Fıtık Başlangıcı ve Skolyoz

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve buraksaibot tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. astron47

astron47 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    özellikle sırt üstü yüzün faydasını göreceksiniz. geçmiş olsun

2. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    bel boşluğu olmasın hocam o?

3. Serdarr

Serdarr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkür ederim :)

4. Yasinco

Yasinco Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle fıtık sıkıntısı yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Ben de bu Agustos ayında aynı sıkıntıyı yaşadım. MR çeklidim. Orta derecede kapsülü yırtıp dışarı çıkmamış bir fıtık var. Her an, küçük bir zorlama da dışarı çıkabilir ve bacaklarımda ciddi ağrılar yaşayabilirim. Nitekim sol bacağım da ve kalçam da gerilmeler oluyor. Ağustos ayında bu durumu yaşadıktan sonra sporu kestim ve bir daha fitness yapmadım. Manisa'da yaşıyorum. Yemin ederim gitmediğim doktor kalmadı. Ve her gün yeni bir doktor duyduğum da acaba bu ne der diye ona da gidiyorum. Fıtık için onlarca makale okudum, resim araştırması yaptım, ( Lumber Disk Hernis ) diye İngilizce yazıp yabancı sitelerde ki görselleri tarafım, fıtık için hazırlanan tüm videolara üşünmeden sabahlara kadar baktım. Ve 4 aydır hala da bakıyorum.
    Şu senteze ulaştım bu araştırmalar sonucunda. Eğer ki bes kasları güçlü olursa fıtık bir hiç koşulda ağrı yapmayacaktır. Beli saran kaslar beli tutacak ve omuriliğe hiç şekilde yük bindirmeyecektir. Eline aldığınız bir ağırlığı bel değil, bel kasları tutacaktır haliyle bel güçlenmeli. Bunu için tüm hekimler ters mekik ve düz olarak yarım mekik öneriyor. 10 12'ye yakın hareket var. Ve ben günde 3 kez 20 dk'dan 4 aydır bunları ekmek, su gibi aksatmadan yapıyorum. Yukarıda ki tüm yazışmaları okudum. Evet bir çok hareketten kaçınılmalı ve bazıları ise oturarak yapılmalıdır. Hiç bir koşulda bele yük binmeden tüm hareketler yapılabilir.

5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İstanbulda olanlara tavsiye edebileceğim bir spor hekimi var , size her şeyi en ince detayıyla anlatıyor.. Ne kadar ara vermeniz gerekiyorsa o kadar söylüyor.. Sporun içinden gelen birisi olduğu için kesinlikle çok faydalı geliyor.. Ben çok memnumum..

İstanbul Bahçelievler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde Spor Hekimi Tolga SAKA..

Sayfayı Paylaş