Elma Sirkesi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Juramento tarafından 5 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende 1 haftadır kullanıyorum, kullandığımdan beri kardiyo yaparken daha çok ter atmaya başladım bunun sebebi yazın gelmesiyle mi oldu yoksa elma sirkesinden mi orası mechul ama kullanmaya devam edecem

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar eğer sirke kullanan arkadaşlarım varsa bilgilerimi paylaşmak isterim . hatta şuan pc min başında bunları yazarken yanımdaki sehpada 1 adet elma ve 1 adet üzüm sirkesi durmaktadır XD. ama doğal olmasına özen gösteriniz en kötü içinde antioksidan e223 veya 224 olsada kurtarır. koyma nedenleride içeriğinde tuz olmadığı için zararlı bakterilerin ölmesi için anti bakteriyel madde koyarlar. konumuza geçelim.

içeriğinde çok yararlı probiyotik bakteriler vardır. özellikle sizler gibi yüksek protein tüketen sporcuların kullanması çok yerinde olur içeriğindeki yararlı bakteriler vucudunuzdaki zararlı bakterilerin bağırsaklarınıza nufus etmesini önleyecektir. microskobik gözlemlerseniz zararlıları şerit halinde yararlıları örn (yoğurt içinde) yuvarlak olduğunu görürsünüz bunlar insan sağlığı için çok faydalıdırlar.

temel olarak ele aldığımızda içeriğindeki yüksek vitamin mineral vardır. yemek yedikten sonra alınması üzellikle süt ve süt ürünlerinden sonra b1 b2 vitaminleri açısından faydalı olur. ve proteinleri ayrıştırmada max fayda sağlar özellikle bağırsak emilimini arttırır

haa sirke kullanmak istemeyen arkadaşlar yoğurtta kullanabilir. ancak son dönemlerde yoğurdun içeriğindeki bakterilerin uyutulduğuna dair söylentiler var. ne denli doğru bilmiyorum ancak yoğurdunuz 4 gün sonunda ekşimiş ise doğaldır.

Son düzenleme: 4 Haziran 2009
    un_i, Setenay, YesiLZeytin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Burada sut urunlerinin icine artik ne koyuyorlarsa aylarca bozulmuyor, korkuyorum valla :). Aslinda bozulup bozulmama yasadiginiz yerin hava kosullari ve bakteri ortusu ile de alakali. Japonyada bir seyi disarida bir gun biraktiginiz zaman bozuluyormus, japon arkadaslar anlatmislardi. Bunu da manavlarin hemen hemen butun meyvalari buzun icine koyup sattigini gorup onlara nedenini sorunca ogrenmistim.

4. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bu durumda biz Japonlardan daha mı teknolojik oluyoruzda meyvelerimiz bozulmuyo gibi saçma bi sonuç çıkartılabilir :D

5. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Elma sirkesi yağı parçalıyor diye onun zayıflamaya pozitif yönde etki edeceğini düşünmek bana pek mantıklı gelmiyor. Ama yağ yakımını sağlayan sürecin daha etkin ve verimli çalışmasını sağlıyor olabilir, bu yüzden de yağ yakımına olumlu etkisi olabilir, mesela metabolizmayı hızlandırmak gibi.

Bu tür etkilerini düşünmek lazım, zira alkolün de yağı parçalama özelliği vardır ama şimdiye kadar yağ yakımına hiçbi olumlu etkisini duymadım.

6. künefe

künefe Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Kahvaltıdan önce bir bardak ılık suya bir/bir buçuk tatlı kaşığı elma sirkesi içerim hep ve baya yardımı olmuştur.

7. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    japonlar han dönemlerde süt ürünleri fermantasyonu özellikle yağurta kişi başı tüketimi %100 arttırmış durumdalar. doğal gıdalarda baya öndeler.

8. asheal

asheal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci..:(
    Yer:
    Ankara-Bolu
    Arkadaşlar bende elma sirkesi hakkında bazı bilgiler paylaşıyım sizinle..

Elma sirkesi, doğal bir yaşam iksiridir!

Bileşim: Kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, a vitamini, beta-carotin, b1, b2, ve b6 vitaminleri, c vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri.

Yaslılığımızda da sağlıklı olabilmek için hareketli bir yaşam ve sağlıklı bir beslenme biçimi oluşturmaya özen göstermeliyiz. İşte burada elma sirkesi seçiminin değeri ile karşılaşıyoruz. İçerdiği çok değerli ve çesitli maddeler nedeniyle, en sağlıklı sıvılardan biridir o. Elma sirkesi, bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebilecegimiz olağanüstü bir doğal ilaçtır.

İyileştirici özellikleri :

* Besinlerin verimli kullanımını, metabolizmanın sağlıklı işleyişini, vücudun asit alkali dengesini korumasını sağlar. Örneğin kalsiyumun daha verimli kullanımını sağlayıp, bir yandan kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, bir yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini kırar.
    Uzun süreli kullanımı eklem ve kemiklerdeki sertlik ve sıkıntılara son verir.
    * Sodyumun etkisini yansızlaştırarak yüksek tansiyondan korur.
    * Kolesterolü düşürür. İçerdiği doğal asitler ve enzimler kanın daha sağlıklı ve ince akmasını sağlar.
    * Başta damarlar, karaciğer, böbrekler olmak üzere vücudu detoksifiye eder, yağlı-mukus kalıntıları parçalar.
    * İçerdiği yoğun potasyum sayesinde hücre büyümesini destekler.
    * Soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, bronşitte içilebilir ya da buhusu yapılır.
    * İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da kullanılır.
    * Elma, terkibinde taşıdığı bikarbonat iyonları sayesinde sindirimi kolaylaştıran tek meyvedir. Elmada suda eriyen vitaminlerin tamamı mevcuttur. Yüksek miktardaki C vitamini bir insanın günlük C vitamini ihtiyacına denktir. Elmanın kökleri vasıtası ile topraktan aldığı Fe iyonunu indirgeyerek +2 değerli Fe haline getirmesi başlı başına bir mucizedir. Zira; böyle bir faaliyetin elmaya, uzaktan-yakından bir faydası yoktur. Üstelik +3 değerli demiri, +2 değerli demir haline indirgemek fevkalâde zor bir kimyevî işlemdir ve bir elmada bulunan iki değerli demir, milimi milimine bir insanın günlük demir ihtiyacı kadardır.

Elma sirkesinin ihtiva ettiği çok sayıda maddelerden, meselâ, sirke asidi veya pektinin vücudumuzdaki tesirleri tam olarak bilinmektedir.

Asitler genelde, yakan ve dağlayan sıvılar olarak bilinir. Temizlik ilâcı ve lâboratuar asiti için doğru olan bu bilgiler, elma sirkesindeki asetik asit için geçerli değildir. Vücudumuzun metabolizması için bu meyve asitleri (malikasit, pirüvikasit, sitrikasit) enerji ve yapıtaşı sağlamaktadır. Bağırsaklarda emilen bu asitler, hücrelerde yakılmakta veya diğer maddelere dönüştürülmektedir.

1.Sirke asidi: Metabolizmanın çalışmasını sağlayan yakıt olan sirke asidi, metabolizmada bir yan ürün olarak meydana gelir. Gıdalarla bünyemize aldığımız yağ ve karbonhidratların, sirke asidinin yardımı olmaksızın sindirilmesi hemen hemen mümkün olmayacaktı denilebilir. İnsan metabolizmasının mükemmel çalışabilmesi için yaklaşık 100 gram gereklidir. Kim muntazaman elma sirkesi tüketirse, sindirimi kolaylaştırmış ve metabolizmasını harekete geçirmiş demektir.

2. Kanser ve yaşlanmaya karşı radikaller avcısı :Solunum ve gıda vasıtasıyla bünyemize sürekli "serbest radikaller" almaktayız. Bunlar hücreye zarar verici maddeler olup, metabolizmayı bozarak kansere bile yol açabilirler. A vitaminin ön maddesi olan beta-karoten ve E-vitamini, elma sirkesinde bulunan çok önemli maddeler olup, bu zararlı serbest radikalleri yok etmektedirler.

3. Pektin, kan damarların kireçlenmesinden korur :Elma gibi birçok meyvenin sindirilmeyen selülozlu posa kısmında bulunan pektin maddesi, vücudumuzda bulunan kolesterolden meydana gelen safra asidini bağlar. Ne kadar çok safra asidi pektin vasıtasıyla yok edilirse, o kadar çok kolesterolü kandan çekilerek safra asidine dönüştürülür. Böylece kandaki zararlı olabilecek kolesterol azaltıldığından kalb ve damar hastalıklarına karşı korunmuş olursunuz.

4. Osteoporoza karşı kalsiyum kaynağı: Elma sirkesi yüksek miktarda kalsiyum, yani insan vücudunun (kemik ve dişler başta olmak üzere) en temel mineralinden birini ihtiva etmektedir. Organizmamız, gıdalarımızda kalsiyum azaldığı takdirde metabolik reaksiyonlar için gerekli kalsiyumu sahip olduğu kaynaklardan çekmeye başlar. Bu yüzden kemikler mineral bakımından fakirleşir ve osteoporoz (kemik erimesi) ortaya çıkabilir.

Bundan başka elma sirkesi, bağırsak cidarından kalsiyumun geçişini kolaylaştıran sitrik asit (limon asidi) de ihtiva eder.

ancak gerçekten tüketmek için burnumuzu tıkayıp bi dikişte çekmemiz gerekiyo.. içildikten sonrada birazcık mide yanması oluyordu bende.. sadece bunlar yan etkileri benim gördüğüm..

builtman ve U.ERBAŞ HAKLARI bunu beğendi.
  9. BlackBurn

BlackBurn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Elma Sirkesiyle İlgili Bir çok yorumu okudum...
    Ve bi sey sormak istiyorum ben suanda 21 yasındayım 1.75 boyum ve 90 kiloyum ve kilo fazlam var...
    Bundan 2 hafta önce bir akrabam elma sirkesinin hapını aldıgını söyledi ve kullandı bende onu görünce kullanmaya basladım...
    o kilo verdi ama bende fazla bi etkisini gösterdigini söyleyemem acaba bilenleriniz varsa bu elma sirkesi hapı Nedir ? zararı varmıdır ? Ne gibi Etkileri Olur ? Kilo Verdirirmi?Çözümmüdür ?

Şimdiden Tesekkur Ediyorum Yorumlarınız için...

10. asheal

asheal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci..:(
    Yer:
    Ankara-Bolu
    Blackburn, Yeşilzeytin inde dediği gibi alkolünde yağ parçalayıcı gibi bi özelliği var ama önemli olan yağ ve mukusların parçalandıktan sonra bunların sporla daha kolay yakılması yani kimse yoktur ki alkol aldıktan sonra spor yapsın..:D elma sirkesi vücudundaki yağ ve mukusları parçalayarak sana yardımcı oluyor ayrıca sindirimide hızlandırıyor ki bu yararlarından sadece 2 tanesi.. haliye metabolizmanı çalıştırarak o yağları yakmak içinde sen vücuduna yardım edeceksin.. kimse oturduğu yerde yağlarını yakamaz..;) yalnız hapını hiç duymadım içerdiği kimyasalları hiç bilmiyorum bu konuda yardımcı olamıcam özür dileyerek..:(

BlackBurn bunu beğendi.
  11. BlackBurn

BlackBurn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yokmu bu haplarla ilgili bilgisi olan arkadasım ?

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Blackburn, lutfen forum kurallarini okuyun ve lutfen diger uyelere sadece nickleri ile hitap edin. Arkadasim, dostum gibi tabirleri forumumuzda kullanmiyoruz.

13. BlackBurn

BlackBurn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece Genel Olarak Söylemek istemiştim "arkadasım" kelimesini öle bişi oldugunu bilmiyodum kusura bakma...
    ayrıca direk elma sirkesinden bahsediliyordukonuda,hap ile ilgili bahseden biri bulabilseydim 5 sayfada,direk sorardım onada bulamadım işte :D

aneximandros bunu beğendi.
  14. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Sordugunuz soruda bir problem yok Blackburn. Elimizden geldigince forum kurallarini yeni uyelerimize hatirlatmaya calisiyoruz. Gozumuzden kacan hitaplar ister istemez bir cok baslikta oluyor ve her biri ile ugrasmak cok zor. Onun icin bunu sizin araciliginiz ile genele yapilmis bir hatirlatma olarak algilayin lutfen.

BlackBurn bunu beğendi.
  15. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    piyasada elma tabletleri diye satıyorlar onlara okadar para verene kadar elma sirkesi daha iyi daha saglıklı kendi kontrolümüzde herşey bende deniycem inş. bi faydasını görürüm ve sizinle paylaşırım 78 kg ama bel ve karın bölgesinde aşırı yaglanma var ne denediysem yaglar gitmedi birde bunu deniycem artık

16. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    bence doğal elma sirkeleri varken hapını kullanmak gereksiz,herşeyin doğal olanı tercih edilmeli...

17. Valerio

Valerio Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Son karar nedir :) lipo 6 black ve eca stack gidiyorum bu ara gerek var mı birazda bunu denemeye acaba ?

18. star_gate

star_gate Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    merhaba arkadaşlar elma sirkesinin zayıflama üzerinde etkisi yok diyen arkadaşlara katılmıyorum....kendi tecrüben 1 ay düzenli bir şekilde günde 3 kez yemeklerden önce yada sonra ne zaman aklıma gelirse 3 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık su ile karıştırıp içtim bu bir ay zarfında günlük 8 gram arginin kullanıyor idim ilk porsiyon sabah aç karnına olmak üzere 8 gramı üçe bölerek(toz arginin) arginin zaten büyüme hormonu salgısını artırıyor olması sebebiyle zaten dolaylı olarak yağ yakımı üzerinde etkili fakat daha öncede arginin kullanmama rağmen elma sirkesi kullanmış olduğum bir aylık dönemde ayın başında 104 kilo iken ayın sonunda 97.5 kiloyu gördüm şu an kullanmıyorum ikisinide aradan 2 ay kadar geçti ve ben 98 kiloyum yani kilo kaybımın vücutttan su atılması olmadığınıda anlamış oluyoruz...zaten çok su içen biriyim ve günde 3 litre de su içiyordum en az....1 aylık bir dönem için 7 kilo vermek benim için inanılmaz bir şeydi zaten hayatımın hiç bir döneminde tam oalarak fit olamadım...antremana gelince kardio falanda çalışmadım bu bi aylık dönemde genel olarak yüksek ağırlıklar ile sert idmanlar yaptım yeme içme konusundada kendimi fazla kasmadım...

bu tecrübe bazı arkadaşların sorularına cevap olmuştur umarım

un_i ve yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  19. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar, birçoğunuz elma sirkesinin içiminin zor olduğundan behsetmişsiniz ama ben gayet rahatlıkla 1/3 çaybardağı sirkeyi sek olarak içebiliyorum. üstüne su içmesemde rahatsılık duymuyorum. acaba kullandığım markadan (doğanay) kaynaklı olabilir mi? markadan markaya farklılık gösterebilir mi? şişenin üstünde derecesi 5-6 yazıyor.

20. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    suyla incelterek içiyorum...günde 3 sefer falan sanırım..
    ayrıca yeşilçay da kullanıyorum...1500 lük bir diyet kullanıyorum
    2 ayda verdiğim kilo 10 u buldu...koşu gibi kardiyo çalışmaları buna dahil değil...yeni başladım...

Sayfayı Paylaş