eşcinsel başlığı ile ilgili şikayet

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve boksbody tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    geçen hafta birisi eşcinsel olduğunu söylemişti
    bende tüm iyi niyetimle bunun dinimize göre haram olduğunu kendisini kınamadığımı bununda bir hastalık olduğunu ve tedavi olması gerektiğini söylemiştim.peşinden başka biri beni ve bikaç kişiyi yobazlıkla dini buraya karıştırmakla suçladı bende kimse kusura bakmasın ama din benim için hayatın ta kendisidir demiştim, biriside bizleri kuran okumamakla cahillikle dini bilmemkle suçlamıştı ben kimseye kötü söz söylemedim kimseyi kırmadı. bende bunun üzerine cevap azdım 5 vakit namazımı kılarım kuranıda kaç kere okudum dedim
    sonra mesajı gönderince baktımki benden önce scha.. die bi mod msj yazmış dini karıştıranı yasaklarım diye
    okumamla banlanmam bir oldu
    *bir hafta banlandım
    *bana sataşan dinime laf atan kişi teşekkür aldı ceza almadı
    *kendimi savunma hakkım verilmedi
    *ben kimsenin dinine karışmadım sadece görüşümü belirttim
    *dinime laf atan dinsizlikle suçlayan, gerçekten dini tartışma yapan kişiler teşekkür aldı, yasaklanmadı ben banlandım
    *bu nasıl adalet? dini tartışmadan banlanıyorum oysaki asıl dini tartışma yapanlar ödül alıyor? bende dini karıştırıp bu günah değilir desem teşekkür alacaktım
    bana haksızlık yapanlara hakkımı helal etmiyorum ne zaman özür dilenirse o zaman helal ederim

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    iyide zaten haklı olarak ban yedin :) bunda gocuncak bir durum yok ki

''bende tüm iyi niyetimle bunun dinimize göre haram olduğunu kendisini kınamadığımı bununda bir hastalık olduğunu ve tedavi olması gerektiğini söylemiştim''

demisişin sence bırını farklı diye hasta olmakla suclamak doğrumu :(

kendi inandığın doğruları inançları burda empoze edemessin kimseye

ki bu bir hastalık deil heleki hormonal bir şey asla değil artık brakın bu işleri :) yani inan hormonal olsa arkadaş başlığı açtığı an ben özelden kurtulması için anında bir formül ve en az 5 doktor adı verırdım :) ama değil

bu bir seçim yaratılış meselesi

seni de benide ilgilendirmez

farklı olan hasta ise bende hastayım o zaman ben veganım ağzıma bal dahil hayvansal ürün sürmüyorum baya farklıyım desene bende hastayım :D

eludem, Azi, Predatel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Konuyu tam olarak bilmiyorum, zaten mesajınız bu konunuzla gerekli kişilere ulaşmıştır. Ama belirtmek istediğim bir kural var, belki gözünüzden kaçmış olabilir;

9.2. Irkçı, politik, dini baskı içeren konular açmak, mesajlar yazmak yasaktır. (Avatar, imza ve kullanıcı adları da bu kurala tabidir. Siyasi parti /oluşum, dini ya da ırkçı amblem ve logolar-resimler kullanmak yasaktır. Kural ihlalinde ilgili materyal üyeye bilgi verilmeden silinecektir.)

Dini baskı olmasa bile dini yönü belirtmeyi başlatan siz olduğunuz için banlamış ve diğer kişilerde uyarı almış olabilir. Benim ki sadece bir düşünce başta da dediğim gibi gerekli açıklamalar yine gelecektir..

Azi, Predatel ve themertyildiz bunu beğendi.
  4. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Ayrıca da konuyu sanırım yanlış yere açmışsın burası Konu Dışı , keşke '' Forum Hakkında '' bölümüne açsaydın mesajını.

'' *ben kimsenin dinine karışmadım sadece görüşümü belirttim '' demişsin ama görüşün eğer dini içerik taşıyorsa ne olursa olsun forum kurallarının 9.2 . maddesi gereği forum kurallarına aykırı mesaj yazmışsın.

Azi, Predatel ve Danny Boy bunu beğendi.
  5. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bu konuda bende uyari aldim, karakasla papaz oldum vs vs ama gercektende zaman bazen farkli dusunmeyi gerektiriyor. Din insani vicdanen yola ve hizaya getiriyor, gunah, sevap, gibi, ancak o arkadasin sorunu keske dinle cozulebilseydi...

6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Size karsi cikanlardan biri de bendim. Ben kimseye kuran okumamis demedim, yazilanlari daha dikkatli okursaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.
    2.konuyu dini boyutlara getirdiniz, ben de konuya dini boyutlarda bakmamamiz gerektigini soyledim
    3.Lut kavmini ornek verdiniz. Tam goremedim ne yazmissiniz ama o baslik ile nekadar alakali tartisilir
    3. Yukaridaki yorumlara da bakarsaniz bazi seyler yasak forumda.

ayni konulari tekrar tekrar tartismamiz gerektigini dusunmuyorum. Eger dediginiz gibi sorun bazi uyelirin tessekur alip bazilarinin banlanmasi ise yonetim beni 1 hafta degil 1 ay banlasin.Eger bu olayi cozecek ise ... yanlis tabir oldu aslinda eger memnun olacaksaniz...

Azi ve hasanateş bunu beğendi.
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kimin yazdığını hatırlamıyorum ama şunu çok iyi hatırlıyorum
    "sen ve andaşların eminimki kuranı okumamıştırsınız ben okudum" bu cümle dini baskı tartışma vs ne ad koyarsan koy
    benimki banlanma sebebiyse seninkide olmalı
    nerde adalet?
    bilmem anlatabildimmi
    şimdi mesajını buldum ve ekleme yapıyorum
    "Sevgili boksbody ve diger yandaslari (bu konuya dini yonden bakanlardan bahsediyorum)

Adami deli etmeyin. Bu dini bir olay degil. Herkesin gunahi kendine zaten sizce o bunu bilmiyor mu? Onun gunahinin kefaretini SIZ mi odeyeceksiniz?

Dini vasiflarini yerine getiren bir insan oldugum soylenemez. Camiye girmisligim yoktur ama IDDIA ediyorum siz ve sizin gibilerinden din konusunda cok daha bilgiliyim.DIKKAT cogundan demiyorum hepinizden. Ustune ben Kur'an i okumus biriyim. Kaciniz okudu?

Zaten islami anlamis biri boyle bir konuyu bu boyuta tasimaz. Madem sikisip kalmissiniz o boyuta orada kalin ve yorum yapmayin"

burda hem sataşma var hem dini tartışma var
    sen neden yasaklanmadında ben banlandım
    ne dinine söz söyledim ne kimseye sataştım

Son düzenleme: 2 Haziran 2012
  8. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Sizin durumunuz buna benziyor;
    Kadının, bir fırının önünden geçerken burnuna güzel bir koku gelmiş. Vitrinde, güveç içinde nar gibi kızarmış, sahibini bekleyen nefis bir ördek var. Kadı, fırıncıya "Ben bunu aldım" demiş.

Kadıya itiraz edilir mi? Fırıncı hemen ördeği paket yapıp vermiş.

Az sonra ördeğin sahibi gelmiş: "Hani bizim ördek?"

Fırıncı boynunu büküp "Uçtu" deyince iş kavgaya dönüşmüş. Kavga sırasında fırıncı, araya giren bir gayrimüslim müşterinin gözünü çıkarınca korkup kaçmaya başlamış... Bir duvardan atlarken, bilmeden öteki taraftaki hamile bir kadının üstüne düşmüş. Kadın, çocuğunu düşürdüğü için, kadının kocası da fırıncının peşine düşmüş.

Can havliyle kaçan fırıncının çarpıp devirdiği Yahudi bir vatandaş da kızıp peşlerine takılmış...

Sonunda duruma müdahale eden zaptiyeler hepsini yakalayarak kadının karşısına çıkarmışlar.

Kadı sırayla sormuş... Ördeğin sahibi, "Bu adam ördeğimi hiç etti" diye şikáyet etmiş.

Kadı, fırıncıya sormuş: "Ne yaptın bu adamın ördeğini?"

Fırıncı "Uçtu" demiş. Kadı, kara kaplı defterini açmış:

"Ördeğin karşısında tayyar yazılı. Tayyar 'Uçar' anlamına gelir. O halde ördeğin uçması suç değil" diyerek fırıncının beraatine karar vermiş.

Gözü çıkan gayrimüslim vatandaşa sormuş... Onun şikáyetine de kara kaplı defterden bir madde bulmuş: "Her kim, gayrimüslimin iki gözünü çıkara, o müslimin tek gözü çıkarıla..."

Davacı "Ne olacak?" diye sorunca kadı, "Şimdi" demiş, "Fırıncı senin öbür gözünü de çıkaracak, biz de onun tek gözünü çıkaracağız."

Tabii gayrimüslim şikáyetinden hemen vazgeçmiş, fırıncı bu davadan da beraat etmiş.

Çocuğunu kaybeden kadının kocasına da kadı, "Tamam" demiş, "Karını vereceksin, bu adam yerine yeni çocuk koyacak."

Böyle olunca fırıncı bu davadan da kurtulmuş. Kadı dönmüş Yahudi'ye: "Senin şikáyetin ne?"

Yahudi ellerini açmış, "Ne diyeyim kadı efendi" demiş, "Adaletinle bin yaşa sen e mi?"

Azi ve boksbody bunu beğendi.
  9. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    O sozleri ben soyledim ama onun oncesi var :)ki CUMLE KESINLIKLE O SEKILDE DEGIL....

Dedim ki (konu kilitli suanda copy paste yapamacagim) tam hatirlamiyorum ama dedim ki:" iddia ediyorum din bilgim siz ve siz gibilerden daha fazla(yada oyle birsey) ben kurani okumus biriyim kaciniz okudunuz?" gibi bir seydi...

Neyse neyi tartistiginizi hala anlamadim. Sonucta belirli kurallar cercevesinde burada yaziyoruz ve (gunluk hayata bakarsaniz) belirli kurallar cercevesinde yasiyoruz. Bu kurallari ihlal ettigimiz takdirde yaptirimlar uygulaniyor malesef.

Eger gercekten dediginiz gibi ben de banlanmayi hakketiysem buna saygi duyarim sesimi cikarmam. Sonra buraya donupte adalet nerede(!) diye baslik acmam.

Bulmussunuz ben bulamadim :) benim mesajimi... O sozler bana ait ve dedigim gibi ONCESI VAR

Son düzenleme: 2 Haziran 2012
  10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    asıl anlatmak istediğim şu yanlış yaptımda beni neden banladınız demiyorum
    dinen günah demek yasaktı ve banlandım bu yanlıştır değil asıl konu ADALET
    1- daha savunma yapmadan banlandım (olabilir yoğunluktan vakit ayırmak istemeen admin ban tuşana basar hepsi bukadardır)
    2- kimseye sataşmadım sataşanlar teşekkür aldı ben banlandım
    3- forumda adalet olmalı

11. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Her bireyin sorgulama hakkinin oldugu asikar, adminlerde gereken cevabi vereceklerdir diye dusunuyorum.

Azi, Predatel ve boksbody bunu beğendi.
  12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Başlığı yönetim olarak tekrar inceledik..üye yasaklamalar konunun açıldığı gün saat 14:20'de yapılmış ve sebepleri uyarıda da belirtildiği gibi konuyu tamamen din üzerinden tartışmak..
    ilk yasaklamalardan sonra din üzerinden tartışmada azalma görülüyor ki yönetimin bu geçici banlamalarındaki temel amaçta budur..
    tartışma daha medeni seviyeye çekildiğinde banlamalar yerini sadece uyarı ve mesaj silmelere bırakır..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e-cinsel-olmak-zorluklar-spor-t52993p3.html

Üyelerin şikayet hakkı sınırsızdır fakat çok gerekirse pm.ile devam ediniz..

Konu Bu Ortam İçin Tamamen Kapanmıştır!

albatros46, themertyildiz, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş