elim kırıldı ve hastanedeyim yardım :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve charisma4x4 tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. charisma4x4

charisma4x4 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    :eek: . şuan hastanedeyim elim kırldı platin falan yok sadece 3 hafta sora çıkan b kanca var . merak ettiğim konu şu 6 ay sora kadar b zaman zarfnda kendımı savunmma amaclı yumruk atamycakmıyım??? ve kendme güvenimi acıkcası elime guvenımı gerı nasıl kazanabilirim ?( elim b anlık sinirl duvara attığım b yumrukla kırıldı serçe pargmn alt trfı)

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    aynı kırık bendede mevcut.geçtiğimiz kurban bayramının birinci günü kırmıştım ve 40 gün sonra alçı çıktığında idmana hemen başladım fakat ağrıdan dolayı ağırlık basamadım.geçtiğimiz aydan beri eskisi gibi ağırlıklara acı duymadan girebiliyorum.kaynama çabuk olabiliyor fakat ağrının geçmesi daha uzun sürüyor.

charisma4x4 ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    ayni kirik bendede 8 sene once lisedeyken olmustu tabi sizde eger boksor kirigindan bahsediyorsaniz en iyi ortopedistlerden birine gitmistim alcimi o yapmisti ama iyilesip alcim ciktiktan sonra bir 3-4 sene kadar kemigim yumruk atma , agirlik kaldirma gibi uzerine basinc binen hareketlerde azda olsa agri yapmaya devam etmisti fakat suan gayet iyi durumda

sen yinede uzun bir sure yumruk atma isinden vazgec cunku ayni yerden kirilma ihtimali cok yuksek hatta mumkunse iyice kaynayana kadar en az bir 5-6 ay hicbir sportif faliyette bulunma o bolgeye yuk bindirecek

son olarakda benim elimin dogru kaynamasini saglayan alci tekniginden bahsetmek istiyorum cunku acilde yaptiklari alciyi profesor olan ortopedist hoca gorunce iyi kalaylamisti onlari yani yanlis alciya aliyor acildekiler benim elimi hoca serce ve yuzuk parmaklarimi ice dogru bukup kemigi duz bir hale getirerek alttan desteklicek sekilde sanki elimle silah yapiyormus gibi pozisyon aldirmisti ve allaha sukur cok guzel kaynadi kemik eger acilden ciktiktan sonra ortopediste gitmeden o ilk alci halinde biraksaydim elim yanlis kaynayip ilk zorlamamda tekrar ayni yerden kirilacakti

sanada cok gecmis olsun buyuk ihtimal genc bir arkadasimizsin insallah bu hatandan ders alip bir daha anlik ofkeye kapilip kendine veya baskalarina zarar vermeyeyi ogrenmissindir

charisma4x4 bunu beğendi.
  4. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    İnşallah düzelirsin ama kaynama şekline göre farklılık gösterebilir ağırlı kakldırabilirsin ama acı hissedebilirsin benim sağ ayak bileğim kırıldı halı sahada hala uzun süre cardio yapınca ağrı yapıyor bazen yürürken garip bi şekilde hissizleşyor gibi geliyor doktorunu dinle derim acele etme antreman yapmak için

5. charisma4x4

charisma4x4 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize cok tesekkur ederim .. elim eskı saglamlgına kavuşsun body e devam edıym ve en azından kendmı koruyabılym az da olsa yeterli.. bu gun cıktm hstndn ayın 4 ü (yarn dogum gunum war kadere bak x) ) 6 snda we 8 ınde pansuman war 11 ındede dıksler aldırıcam kasımın 11 ınde ıse tamamen herseyı alcaklar çok korkmya basladm inşallah elim eskisi gbi olur 1 seneye bile razym...

1 kişi bunu beğeniyor.
  6. charisma4x4

charisma4x4 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bda sapa saglam b sekılde ıstedıgım gucte ve ıstedegım hızda yumruk atabılcekmym?? bde bse duydmm yumrk atarken elmzn seklnı en az hsasr gormesı ıcn ne yabmalym????

1 kişi bunu beğeniyor.
  7. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    musta kullan saka bir yana yumruk atarken mutlaka bir yerlerin kırılır saglam kavgada veya kondisyonun azlaınca.YAda yumrugunu elini cekic gibi kullanarak at ama oda kırabilir garntisi yok.

8. charisma4x4

charisma4x4 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tskrler ama içimi rahtltablcek b ksı yokmu cnku resmen bunalmdaym

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş