En fazla 15 dk yüzebiliyorum sonra kramplar girmeye başlıyor.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve etoxer123 tarafından 25 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. etoxer123

etoxer123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, benim sorum başlıktan da anlaşılabileceği gibi son 2-3 aydır yüzerken kramp giriyor hemde 1 kerede değil. Şöyle ki yüzmeye başladığımda daha doğrusu suya girdikten 10-15 dk sonra kramp girmeye başlıyor ve o günüm zehir zıkkım oluyor haliyle bütün günümü denize ayırdığım için kramp nedeniyle de yüzemiyorum en fazla 10-15 dk ya da artık krampa tahammül edemeyeceğim son raddeye kadar sabrediyorum. ardından çıkmak zorunda kalıyorum dayanılacak gibi değil. ne zaman girsem bu sorunla karşılaşıyorum. 12. sınıf öğrencisiydim yeni bitirdim sınavlar nedeniyle haliyle ve birazda isteyerek uykusuz kaldım, alıştım ama belkide bu nedenledir. Birde vitamin ya da mineral eksikliğinden olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Not: (artık 3-5 saat uyuyorum gün içerisinde de min. 1 kere 30 dk-1 saat arası uyuyorum ve düzenli spor yapıyorum vücut kütle endeksimde 22,36 ortalamanın üzerinde bir yapıya sahibim 178 cm 72 kg 3 yılda ikişer aydan süper setlerle vucüt geliştirme soruna gittim. harika bir vücuda sahibim şöyle ki bacak hareketlerinin hepsini üçer setten 20-30 tekrardan 100er kilo ile kol hareketlerini makinalarda 50-75 arası, göğüs ve kanat hareketleri makinalarda 50 90 arası, karın makinada 70-80kg da ağırlık kullanmadan 300 yaptığım oldu daha en azından 100+ tane yaparım diye düşünüyorum fakat 300 yapıncada sıkılıyorum ve nizami yaptım abartı değil ne kaldı galiba dumbel ve halter dumbell da harekete göre değişiyor triceps hareketlerinin hepsinde +20 ile biceps ve türevinde +10 ile dumbell ile göğüs ve kaburgalarda falan +15 ile halterde göğüs hareketlerinde 30-50 arası geçen sene +75 kg da yapıyordum anladınız işte nasıl bir vücuda sahip olduğumu birazda esnek ve atletik bir yapıya sahibim 3.5 metre düz duvara tırmanabilirim. şu anda da evde insanity workout diye bir program var onu yapıyorum süper setlerden daha iyi diyebilirim koşu bandında başlangıçta 9-12 km arası 1dk ardından 15+ dk 15 km hızda koşabiliyordum). Dışarda ise 17-20km hızla 2-3 dk rahatlıkla koşabiliyorum daha fazlasını hiç denemedim ama 10-15dk koşabilirim diye düşünüyorum. Okulda da koşucular olmasına rağmen onlardan daha iyiydim uzun mesafe ve kısa mesafede hızlı koşarım......

Dipnot: Yukarıda yazdıklarımın hiçbirisi yalan ya da abartı değil lütfen karalamadan, aşağılamadan saygı çerçevesinde yorum atın, cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme: 25 Haziran 2013
  2. ScaryenD

ScaryenD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bunun nedeni aslında basittir. Biraz araştırmış olsaydın hemen bulabılırdın MAGNEZYUM eksikliğinden kaynaklanmaktadır vitamınlerle veya içerisinde magnezyum bulunduran yiyeceklerle bu sorunu onemlı bir ölçüde yok edebılırsın . şimdiden Geçmiş olsun :)

3. etoxer123

etoxer123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önceden araştırmıştım sadece bu forumda verilen bilgilere bağlı kalmıyorum ve araştırdığım kadarıyla da magnezyum eksikliğinden olduğunu da biliyordum sende araştırdıysan eğer bu konuyla ilgili bilgi içeren sitelerin çoğu hep alıntı yapmış buraya konu açmamın nedeni daha fazla bilgi edinmekti. Yinede saol.

4. ScaryenD

ScaryenD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben araştırdıklarıma dayanarak değil sağlıkçı olarak soyluyorum arkadaşım magnezyum eksıklıgınden kaynaklanmaktadır :)

5. etoxer123

etoxer123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler, verdiğin bilgiler için.

6. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Magnorm tavsiye ederim. 19 lira fiyatı olması lazım. Eczane de al bi tane. 1 hafta akşamları yemekten sonra kullan. Ve cabral kas gevşetici sabah akşam tok karnına kullan. Aynısı ben koşarken oluyordu. Yorgunluktan yeterli dinlenmeyi bulamaktan. 1 haftada tedaviye cevap verdi vücudum. Uyurken bile kramp girerdi bana uyanırdım. Kesinlikle öneririm. Hatta ağıran yerin varsa jel al sabah akşam sür. Bu dediklerimi doktor tavsiye etti. Kafamdan yazmadım bu arada güvenebilirsin yani. :)

Sayfayı Paylaş