Dr.Science-Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Dr.Science tarafından 28 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Merhaba arkadaşlar,

Yaş 20
    Kilo 95
    Boy:191
    Meslek:Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Vücut Tipi:Endomorf
    Bel:94 cm
    Kol:41 cm
    Omuz:122 cm
    Yağ Oranı:Tahminen %19

Hedef Yağ Oranı:%12-13
    Bel:82<
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Antrenmanlarımda kullanabildiğim kadar yüksek ağırlıkla 10-15 tekrar yapmaya çalışırım ve genelde 4 set yaparım.

BUGÜN:
    Pazartesi:Göğüs-(Biceps-Triceps Superset)
    1)Dumbell Bench Press:4*12-12-10-10 (Kullandığım kilolar:20-20-22.5-22.5)
    2)Dumbell Incline Flye:4*12 (Kullandığım Kilolar:12.5-12.5-12.5-12.5)
    3)Dumbell Incline Press 4*12-12-10-10 (Kullandığım Kilolar:15-17.5-20-22.5)
    4)Cable Cross-over:4*12
    5)Dumbell Curl-Dumbell Kick Back 4*10-8-8-8 Kullandığım kilolar (15-12.5-12.5-12.5++++5-7.5-7.5-7.5)
    6)Hammer Curl-Single Arm Triceps Pushdown 4*10 (12.5++++15)

Kullandığım Supplementler:
    1)Gaspari Glutamine (Antrenman Sonrası-Uyumadan Önce-Uyanır Uyanmaz-5'er Gram)
    2)Multipower BCAA (Antrenman Sırasında-10 gram)
    3)Dyma-Burn Extreme 120 Capsule Thermogenic (Favorim!!!)
    4)Unutmazsam Balık Yağı (öğünlerle 1 er gram)

Beslenmem:
    Kahvaltı:45 gram Yulaf+Light Süt+1 muz+2 tüm yumurta
    Ara Öğün 1: 5-10 Badem
    Öğle Yemeği:250 gram Tavuk Göğsü+2 bütün yumurta+1 kaşık zeytinyağlı nar ekşili salata+1 kase yoğurt
    Ara Öğün 2: 5-10 ceviz+1 bardak light süt
    Akşam Yemeği:250-300 gram tavuk göğsü+2bütün yumurta+1 kaşık zeytinyağlı nar ekşili salata+1 kase yoğurt

Tahmini Toplam Kalori:1800-2000

Not:***Akşam saat 9 dan sonra ağzıma bir şey koymuyorum.
    ***Antrenman sonrası 5 gram Glutamine+1 Nesquik Çikolatalı Süt
    ***Tıp okuduğum için bir sürü maddenin mekanizmasını,fizyolojik etkilerini öğrendik.Aklınıza takılan,sormak istediğiniz her soruyu sorabilirsiniz.Bilgim dahilinde cevaplamaya çalışacağım.Teşekkür ederim iyi forumlar :)

2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle hayırlı olsun .
    Millet hep günde 1 sarı 4 beyaz yumurta felan yiyor .
    Sence 6 tam yumurta zararlı değil mi ? Değilse bizde yiyelim :)
    Protein tozu neden kullanmıyorsun ?

3. irvine chivas

irvine chivas Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de tip okuyorum mekanizmalari bilmek gercekten cok faydali oluyor . 20 kilo verdim ben de bilinc beslenmek gercekten cok onemli . Basarilar dilerim size de umarim hedeflerinize ulasirsiniz !

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    ***Protein tozum bu aralar yeni bittiği için kullanmıyorum.Dolar yükseldiği için fiyatlar iki katına çıktı neredeyse,maddi durumum gayet elverişli ama amerikadaki fiyatın 2-3 katına supplement tüketmek hoşuma gitmiyor artık.Protesto ediyorum kendimce bir nevi..Elimdeki supplementler ise dolar yükselmeden önce stokladığım ürünlerdir.

***Yumurtayı da beyazıyla yemek hoşuma gitmiyor.Kolesterol falan filan diyorlar da kırmızı et tüketmediğim için ve sert antrenman yaptığım için beni etkileyeceğini düşünmüyorum sarının.

Teşekkür ederim bölümdaşım,gelecekteki meslektaşım :) Azimle zıplayan (!) betonu deler elbet

irvine chivas bunu beğendi.
  5. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Bugün 2.gün
    Bacak Antrenmanı var.Birazdan gideceğim.

1)Leg Extension 4*15
    2)Squat 4*10-15
    3)Lunge 4*10-15 (Her bacak için)
    4)Deadlift 4*15 (Rekorum 160 kilogram tek tekrar ama bugün rekora oynayacak enerjim yok malesef)
    5)Leg Press 3*12

***Sanırım yarına yerimden kalkamayacağım bu antrenman sonrası,bu yüzden yarın off günüm ve karbonhidratı kısacağım bu yüzden***
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bugün

Kahvaltı:30 gram yulafa ezmesi+1 muz+2 bütün yumurta+1 bardak sade kahve
    Ara Öğün 1:Bir şey yiyemedim
    Öğle yemeği:1 makarneks+50 gram ton balığı+1 domates 1 salatalık+1 kase yoğurt

Şu ana kadar 1000 kalori aldım.Antrenman sonrası NESQUIK içiyorum etti 1150 kalori.2000 Kalori ile kendimi sınırlayan bir insanım.800 900 kalori alacağım olacak daha bugün.Akşam kız arkadaşımda kalacağım.Büyük ihtimal salata,fasulye,et,tavuk bir şeyler yerim.2000 i bulurum.

***Her hafta karbonhidratı biraz daha kısıp yerine protein ekleyeceğim.Yavaş yavaş define olacağım böylece***
    ***Kardiyoyu haftada 2 tutacağım.Büyük ihtimal akşam koşuları ve yüzme olacak bunlar.Her hafta kardiyoyu bir gün artıracağım.Max haftada 6 gün olunca sabitleyeceğim***

6. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Merhaba arkadaşlar,bugün definisyonda 3.gün...Sabah tartıldım ve belimi ölçtüm

Başlangıç:95 kg
    Şimdi:94.1 kg

Başlangıç Bel:94 cm
    Şimdiki bel:93 cm

Felsefemiz belli,akıllıca oyna,azimle zıpla (!),taşı del ;)

7. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Arkadaşlar dün yapacağım bacak idmanını bugün yaptım,güçten bayağı düşmüşüm onu farkettim...

80 kg squat,80 kg deadlift yapabildim...önceden 110 ve 150 ye kadar çıkabiliyodum...olsun yavaş yavaş güç de yerine gelecek.

***Totomu kaldıramıyorum bu antrenmandan sonra yatağa mahkum oldum diyebilirim.Yağ yaktığımı bilmek bana güç veriyor.Yoksa bağıracak derecede ağrı çekiyorum

8. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Evet bugünkü öğünlerimi yazıyorum...
    Dün gece saat 5 gibi eve geldim.Bu yüzden 12 civarı uyandım.
    Öğle yemeği:
    1 paket peynirli makarneks+50 gram ton balığı+1 kase yoğurtu+1 gram Balık Yağı

Antrenman Sırasında:
    10 gram BCAA
    Antrenman Sonrası:
    1 kutu çikolatalı Nesquik+5 gram Glutamine

Akşam yemeği:
    2 haşlanmış yumurta+150gram tavuk göğsü+1 kaşık zeytinyağlı-narekşili Salata+1 kase yoğurt

Şu ana kadar 1400 kalori almışım.600 kalori açığım var.Belki 1 paket makarneks+yoğurt yiyerek kapatırım bu açığı.Çünkü bacak idmanı günü yüksek karb almalıyım ki hızlıca toparlansınlar :)

9. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Bugün kendimi aç bırakma kararı aldım saat 16.00 ya kadar.Nedeni de vücudu şaşırtmak :)

Bugün fotoğraflarla şenlendirmek istiyorum günlüğümü ki kalıcı olsun günlüğüm.Siz de değişimi an be an görün diye. :)

***2 haftada bir veya haftada bir foto atmayı düşünüyorum :)

SİZDEN DE YAPICI YORUMLAR BEKLİYORUM ARKADAŞLAR :) TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN İLGİNİZ İÇİN ;)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 1 Mayıs 2014
  10. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Günaydın arkadaşlar başıma çok acayip bir şey geldi...Tartıldığımda 2 gün önceye göre 1.5 kg daha fazla yani 95.6 kg tartıldım.Ama bel ölçüm 2 cm daha azdı.Vücudum su tuttu sanırsam :/

Uyanır uyanmaz be ölçümü alayım dedim.

Başlangıç:94 cm
    Şimdi:90-91 cm

11. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Vücut yapın genetik çok yatkın bu spora.. şuan kilonun bile altında gösteriyorsun bu iyi bir şey, yağlı olduğun halde vücud sırıtmıyor. Hedefine kısa sürede sağlıklık bir şelikde ulaşırsın inşallah.
    ;)

Dr.Science bunu beğendi.
  12. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Teşekkür ederim F35 güzel düşüncelerinden ötürü. :)

Bu arada arkadaşlar vücudum dün itibariyle tuttuğum fazla suyu attım.O da bol su içerek ve 5 i bir yerde çayını içerek attım.Tartıya tekrar çıktım ve 93.8 kg gösterdi.

ŞİMDİ (4.gün):93.8 kg

Başlangıç Bel:94 cm
    ŞİMDİ (4.gün):90-91 cm

Çok güzel bir kilo kaybı (çoğunluğu su) ve bel incelmesi yaşıyorum.

Herkese iyi sporlar :)

13. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Bugün: Omuz-Sırt Antrenmanım Vardı.Ve çok verimsiz bir antrenman geçirdim.Dün bayağı yorulmuştum ve iyi uyuyamamanın etkisiyle gücüm tükenmişti.

Omuz:
    Dumbell Shoulder Press 4*20-15-12-12 (15-17.5-17.5-17.5 kg )
    Cable Lateral Raise 3*15
    Dumbell Rear Lateral Raise (Arka Omuz için) 3*15

Sırt:
    Geniş Tutuş Barfiks-Dumbell Row superset (3*max+3*15)
    Ters Tutuş Barfiks-Straight Arm Pull-down (3*max+3*15)

Esneme ve bitiş... :)

14. sthammer

sthammer Guest

Aslında push pull legs e benziyor sistem.. gogus triseps omuz, sırt biseps trapez, bacak diye de bölebilirsin antrenmanı.. benim de trisepsle bisepsi ayırma huyum yoktur..

15. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    evet haklısın.Kol pump olacaksa ya tüm bölgeleriyle olsun ya da hiç olmasın :)

Bugün,Göğüs-Biceps-Triceps günüydü

Aynı antrenmanı yaptım yukardakiyle :)

Ama bugün antrenmana gitmeden önce Musclepharm Assault içtim gittim.Bilidiğiniz gibi bir pre-workout supplement.Diyette alınması ne derece doğrudur tartışılır.Ama evde boş boş duruyodu ben de içeyim dedim.Mükemmel bir pump sağladı.Damarlanma,güç artışı muazzamdı.Buraya kadar her şey çok güzel.

Ama bu tür creatine monohydrate içeren ürünler ben de deli gibi sus tutuyor 1-2 saat içinde.Hamile kadın göbeğim ve tombiş bir yüzüm oldu resmen.Yeşil çayın dibine vurdum.Ve eşofman üstümü giydim bu sıcakta maksat atayım bu suyu :)

Herkese iyi sporlar ;)

16. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    2 gündür diyetimi çok bozdum ama sorun değil bugün tekrardan döndüm ve bugünün özetine gelecek olursak...

Normalda bugün off günümdü ama 2 gün diyeti bozduğum için bugün crossfit idmanı yaptım cardio niyetine.

99 vücut ağırlığıyla squat+66 sit-ups+33 burpee hareketi ve bu 3 lüyü toplamda 2 set yaptım.18 dakika kadar sürdü.Ama her tarafım cayır cayır yandı :)

Bugün de MP Assault kullandım.Birazdan yürüyüşe çıkıp tutan suyu atacağım :)

Yemek olarak ise hazır çorbaya başladım.1 tenceresi 250 300 kalori arasında değişince ara öğünlere çorba ekledim.

Toplamda 2000 kcalin üstüne çıkmadım. :)

17. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Arkadaşlar sabah yine HIIT Cardioomu yaptım.Çıplak fotolarımı atmak istiyorum belki başlık canlanır asdlkjglşi :D

Görüldüğü üzere bel ve kalça sorunu yaşayan ve omuzlarım biraz zayıf biriyim:) bakalım definisyonla neler gelecek neler değişecek :)

Yapıcı yorumlarınızı,eleştirilerinizi bekliyorum arkadaşlar.Siz yoksanız dahil olmayacaksınız başlığım bir anlam ifade etmez :)

Ekli Dosyalar:

18. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Dostlar bugün diyetin 10. günü :) Tartıldım.Sonuç şaşırtmadı.

10.gün:93.5 kg (1 bardak kahve+1 tane çikolatalı süte rağmen)

Yavaş yavaş,az ve öz kilo veriyorum.Sadece yağlardan gittiğini biliyorum çünkü bayağı bir damarlanma oldu eskisine göre :)

Dediğim gibi önemli olan azim ve bilginin kombinasyonu.Gerisi geliyor zaten :)

Bugün:
    Uyanır uyanmaz 1 Nesquik süt
    1 bardak kahve içtim şu ana kadar.Aç bırakma günüm bugün de saat 14.00 civarı ilk yemeğimi yiyeceğim. :)

sthammer bunu beğendi.
  19. sthammer

sthammer Guest

Supplementlere de çok bel bağlamamak lazım bu acidan guzel ornek beslenmen.. hele ki şu fiyat artışlarından sonra.. sırt bölgen dikkat çekici.. beslenmen de iyi görünüyor..

Dr.Science ve Balboa7 bunu beğendi.
  20. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Çok teşekkür ederim motive edici yorumların için @sthammer :) Sırtım,geçen yıl calisthenics-street workout tarzı sayılarını hatırlayamadığım kadar set ve tekrar barfiks ve türevleriyle oluşmuş bir sırt ki sırt kasları büyük olduğu için her lifi uyarmak adına bir sürü çeşidini denemiştim.Geniş tutuş, omuz genişliğinde,kapalı,eller ters,daire çizerek,bi sağa bi sola şekilde :) onların katkısı olduğu aşikar.

Arkadaşlar insan vücuduna bakacak olursak evrimsel bağlamda atalarımız stres,iklim koşulları,hayvanlar falan filan o kadar farklı ortamlara uyum sağlayabilmişler ki bu da doğal seçilimle genlerimizle
    bize aktarılmış.Bu yüzden vücüt her antrenmana uyum sağlıyor.Her hafta veya her iki haftada bir -önemli nokta burası- amacına uygun bir şekilde antrenmanlarını beslenmeni,yediğin gıdaları,karb protein oranlarını değiştirirsen vücudu deli gibi şaşırtırsın ha ama ona da alışır bu yüzden bunu bir dairesel düzenleme şeklinde yaparsak vücudumuza sayısız faydası ve amaç yolunda muazzam yol katedeceğimiz aşikar.

Örneğin,
    İlk hafta göğüs-biceps triceps çalışırken bu hafta göğüs-sırt süperset çalışacağım,
    İlk hafta uyanır uyanmaz 1 muz yerken bu hafta bazı günler kendimi öğlene kadar aç bırakacağım.
    İlk hafta cardio mu normal şekilde 20-30 dk HIIT şeklinde yaparken,bu hafta uzun yürüyüşler ve cross-fit antrenmanlarını ekleyeceğim :)

sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş