Etnik kökeniniz ne ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Tunahanx40 tarafından 2 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Tunahanx40

Tunahanx40 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Evet soru gayet net ve açıktır . Nereden göç ettiniz etnik kökeniniz ne ? Ben başlayayım ;
    Biz Kırşehir akçakentliyiz ama kırşehirin boztepe ilçesinden göç etmişiz sonra bizim köy ve civarı köyler kırşehirin çiçekdağ ilçesine bağlı kalmışlar sonra akçakent ilçesine bağlı kalmışlar ( günümüz ) . Türkmeniz . Köçekli aşiretindeniz ( Türkmen aşireti ) Dedemin babası Muhtarlık yapmış dedem ise muhtarlık yardımcılığı yapmışlar . Babannemin babası ise köy ağalığı yapmış ( köyün en büyüğü kim ise ) onun sözü geçer yani danışırlar . Yani kısacası epey bi bizim sözümüz geçmiş . Türkmenliğimden gurur duyuyorum .

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Vay be :D benim pek de bilgim yok doğrusu :D baba tarafım mersinde yörükmüşler :D artık nereye dayanıyo bilmiyorum :D anne tarafım maraşta Çerkes iz :) Anneannem kabardey dedem abzeh kökenli :D yanı yarı Çerkes yarı Türk üm :D ikisiylede günü duyuyorum :)

Tunahanx40 bunu beğendi.
  3. Tunahanx40

Tunahanx40 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Yörük demek Türkmen demek sadece . Yörük yürümekten gelir . Yani göçebe yaşam tarzını seçmiş Türkmenlerdir . Çerkezlik biraz karışık birsürü soy , boy , aile vs vs var yani bulmak imkansız gibi bişey .

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yok türkmen olduğunu biliyorum ya :D sadece işte dedelerimin dedesi de o civarda mıydı felan hiç bilgim yok :D anne tarafında ise aslında çok karışık değil yanı sonuçta onlarda rusyadan gelmeden önce boy boy yaşıyorlardı yanı pek fark yok. Ama tabi 4 kuşak üstümden sonraki hiç kimseyi bilmiyorum :D

Tunahanx40 bunu beğendi.
  5. Tunahanx40

Tunahanx40 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    2
    Bende pek eskilerini bilmiyorum ama yinede biliyorum :D Mesela Kırşehir boztepeden göçmeden önce boztepeye nereden gelmişiz orası aşikaar. Bilmiyorum yani .y

abseto bunu beğendi.
  6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    kafkasyadan geliyo annemin tarafı babamınkide arabistan civarı

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Niyet iyidir ya da kötüdür bu bilemem ama insanların etnik kökenlerinin konuşulması ve bazıları ile övünmek toplumsal barışı yaralar, oluşturulmaya çalışılan gerilimi tamda istenilen zemine çeker..Bu tür konuların arkadaş ya da aile ortamları gibi daha samimi ortamlarda konuşulması daha uygundur.
    Kurallara gelince zaten kurallar gereği bu tür konuların konuşulması yasaktır..

Başlığı anlayışınıza sığınarak kilitliyorum.

SoldiersOfGod, Hıfzullah, doxux ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş