Dumbbell Pullover-Berkay Türkkan

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Hakkında birçok soru gelince geçtiğimiz göğüs antrenmanımda pullover setlerimden birini videoya çektim.

Pullover göğüs kaslarınızın yanında sırt ve triceps kaslarınızı da çalıştırır. Göğüs bölgenizin yanında bu sırt ve tricepslerinizi de hissetmeniz gayet normaldir.

Omuz sakatlığınız varsa pullover yapmanızı önermiyorum. Özellikle ağırlığı geriye doğru götürürken omuzlarınız üzerindeki baskı artar.

Dirseklerinizi mümkün olduğunca az kırmaya çalışın ve üst noktada göğüs kaslarınızı sıkın. Yoksa göğüs bölgenizde istediğiniz gerilimi elde edemezsiniz.

NOT: Antrenmanımın devamında triceps çalışacağım için ağırlığı özellikle biraz daha ileriye kadar kaldırarak tricepslerimi hareket daha fazla dahil ettim. Ağırlığı kollarınız gövdenize dik olana kadar kaldırmanız yeterli olur.

cagri0633 bunu beğendi.
  2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    gayet başarılı dememe gerek yok heralde benim gibi birinin seni övmesi yersiz :D bu harekette ben kalçayı az aşağı alıyorum dumbell ı üst noktaya getirdiğimde kalça otomatik düz forma geçiyo zaten :D

Sayfayı Paylaş