1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ÖM: Özel mesaj demek istemiştim marka olarak zaten sitenin reklamını yaptıgı yukardaki sitelerden link atarakta verebilirsiniz sorun olmaz göğüs hacimlendirmeyi düşünüyor musun?

2. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    marka yazabilirsiniz.. hiç bir problem olmaz.. çoğu konuda vardır zaten :)

bu arada fiziğin güzel olmuş..

3. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Geri bildirim olarak dönüş yaptığınız ve buna paralel olarak bu süreçte bana destek olduğunuz için size de teşekkür ederim...

Selam,

Göğüs hacimlendirmeyi orantısal bir vaziyette, yani mevcut göğüs yapısının açısal değerleri ile oynamadan üstüne bir şeyler katmak suretiyle az da olsa bu süreçte istiyorum. Yalnız bunu bu sene yapmayı planlamıyorum...(Gelecek Sene)

D.N= Özel Mesaj yoluyla size geri bildirim yaptım...

Azi bunu beğendi.
  4. Kasva

Kasva Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İcra Memuru
    Yer:
    Sakarya
    Sean Cassidy'nin vücut ölçüleri hakkında bilgin var mı? İnternette bulamadım?

5. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Height: 5'10" Weight: 185 lbs Tek bildiğim bunlar... Ayrıca bir de sitesi var. www.seancassidy.net

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  6. Kasva

Kasva Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İcra Memuru
    Yer:
    Sakarya
    Fanatik Jay Cutler hayranı olarak, Sean Cassidy'nin ölçülerini merak ettim. Resimlerine baktım. Bacaklar hariç gayet fit bir vücudu var. İnşallah sen de hedeflediğin vücuda en kısa sürede ulaşırsın. Allah kolaylıklar versin.

7. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba dostum bu ilaç takviyelerini ve besin günlüğünü sen mi hazırlardın yoksa hocan mı yardım etti. Ben yeni başladım bu spora, aklımda o kadar çok soru işareti var ki.

8. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Teşekkürler. Bu sene tam istediğim gibi olmasa da, ümit ediyorum seneye tamamdır bu iş :)

Çünkü seneye tamamen antrenman yoğunluğunu, sıklığını, süresini ve içeriğini değiştireceğim.

Bu sporun ilk ayı hariç, her döneminde kendi imzam var. Bu supplementleri (ilaç demeyelim) ve antrenman formunu kendim hazırladım. Yemek düzenini ise, Jay Cutler ile 7/24 beslenme diye bir makale vardı. Onu kendime, kendi protein, karbonhidrat ve yağ ihtiyacıma göre dizayn edip uygulamaya koydum. Sonuçlarından gayet memnunum. Yalnız çok katı bir şekilde bu programı uygulamıyorum. Çok nadir haftada 1 2 kez öğün değiştiriyorum. Bu kaçamakları yapmazsam yemek yemek işkence geliyor...

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Bahar yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı diyebiliriz şu günlerde. Yazın habercisi olan baharın gelmesi ile bir çok kişide ağırlıklı olarak bu günleri fırsat bilerek yaza hazırlık maksatlı spor salonlarına yazılıyorlar. Benim lafım bu spora gönül vermiş kişilere. Yaz kış demeden her gününü bu spora adayanlara...

Tüm emeklerinizin karşılığını umarım bir gün doyasıya alırsınız diyorum ve bu süreçte nasıl yaza hazırlanacağımı aktarmak istiyorum.

bundan 15 gün önce ve onu takip eden dün 2 yeni resim çektim. Bunların birisi Abdominal bölgeyi hedef alıyor biri de sırtı. Bunları da paylaşmak istedim.

Öncelikle içinde bulunduğumuz Mart ayını mevcut beslenme programımla geçireceğim.

Nisan ayında ilk CLA kullanımıma başlayacağım. Bu süre 3 ay sürecek. Ortalama %20 yağ kaybını sadece CLA kullanımıyla azaltmayı planlıyorum..

Nisan ayında Karbonhidrat alımını 1 öğün olarak azaltacağım. Bu uygulamayı günaşırı olarak yapmayı planlıyorum. son haftasında tamamen bir öğün eksik tüketeceğim... Aynı zamanda bu ay da Animal Pak kullanımına da başlayacağım 3 ay sürecek bir biçimde. Hedef Haziran 26...

Mayıs ayında ek olarak Creatin tüketmeye başlayacağım. Ve Akşam saat 18:00'den sonra karbonhidrat hiç tüketmeyeceğim... Ve yağ kullanımını sınırlı tutacağım... Protein miktarını akşam 18:00 sonrası için arttırmayı planlıyorum...

Ek Kardiyo çalışmalarını haftada 2 gün olarak koymayı düşünüyorum. Kilo kontrolünü elimde tutmak şartıyla...

Haziran ayı benim için bir çok besinden uzak durmam gereken bir dönem olacak.

3 beyazdan uzak duracağım. Karbonhidrat alımını kilo başında 1 gram olarak düşürmeyi planlıyorum. belki 1.5 yaparım bu sadece sürecin bana kazandıracakları ile ilgili olacak... Creatini bırakıp. Tribulusa başlayacağım. Beta-Alanini de bu süreçte kullanmakla beraber aslında Mayıs'da başlamayı düşünüyordum. Mayıs itibariyle başlayıp bu sürecin sonuna kadar kullanırım tahminimce Beta-alayı. Protein miktarları doğal olarak artacak.
    L-Carnitine formlarım hali hazırda duruyor. Sonuç değerlendirmelerini hafta hafta yapacağım. Gerekirse L-Carnitine gerekmez ise sadece CLA, diet ve antrenman kombinasyonuyla bu süreci atlatacağım.

Şimdilik planlamalarım bu yönde. Aklıma gelmeyen, eksik bıraktığım bir şeyler var ise onları not olarak düşerim tekrardan.

Farklı açılardan değerlendirmelerinize açık olan bu sürece katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Azi bunu beğendi.
  10. Uwibami

Uwibami Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    masallah baya saglam

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler başarılarınızın devamını dilerim. modeller genelde hacimden ziyade definisyon için ugrasırlar. hep gorduğum bu oldu. bu arada model goruntusunu muhafaza edebilmek için bir yerden sonra gercektende fiziği korumak ve fitnesse yonelmek şart. istediğiniz olculere umarım en kısa zamanda ulasırsınız.

12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    TEbrik ediyorum çok iyi vücut.Ben sadece adonis kasını eksik gördüm. Kış döneminde ve yaz döneminde olmak üzere toplamda kaç gram karbonhidrat protein ve yağ tüketiyorsunuz bunu yazar mısınız?

13. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Teşekkür ederim ilginizden ötürü. Umarım bir Nick Auger, bir Sean Cassidy de buradan çıkar...

Size de teşekkür ederim. Adonis kasına yönelik düşüncenizi dikkate alacağım. Her ne kadar çalışıyor olsam da o bölgeyi, son şekline yönelik gerçekçi yorumu anca definasyon dönemim sonrasında verebilirim..

Kış Dönemime ait beslenme programım 1. sayfada vardı. Hesaplayarak koymayı düşünüyordum, yardımcı olabilmesi adına. Üşenip yazmadım. Neyse ki sual olarak soruldu. Ve bu yüzden cevaplamakla mükellefiz.

Kış'a ait besin değerleri çizelgem...

390 Gram Protein+360 gram Karbonhidrat+ 111 Gram Yağ (-10/+10) oynayabilir değerler... Hesaplamayı her ne kadar ince eleyip sık dokumuş olsam da bunlar doğal değişkenler :)

Yaz'a ait. Bu sene ilk defa ciddi definasyon dönemim olacağından açıkçası daha önceki yazı vermek istemiyorum. Bir önceki sayfada neler yapacağıma dair geniş bir açıklama girmiştim foruma...

Karbonhidratı kilo başına 1 grama kadar çekmeyi, veyahut 1.5'ta sınırlı tutmayı düşünüyorum definasyonun seyrini göz önünde tutarak. Yağ neredeyse son ayımda hiç almayacağım. Taş çatlasın 5 gram 10 gram falan alırım.

Protein olarak da kilo başına 3-4 gram iyi diye genel bir otorite görüşü var. şu anda 4 grama yönelik besleniyorum. Diet dönemimde belki 4.5 grama kadar çıkar...

Saygılarımla,

Azi ve jimraynor bunu beğendi.
  14. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gayet güzel bir vücudunuz var , başarılarınızın devamını dilerim... :)

Fitness&Model bunu beğendi.
  15. emreede

emreede Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde boyum 1,93 - ama kilo 65, kol 30 cm...
    Arda şuan resmen bende hedef konumundasın...örnek alsam yeridir...
    gelişimin muazzam derecede, resmen spora teşvik ettin beni :) başarılarının devamını dilerim...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:18 ----------

spora başladan önceki resimlerden varsa onlardanda koyabilirmisiniz ?
    ayrıca vücut güzel olmuş, başarılarınızın devamını dilerim..

Son düzenleme: 6 Nisan 2011
  16. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Değerli Forum Kullanıcıları,

Forumu aktif olarak takip etmekle birlikte, çok ender yazı ve bilgi paylaşımı yapabilmekteyim derslerin yoğunluğundan. Kusura Kalmayınız...

Şu anda bahsi geçen diyet döneminin içerisindeyim. Gayet güzel geçmekte, bel bölgesindeki yağları çok az da olsa kayba veyahut hezimete uğratmış bulunmaktayım :)

1 kg kayıp var şimdilik. Kademeli olarak bu ayın sonuna kadar tahmini 1.5 kg daha düşerim. Mayıs için 3 kg düşmeyi planlıyorum. Haziran ayında da 4 kg falan... Ortalama boy ve kiloyu denkleştirmek istesem de sanırım kg 90 91 olacak açıkçası pek mümkün gözükmüyor...

D.N= Mayıs ayında L-Carnitine formunu da kullanmayı düşünüyorum...

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  17. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    planlaman çok iyi görünüyor profesyönel yardım alıyormusun beslenme ve idman konusunda merak ettim . başarılı bir vücut tebrik ederim.

18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Diyet programını ben de hatırladım. Jay Cutler'ın M&F'ta yayınlanan bulk programıydı. Ama bunu drug free çalışan bir sporcunun uygulaması bence hatalı. Gece yatmadan yenen karbonhidrat, yağsız kas gelişiminin önünde bir engel. Hem malum insülinin HGH'ı inhibe etmesi hem de gereksiz bir kalori alımı. 5. ve 6. öğündeki karb alımını kaldırıp, yerine kazein ve süt türevlerini eklemeyi denemelisin bence.

Gelişim içinse ancak muazzam denebilir. Düzgün bir kemik yapın var. Mide için ise endişelenmek yersiz. Bir kaç hafta yapılacak bir low carb diyetle bütün detaylar ortaya çıkacaktır. Bir miktar arka omuz çalışması öneririm. Genişliği daha çok gösterecektir.

Başarılar.

Azi, Akay ve Fitness&Model bunu beğendi.
  19. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Kilo başına 4gr protein. Muazzam bir değer. Öncelikle tebrik ediyorum bu disiplin için. Birkaç sorum daha olacaktı.

Kaç yıldır uğraşıyorsunuz. Hani bu yazıya bakıp ben 1.5 yıllık bir sporcu olarak kilo*4gr protein tüketirsem yanlış mı olur yoksa sizin proteini 4grama çıkarmanız da 1-2 yıllıkken mi başladı.

Sorumu yanlış anlamayın lütfen herhangi bir stereoid kürü vs. var mı hani anabolizanlarla protein sentezi daha iyi olduğu için kullananlar proteini rahatça yükseltiyorlar diye biliyorum.

Yağ yakıcı olayına gelirsek eski şampiyon hocam diyete başladığın günden itibaren yağ yakıcı kullanmalısın der hep bana. 10-15 gün yağ yakıcı kullanmayım diye o 15 günlük emeğini heder etme der. Aynı şeyi bende size öneriyorum.

Carnitine+CLA veya carnitine + cla + hydroxycut kombinasyonunu öneririm.

Tüketeceğiniz karbonhidrat anladığım kadarıyla ya 90 ya 135 gram.

90 ise kahvaltıda 40 spordan sonra 50 yi öneririm.
    135 ise kahvaltıda 40 spordan 2 saat önce 40 spordan sonra 55 öneriyorum.

Sizin kadar hacmimiz yok ama definisyon tecrübem çok :)

Bu arada definasyonda lif olayını ihmal etmeyin. Sadece yağsıoz balık, yağsız et vs. olmasın. Muhakkak yanında düşük karblı sebzeler. Protein emilimi için çok önemli.

Supplementlere gelirsek onu siz daha iyi bilirsiniz ama bcaa mutlaka ekleyin. Kas kaybını min. tutmak için...

Son olarak 7 günde 1 karbonhidratı 2 katına. 15 günde 1 üç katına çıkarmanızı öneririm. Metabolizma hızlandırma için çok önemli diyorlar.

Her dinlenme gününde ise mutlaka yağı 20-30 gram arttırın. Bunu da yağ tutumunu önlemesi için öneriyorlar.

Kendine iyi bak süper vücut. Yağlar gidince abdominaller çat diye çıkacaktır.

Schwarz sence bu tecrübede ve kütlede bir arkadaşın definisyon döneminde kaç gram karb tüketmesi lazım?

Gece yatmadan süt tüketimi bence definisyonda yanlış bir uygulama. 500ml yağsız sütte 15 gram karbonhidrat var. İçindeki laktoz ama yinede gereksiz bir kalori bence.

Onun yeirne casein protein yada yağsız dana kıyması öneririm.

20. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Mrozguryilmaz,

Profesyonel yardım kişi kaynaklı olarak soruyorsanız almıyorum. Eğitimim ve araştırmalarım neticesinde uygun programları uyarlama yoluna gidiyorum. Yalnız eksik bölgelerim konusunda sual olarak yetkili ve benim gözümle göremeyeceğim detayları görebilmek adına karşımdaki kişilere soruyorum. Mesela dün salona Vehbi ağabey gelmişti. Üst göğüsümün ve yan omuzlarımın eksik olduğunu söyledi.

D.N= İleride Klasik body olarak da yarışmalara girmeyi aklımın bir köşesinde yer tutsun diye de bırakıyorum.

Sevgili SCHWARZXXL,

Bilgilerinizi paylaştığınız için öncelikle teşekkür ederim... Evet program MF dergisinde yer alan JAY ile 7/24 köşesine aittir. Yağsız kas gelişimi önünde engel olduğunu deneyerek anladım, bir daha o hatayı yapmayacağım(Gece öğününde karbonhidrat) Dediğiniz gibi Protein ağırlıklı beslenmeyi 5 ve 6 ya koyduğum vakit verim açısında daha uygun olacaktır. Ultimate'in kazein proteini bol miktarda bir dönem kullandım günde 3 kez olmak koşuluyla şu anda sadece antrenman sonraları kullanıyorum. Yapılan bir araştırma bunun kas gelişimi için tam uygun vakit olduğunu gösteriyormuş.(MF'de yer alıyordu) Diyetin dozajını arttırdıkça Mays ve Haziran diye ayrılıyor. Örneğin Mayıs'ta günde 2 Haziran'da 3 kez kullanıma geçeceğim.

Arka omuz için çok farklı prensipler uyguladım. Önerebileceğiniz bir hareket var ise, gerçi bu dönem fazla bir süre kalmadı fakat, bir sonraki senenin başlangıcı itibariyle programıma dahil edebilirim.

Saygılarımla,

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:32 ----------

Selam;

Sevgili Jimraynor,

2 Seneyi doldurdum. Ay olarak birkaç ay geçti. Spora başladığımda direk 4 gramlık bir protein alımını yapmam yanlış olurdu. Çünkü ben başladığımda 76 78 kg civarıydım. Ortada da çok fazla bir kas yoktu. Kademeli olarak arttırdım.
    Son 6 aydır 3 gramın üzerinde alıyorum… En büyük etkenin ne olduğunu bir sonraki sualinizin içerisinde cevaplayacağım…

Anabolizan, steroide ailesel olarak olsun, kendi kişisel bilgi ve birikimlerimle olsun kökten karşıyım. Bu kadar zararın olduğunu bildiğim, okuduğum hâlde kullanmam çok affedersiniz ama delilik olur.. En kibar tabiri ile…
    Burada etken maddeyi söyleyeyim size. Gerçi hoş Türkiye’de bulabilir misiniz bilmiyorum… Ben Halamlardan istiyordum yolluyorlardı. Gerçi artık sadece distribütör olarak kişilerin giriş yapması yasası geçti. Ama Tatile gelirlerken kendileri yanlarında kullanıcıyım diyerekten sokabilirler diye düşünüyorum. Son 2 aydır kullanmıyorum.

Bu Ürün: BETA-ECDYSTERONE: Bu fitokimyasal, kas büyümesinden sorumlu ana süreç olan protein sentezini arttırıyor. Öğün başına 100mg olarak kullanıyordum. Ara ara…

CLA’ya diyetimin başından beri devam ediyorum. Sadece L-Carnitine biraz geç geçiş yapacağım. Bunun yapmamdaki maksat ise, Katı bir diyette değilim şu anda. Enerji ihtiyacımı az ya da çok karşılayabiliyorum. L- Carnitine ise bu süreçte devreye sokacağım. Beta-ALA’ya yaptığım gibi. Beta ALA’yı Şu anda antrenman günlerine 1 antrenman öncesi doz 1 kapsül antrenman sonrası 1 kapsül 4 saat aralıklı olmak koşuluyla 2 kapsülün arasında. Mayısta 2 ye Haziran’da maksimum tavsiye edilen 3’e çıkaracağım…

Evet kilo başına 1 ya da 1.5 düşünüyorum. Vücudumun beklentilerine göre hareket edeceğim… Günlük tavsiyeleriniz için teşekkür ederim… Dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz…

Lif olayına katılıyorum…

“Örneğin ISPANAK

Neden: Ispanak sadece zengin antioksidanları sayesinde sağlığı korumakla kalmaz, kas gücü ve gelişimi sağlayan bileşenleri ile de dikkat çeker.
    Harika bir glutamin kaynağıdır. Glutamin, kas büyümesi, bağışıklık sistemi işlevi ve gastro-intestinal sağlığın yansı sıra, büyüme hormonu(GH) düzeylerini ve hatta metabolik oranı desteklemesi açısından önemli bir maddedir.

Glutaminin yanı sıra, ıspanak oktakosanol ve protein sentezini canlandıran bir fitokimyasal olan beta ecdysterone içermektedir.

MİKTARLAR 300 gr çiğ ıspanak:65 kalori, 8gr protein, 10 gr karbonhidrat (bunun 6 gramı liftir), 1 gram yağ.” MF’den alıntı…

BCAA kısmına da ayrıca gelirsek. Kullandığım bir çok Supplement türlerinde BCAA kombinasyonunu adapte etmişler içeriğine… Asgariyi bırakın azami miktarda alıyorum herhâlde :)

Buraya ilişkin bilgilerinizi not aldım. Mayıs ve özellikle Haziran ayında mutlaka uygulayacağım… Umarım verimli bir dönem olarak geçer benim adıma…

Saygılarımla,

Son düzenleme: 9 Nisan 2011
    Azi ve elk1979 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş