Evde ekipmanları olan arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve BodyEser tarafından 4 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar size bir sorum olacak bildiğimiz 36 cmlik dambıl barlarına 10 kglik plakalar takılınca durum nasıl oluyor acaba bazıları hareketlerin bazılarında sıkıntı oluyo diyo bazılarıda hiç sıkıntı olmaz diyor sizden cevapları bekliyorum ona göre ağırlık takviyesi yapacam ve mümkünse bu 10 kglik plaka ları yanyana takınca nasıl bir görüntü olucagını merak ediyorum eğer fotograf paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden tşk.

2. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Hareketi tam yapanlar için sıkıntı olacaktır. Akşam eve gidince çekerim ancak dumbell'da ağır kilolar istiyorsanız 42 ya da 45cm'lik bar kullanın. Aşağıdaki örnekte 5kg. x10 takmıştım.
    36lığa en fazla 10kgx2 plaka takılacaktır o da dumbell başı 40kg eder. 42lik bar alıp 5kgx8 takmak daha mantıklı.

Ben tam demir 42lik ve 45lik barı temin edemedim, ama içi demir üstü kauçuk kaplı barlar hepsiburada ve hızlı al'da var.
    Plastik somunlar güven vermediği için metalleriyle değiştirdim. Yine içindeki demir ne kadar kalın acaba diye şüpheyle yaklaştım ve testereyle kesit aldım, iç kısımdan tam ortalanmış olmamasına rağmen gayet tatmin edici bir kalınlık diyebilirim.

3. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş çok saol cevap için ama bu senin resimde kullandığın demir 42 cmlik mi acaba kardeş ve ben bu 42 cmlik barı sirkeciden bulabilirmiyim acaba fotolar için çok saol cevap bekliyorum

4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    50kg'ın takılı olduğu 45 cm bar plastik kaplama (demir vida taktım) bar. Ankara'lıyım dolayısıyla sirekecide ne var ne yok bilemiyorum, ama Ankara'dan fazla ürün çeşitliliği olduğunu tahmin ediyorum.
    36lık için 5kg plakalarla en fazla 30kg takılıyor, vida tam oturmuyor, yarım oturuyor o yüzden her hareketten önce kontrol etmekte fayda var. 42'liğe yine 40kg takılabiliyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2015 ---
    Ekte var, ancak üstündeki plastik vidaları KULLANMAYIN... hem çabuk gevşer hem de göbekten çatlar. 36'lık dumbell için olan demir vidaları kullanın. Bar'da sıkıntı yok ama vidaları çok dandiktir.
    http://www.hizlial.com/delta-bar-dbr-45-ortasi-kaucuk-kapli-ici-demir-dolu-bar-45-cm/10567691
    Keşke komple demir temin edebilsek ama yok, bulamadım... Ondan böyle modifiye bir çözüm ürettim.

5. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Bu 50 kg taktığın dambılda kullandığın bar yukardaki linktekiyle aynı bar demi ?

6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Evet ama bir daha söylüyorum, vidalarını ASLA KULLANMA. 4 vidadan 4'ü de çatladı, güvenmediğim için hafif dumbellda kullanıyordum, çapraz sıkma yaptığım anda gitti hepsi. Bir de contalı demir vida gibi sıkıştırmaz hep gevşek olur.

7. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Ozmaan ben şimdi sipariş verdim 50 kg dambıl olarak kullanabilcem demi ve bu 45 cm lik barda curl yaparkn sıkıntı olurmu acaba ? Civatalardan memnun deilsin anladım ama bar kırılma yaparmı fazla ağırlıkta ?

8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Valla 50 kilo ile dumbellı silkeledim ( yaylanmasını sağlayıp kırmaya, daha doğrusu plastik kaplamasını parçalamaya çalıştım ) ne esnedi ne kırıldı. Fiyatı da çok ucuz olduğu için tırstım açıkçası, ama koyvermedi kendini. :) O açıdan sağlam.
    Artı özelliği var, tutacak yeri daha kalın, fat bar ayarında, o yüzden normal demirin yerine hep bunu kullanıyorum, çok güzel kavranıyor, ellerim de büyüktür biraz, o açıdan çok avantajlı.

Dumbell curl'ü bilek çevirp yapıyorsan sıkıntı yok. Yani icraya başlarken havada çeviriyorsan sıkıntı yok.
    36'lığa göre ilk icradaki bilek çevirme hareketini biraz geç yapacağın ( bacağına değmeden kurtarmak için) da bir gerçek, ama 10luk plaka ile bicepsi tam kasamayacağın ( icra omuzuna plaka değdiği için erken biter) da bir gerçek. Supinatoru 1 saniye sonra kullanmak çok fark yaratmaz diye düşünüyorum.

Ama aşağıdaki gibi bir scott gibi hareketlerde icrada sıkıntı çıkarır. Öte yandan olimpik dumbell bar'lar 52 cm, yani daha uzunları da var.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2015 ---
    Yine bir ek yapayım, bu barlar, ucuz barlar. Plastik kaplı çimento plakalar çok yer kapladığı için onlar için tasarlanmış barlar. Somunları yüksek ağırlık için tasarlanmamış. hemen kırılıyor. YOKLUKTAN kullanıyoruz yani.

Son düzenleme: 5 Şubat 2015
  9. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş ben bu barı göğüs pressde yüksek agırlık basmak için alıyorum yoksa biceps çalışırken felan 36 cmlik bar bana yeter de artar ama sirkecide 45 cmlik demir vardır bence 42 cmlik görmüştüm çünki ama senin dediğine göre demir bar ile fazla fark yok o yüzden internetten sipariş vereyim fark olmadığı için ama göğüs press de sıkıntı yapacagını sanmıyorum

10. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Demir varsa demir al , eğer demir yoksa bu iş görür.

11. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım kardeş cevaplar için çok saol çok teşekkür ederim sirkeciye gidicek vaktin yok hepsi buradadan verdim siparişi verdim zaten spor salonlarında bile 40 50 kglik dambıllar ın uzunluğu 45-50 cm buluyo bi anormallik olmaz yani

12. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Ok hayırlı olsun. Tutacak kısmını çok beğeneceksin...

13. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Saolasın inş.

Sayfayı Paylaş