran forumda bir yönetici olmadığından zaman alabiliyor. Moderatörlere bildir butonuna tıklandığında yöneticilere mail gönderiliyor ve ilk önce bu konular incelleniyor, forumda ki konuların tamamına bakmadığım günler dahi bu maillere hergün bakarım.

Benzer başlıklar açıldığının açıkcası farkında değilim (bu üyenin) varsa böyle bir durum, özel mesaj olarak bilgi verdiğiniz takdirde kontrol edip gerekli uyarılar tabiki yapılır.

Moderatör alımı konusunda uzun süredir yönetimde konuyu tartışıyoruz. Konuya şimdilik fazla değinmek istemiyorum, ancak yakın zamanda bu konuda bir girişimiz olacağını söyleyebilirim.

Art niyetli olmadığınızın farkındayım bizde yönetim olarak bu sorunların farkındayız.

speedtouch bunu beğendi.
  20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ilgı ve alakanız ıcın tesekkurler.
    Forumu eskı gunlerıne dondurecegınız umıdı ıle, ıyı aksamlar.

Sayfayı Paylaş