Etkili Kas (Hız, Çeviklik, Dayanıklılık)

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve Mbtrnet tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mbtrnet

Mbtrnet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba.
    Sporu şu ana kadar belli oranda hobi olarak yaptım. Artık ciddi bir program yapmaya karar verdim.

Öncelikli olarak 'monster' olma kaygım yok. Onun yerine hız, çeviklik, dayanıklılık, patlayıcı güç performanslarımı artırmaya yönelik bir program
    istiyorum. Belli oranda futbolcu-kısa mesafe atlet karışımı diyebiliriz.

(Detaylı olarak) Nasıl bir program uygulamalıyım? Kaç gün, hangi kas gruplarına ne oranda çalışmalıyım?
    Bu arada kas yapmaya yönelik antrenmanların yanında bol kardiyolu ve/ya intervallı yağ yakma antrenmanların da proğramda
    olması gerektiğini dikkate alalım.

Teşekkürler. :)

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Haftanın 3 günü kick boks, haftanın 2 günü de powerlifting ,crossfit ,polmetrics antremanlar yap.Aradığını onlarda bulacaksın:)
    Ben de böyleçalışıyorum yıllardır (arada judo ve karatede var tabi)
    Benim gibi önceliğini patlayıcı kuvvete,çeviklik,dayanıklılık ve hıza veren birini görmek güzel:)

3. Mbtrnet

Mbtrnet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sağol teşekkürler :)
    Evet, kasları vücudumda vitrin gibi sergileyip hantallaşmak istemiyorum.

Kick boks da aklımın ucunda olan birşeydi, böyle bir tavsiyede bulunmana sevindim. Okul başladıktan sonra programım yoğun olduğu için bir süre kick boksa başlayamam diye düşünüyorum. Onun yerine ne yapayım? Bir de kas kütlemi artırmak için cross fit ve powerlifting fazlasıyla yeterli değil mi?

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Polymetric egzersizleri de ihmal etme,Patlayıcı kuvvete ciddi katkı sağlıyorlar.Kick boksa başladığında da ciddi katkı sağladığını göreceksin. Ben crossfit, powerlifting ve polymetric egzersizlerin hepsini yapmıyorum.Seçmece davranıyorum. İşime yarayacakları seçiyorum. Sırf powerliftingin egzersizi diye yapmıyorum.
    Powerlifting ve crossfit ile hem sıkı vücudun olur (beslenmene de dikkat edersen), hem de dayanıklı bir vücudun olur.

Sayfayı Paylaş