Fazla Protein Almanın Zararları ???

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bodyekrem tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bodyekrem

bodyekrem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

3 yıldır body ile uğraşıyorum. Beslenme ile ilgili uzun araştırmalarım oldu.

Günlük 110 -130 gr protein almaya çalışıyordum.

Ancak yine bazı araştırmalarım sonucu öğrendiğim bilgilieri sizinle paylaşmak ve görüşlerinizi almak istiyorum.

Bizim şu anki beslenme sistemimizde konsantre ürünler çoğunlukta olduğu için (ekmekten, süte kadar her şey neredeyse ) vucudumuz bataklık gibi ve sürekil aynı besinler tekrarlandığı için temizleyememekte. Yani sağlıklı beslenip spor yapıp sağlıklı olalım derken içerisini bataklık gibi yapıyoruz. Vucut düzenli spor yapmasına rağmen günde 8 saat uyku uyunmasına rağmen sabah kalktığımızda çoğu kişi sopa yemiş gibi yataktan kalkıoruz. her bir organın belli ömrü var. Mesela karaciğer protein 110 -130 gr günlük verdiğimizde sürekli çalışıyor ve yorgun düşüyor. Biz yemek yerken 6 öğün vucut diğer ürünü tam anlamıyla ayrıştıramamışken üzerine bi tane daha bi tane daha sürekli çalıştırıyoruz . Ayrıca hayvansal gıdaların faydası mutlaka var. Ancak şu anki durumda inekller, tavuklar doğadan beslenmedikleri için fayda yerine uzun vadede vucuda zarar veriyor diye düşünüyorum. Birde her zaman söylenen hayvansal gıda olmadan kas olmaz lafı vardır. Ama artık ben aşırı tüketmemeye karar verdim. Mesela sürekli ot yiyen keçi hiç et yememesine rağmen hiç zayıf besisiz bir keçi yok neredeyse.... Arkadaşlarımızdan ilginç deneyler yapanlar oluyor arada. Sadece proteinle beslenerek yağları atmak gibi mesela. Acaba az miktarda hayvansal gıda ve sebze ve meyve yoluyla beslenerek belki çok aşırı hacim kazanılmaz ancak plaj vucudu deiye tabir edilen ince fit vucut yapılamaz mı ?

2. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

İnsan vücudu/metabolizması ile keçinin ki aynı şekilde mi çalışıyor sence?

3. bodyekrem

bodyekrem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayır o örnek olarak söylediö. ancak sebzelerdeki protein ile hiç bişey olmıyacağı anlamına gelmez bu da. ya sence arka arkaya 6-7 öğün vucuda sürekli besin vermek çok mu faydalı ? bence o kadar yazının içinden bi cümleyi çekip yorumlama. genel olarak bak olaya. bi bak bakalım elin gavuru 70 yaşında dağda geziye çıkarken bizim 50 yaşındaki insanımız hastanede sürünüyor. Niye acaba ? şimdi bizim aldığımız yediğimiz tavuklar 40 günlük bile değil. faydası mı olur zararı mı onu bilemiyorum işte sen belki bunuda cevaplandırırsın

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    forumda bu konular cok konusuludu!!!

aneximandros bunu beğendi.