Fazla creatin bas agrısı yaparmı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Crusadertr tarafından 19 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Crusadertr

Crusadertr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaklasık 1 aydır creatin kullanıorum we son bır kac alımını bır tatlı kasıgı yaptım ama fark ettımkı bu donemlerde ertesı gun weya gun ıcınde sureklı bas agrısına neden oluor bır kac arkadasımdada bu etkı gorulmus eger bı fıkrı olan warsa bu konu hakkında bızı bılgılendırırse cok ii olur ? ilginiz icin tesekkurler.

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Su tutmasından kaynaklanan tansiyon yüksekliği baş ağrısı yapabilir, elbette kesin sebebini bilemiyorum.
    Ancak günlük 5 gramı geçmene gerek yok, tam olarak ne dozda aldığını anlamadım, 5 gramdan fazla ise, 5 grama düşür, baş ağrısı geçmez ise, 1 ay kullanıma ara ver, ancak sağlığına kalıcı bir zararı olmaz creatine'in, ileride tekrar kullanabilirsin, o konuda için rahat olsun.

maietnigri bunu beğendi.
  3. Crusadertr

Crusadertr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kullanım olarak antmandan 1 saat once bı tatlı kasıgı we antmandan hemen sora bı tatlı kasıgı alıorum 3 hafta ondan sora 1 hafta ara werıorum

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Tatli kasigina ne kadar dolduruyorsun bilemiyorum, normalde dozajı, tepeleme cay kasigidir.
    Tepeleme derken, tumsek olusturacak kadar bol demek.
    Silme demek parmaginla tumsek yapan kismi attiginda, silme olmus oluyor, yani dumduz oluyor, kasikla ayni hizada oluyor.
    Eger tatli kasigini tepeleme dolduruyorsan fazla aliyorsun demektir.
    İshalde yapar, fazlasi iyi gelmez, 5 grami gecme bir seferde.
    Günde 5 gram yeter, 10 gram bence gereksiz.
    1 gram kreatine olmak icin 1 kiloya yakın biftek yemek lazım, yani insanin en azindan 3-4 kilo et yiyerek alabileceği birsey 5 gram creatine, abartim 10 gram almaya gerek yok 180 kg. bench press yapmiyorsan.
    Hele 100 kilonun altiyla calisiyorsan, kesinlikle 10 gram gereksiz...

5. Seha

Seha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan, creatinin vücuda en fazla ne zararı olabilir? abartılı olarak söylersen

6. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bende creatine başladım yükleme haftasındayım şimdi konuyu görünce aklıma geldi 2 gündür fena başım ağrıyo

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Aminoasit kompleksi, protein, gainer gibi basit görülmemelidir. Kreatin alıyorsanız gün içinde beş litre kadar su içilse isabettir diyebilirim. Minumum dört litre...

8. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    arkadaşlar ben tahlillerimde böbreklerde kanımda filan kreatinin çok yüksek olduğunu söylediler...peki bunu azaltmak için neler yapabilirm...bilgi verirseniz sevinirim :)

9. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kullanmaya dün başladım.Dün 2 silme tatlı kaşığı içtim.
    Bugün de 1 silme tatlı kaşığı içtim 250 ml su ile.
    İçtikten 10 dk sonra başım ağrımaya başlıyor.Dün de ağrımıştı.

10. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    bana biraz fazla gibi geldi . MRM Creatine in ölçeği 5 gr ve antreman öncesi ve sonrası 5 er gr alıyorum ben :S seni sanki biraz fazla alıyorsun ..

Genel Olarak CEvap Verecek Olursam Max olarak Antreman Öncesi 2 Scoop (10 gr )kullandım ve herhangi bir şikayetim olmadı

11. a.cem

a.cem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ürün yönetimi
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar hepinize merhaba,
    ben bu sporu toplamda 10 aydır yapıyorum istikrarlı bir şekilde haftada toplamda 1,5 saatten toplam 4 antreman yapıyorum geçen hafta almanyadan weider pure creatine aldım ve geçtiğimiz perşembe kullanmaya başladım. İlk olarak 1 hafta her gün 4x5 gr. yükleyip sonraki 5 hafta hergün 5 gr. kullanmayı planladım fakat kullandığım ilk gün off dum ilk günkü yüklmede sorunda yoktu. Fakat ertesi günü 3x 5 gr. aldıktan sonra akşam üstü antremana gittim omuz ve bacak çalışacaktım. Kullandığım Creatinin faydasını daha omuz çalışmaya başladığımda fark ettim ancak daha squat ın 2 ci setinde birden bire üstüme bir ağırlık çoktu. Set arasında dinlenmek için oturdum ve birden bire gözlerim karardı bayılmama ramak kala partner imdadıma yetişti ve beni hemen lavaboya götürüp elimi yüzümü yıkadı bir anda ne olduğunu hiç birimiz tahmin edemedik. 30 dakika kadar dinlendikten sonra eve gittim ölçtüğümde taniyonum 16/9 du. Hemen limonlu su yaptım ve 5-10 dakika sonra tansiyonum dengelendi ama o gün uykuya dalana kadar baş ağrım geçmedi.Takip eden 2 günde dozajı yarı yarıya düşürdüm. Fakat dün akşam antremanda ara ara yine başım döndü.Burada tam olarak sorum nedir tam bir cevap bulamadım bugün ve yarın kullanmayıp yarın akşamki antremanda ne olacak merak ediyorum. Siz değerli arkadaşlarımdan bu konuda bana deneyim ve tebrübelerinizi aktarmanız. Şimdiden tün yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılar.

12. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bende creatine dönemindeyim,

ilk hafta çay kaşığı ile aldım, ancak kafama takılıyordu cok az gibi geliyordu.hep bu cay kasığı ile amerika da kullanılan tea spoon bizim tatlı kasığına tekabul eder tartısmaları olur zaten biliyorsunuz.
    hardline creapure kullanıyorum ve hazır buradada firma sahibi forumda aktif olarak soruları cevapladığından dolayı kendisine ilgili sayfada soruyu sordum yazdığınız kullanım talimatı net olarak bizdeki cay kasığı mıdır tatlı kasığı mıdır diye kendisi net olarak bizdeki tatlı kasığı olduğunu söyledi.
    bir bardak meyve suyuna bi çay kaşığı creatine atınca tuz serpmis kadar az bi miktar geliyo.
    bende bas ağrısı hic yapmadı ilk hafta günde 4 yüklemede yaptım.

ancak şöyle bişey var su icme olayını dikkate aldım ve günde 4 lt. kadar su iciyorum ama benim en büyük sıkıntım özellikle aksam ne iciyosam tuvalete kostura kostura gitmek zorunda kalmam ..
    bu vcok büyük sıkıntı antremandan salonum etiler de evim bakırköy de aksam trafik olabiliyor 45. dk kadar trafikte kalıyorum antremandan sonra 3-4 defa lavaboya gitmiş olmama rağmen yolda yine bastırıyor. ölecek gibi oluyorum geçen hatta e-5 kenarında çalılara yaptım :s

çok kötü bisey basına gelmeyen bilemez :s

böbreğin bu kadar hızlıda çalışması biraz anormal değil mi?
    bi süre sonra içtiğim su direk cıkıyor gibi
    her lavaboya gittiğimde tazzikli bi şekilde kücük hacet gideriyorum öyle bi iki damlada değil..

çok çok büyük sıkıntı aksamları özellikle :s
    su icmeye korkar oldum
    sizde nasıldır durumlar?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:16 ----------

örneğin npx damarları genişlettiğinden dolayı bas ağrısı yapıyor deseniz mantığa oturtabilirim ama creatine bas ağrısı pek makul gelmedi bana
    burada okuyan insanlardada psikolojik etki yaratıp bas ağrısı hissedebilirler bundan sonra diye düsünüyorum :)

13. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İlk 1.5 haftadan sonra bir şey kalmadı bende.Vücudun alışma evresi diyelim.
    Creatin içtikten 10 dk sonra baş ağrısı başlıyordu.Bu kadar kişinin şikayetinin olması da psikolojik olmadığını gösterir,sizde ağrı yapmaması herkeste olmayacağı anlamına gelmiyor.
    Creatin, protein tozu gibi değil,biraz daha hassas bir ürün,iç organları daha çok yorar,ölçeğinde kullanılmalı.

14. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Amatör olarak bu sporu yapanların günde 5 gr creatine den fazlasını almaması gerekir... Karaciğeri yağlandırma ve böbrekleri yorma riski var..Fazla doz kişiye göre baş ağrısı,kusma,miğde bulantısı gibi yan etkileri görülebilir... Günde 3-5 gr creatine amatörler için yeterli bir dozaj..creatine kullanımı da bir çok sitede belirtildiği gibi 6 hafta kullanıp 2 hafta ara verip tekrar devam etmek...mart ayından itibaren ortalama 3-4 ay kullanım yeterli bir süre olur..vücudunuzu yaza hazırlamış olursunuz...

15. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bilgin varsa eğer creatine ve nox birlikte kombine edilir mi?

16. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Adamım sen uçmak istiyorum desene :D tabiki kombine edilir...hatta sana marka bile verebilirim :

* Ultimate Nutrition HorsePower creatine + NOX
    * Dymatize Xpand Xtreme Pump

bu ürünler kombine ürünlerdir...dikkat edersen ultimate direk AT GÜCÜ demiş :D ama bence profesyonel düşünüyorsanız bu tür kompleks ürünler kullanmalısınız.. Bizim gibi amatör olarak yapanlar için gerekli değil...ben amerikan futbolu oynuyorum,bu sebeble temel supplementleri kullanıyorum (protein + glutamin + vitamin) bunlar bana yetiyor...Sizde kendinize yeteni alın:)

17. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    arkadaşlar ben böbreklerden rahatsızdım.ve doktora gittim yıllık kontrole creatinin çok yüksek olduğunu söyledi.şimdi creatinin zararlarını bana yazarmısınız?:S

18. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun...Şimdi ben zararlıdır desem,doğru yararlıdır desem o da doğru..Kullandığın miktara bağlı,senin bünyene bağlı..Nasıl kullandığına bağlı...Ben hiç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyom..Sen hangi markayı,günde kaç gr,ne kadar süre kullandın? Daha önce söylediğim gibi kreatinin fazla alınması böbrekleri yorar bu sebeble rahatsız olman normal...

19. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    bms ilgilendiğin için teşekkür ederim.ancak bende demir ve creatin kanımda hiçbir dıştan birşey alarak aldığım birşey değil.ancak doktor çok olduğunu söyledi.yani birşey kullanmadım :S

20. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Benim tahminim senin böbrek yetmezliği sorunun olduğudur..yani dışardan bir madde almadan creatine fazla gelmesinin izahı bence bu.. sen işi sıkı tut,eğer böbrek yetmezliği ise şakaya gelmez...Kontrolleri aksatma ve sorunu iyice öğren... geçmiş olsun...

Sayfayı Paylaş