forum kurallarını okudunuz mu?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FleXoR tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

forum kurallarını okudunuzmu ?

1. evet okudum

oy sayısı 21
    44,7%
  2. hayır okumadım

oy sayısı 26
    55,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Arkadaşlar burada anket gerçeği yansıtmayabilir ama verdiği mesaj hem gerçeği yansıtıyor hemde kendini hatırlatıyor.

Siz forum kurallarını okuyanmı yoksa okumayanlardanmısınız.

mcan09 ve orkunberk bunu beğendi.
  2. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Ben siteye ilk giripte kimsenin forum kurallarını okuduğunu sanmıyorum çünkü herkes alıcağı cevabın peşinde zamanla kurallar öğreniliyor çünkü o kadar çok msj silinip kitleniyor ki öğrenmemek mümkün değil:) daha demin bi konuya cevap yazdım kesin kilitlenecek bir konu biliyorum çünkü hep aynı şeyler soruluyor.Kimisi siteye girer ilk mesajı çöp kutusu olur (benim gibi)gurur yapar bi daha yazmaz kimiside öğrenmek ister.Başlık açarken dahi benzer konuları arama var ama kimse bakmıyor bence başlık açılan alana daha belirgin bir şekilde önce başlığınızı aratın ibaresi olmalı belki %30 bir getirisi olur.

yabanci ve FleXoR bunu beğendi.
  3. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    doğrusunu söylemek gerekirse ilk başlarda okumamıştım. bir kaç açtığım konular silindikten sonra daha da rezil olmamak için okudum.. ama okumayanlar bile bir zaman sonra bazı şeyleri öğreniyor..

4. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Okudum dersem yalan olur.İlk ve son maddeye bakarım genelde forumlarda. :S

5. cemddd

cemddd Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Kuralları okumadım ancak mod lardan o kadar sık uyarı geliyor ki insanın ogrenmemesi imkansız

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İşte keşke kurallar okunsa da modlar sadece uyarı yapmak, mesaj silmek veya konu taşımakla vakit kaybetmek yerine çok daha yapıcı ve verimli çalışmalara zaman ayırabilseler.

Mesaj moderasyonuna ayrılan her vakitte en az 1 makale tercüme etmek veya tecrübe/bilgi paylaşımı yapmak mümkün.
    Ancak zaman bulabilmek çok büyük sorun.

Çünkü modlar bu işi gönüllü olarak yapmakta, her birinin de tahmin edebileceğiniz gibi bir işi, sorumluluğu, okulu, ailesi veya başka hobileri var.

AxiboY, Despo, FleXoR ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    BFTR.de kurallar inanın maksat hasıl olsun, kuralımız olsun diye belirlenmiş metinler değil..

BFTR.ye özel ve üzerine günlerce tartışılmış , yılların tecrübesini yansıtan bir yapı BFTR kuralları..

lütfen öncelikle kuralları okuyun :evil:

:)

...

'Tuna, Despo ve FleXoR bunu beğendi.
  8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    evet başlık amacına ulaşıyor forum kurallarını okuma sayısı rutinden fazlalaştı :)

kurallar insanoğlu için en gerekli klavuzdur. düşünün trafik kurallarını lambalarını bir günlüğüne kaldıralım neolrdu ?araçlar birbirine girerdi.

buradada insanların birbirine girmemesi için bftr trafiğindeki kurallara uymamız gerekmektedir.

Son düzenleme: 11 Haziran 2009
    Despo bunu beğendi.
  9. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası kuralları hiç okumadım.Ama ne yapıp yapmamam gerektiğini biliyorum.Uyarı alarak,alanları görerek öğrendim.Okumuşluğum yoktur,alaylı yetiştik açıkçası:)

10. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ben ilk girdiğimde bi kaç başlık okudum baktım flexor baya yazmış dedim olum murat bu adam bilyo :) sonra hiç konuyu ARAŞTIRMADAN etmeden flexora özel msj atmıştım '' hocam ben şöle hafif kol azda göğüs olsun hangi hareketleri yapmalıyım?'' die sonra bi hafta girdim baktım hiç cevap yok..çok kızdım ya dedim bu adam nie cevap yazmıyor die.sonra foruma kanım ısınmaya başlayınca çok çok sonradan forum kurallarına baktım..ve ilk yaptığım şeylerden utandım .ama olsun sonunda düzelmişim ;) bu forum bana bu sporu sevdirdi ve kültürüm arttı..modların uyarıcağı veya çöp kutusuna yollaycakları değil teşekkür butonunu kulanacakları mesajlar yazmak dilekleriyle

11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Garip bir çelişki olmuş. 5.Maddede açıklayıcı bir konu başlığı seçin deniliyor lakin açtığınız konuda konu isminin sonuna h.k yazmışsınız. Bu ne saçma bir başlık diye girdim hatta konuya. Bence siz de tekrar kurallara göz atmalısınız.

5- Açıklayıcı Bir Konu Başlığı Seçin :
    “Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır. Unutmayın ki, düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işleminin etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

Not: Başlık açarken kural olmasa da sizlerden ricamız, forumun göze daha hoş görünmesi için kelimelerin sadece ilk harflerini büyük yazalım
    Ör : “PROGRAMIM İÇİN TAVSİYELERİNİZ?” veya “programım için tavsiyeleriniz?” yerine “Programım İçin Tavsiyeleriniz?“ kullanalım

aneximandros bunu beğendi.
  12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
  13. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    Ben okudum :) canım sıkılıyordu sitedeki eski yeni tüm konuları karıştırmıştım bide forum kurallarını okuyum dedim öyle oldu okumam.

1 kişi bunu beğeniyor.
  14. brhmcr

brhmcr Guest

Ben okumustum sene 2006 ydi :), ilk konum kilitlenmisti. Sinirlenip oturup okumustum.

15. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103

Ben de bayağı bir kilit yedim ama kilit yiğidin kamçısıdır diyip geçtim, hala kuralları okumuşluğum yoktur. :)

16. brhmcr

brhmcr Guest

:) o yuzden benim bir tane kilitli konum mevcut :)

Sayfayı Paylaş