Doğal beslen!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BloodRave tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Blood'un bir dediğinin bir dediğini tutmaması ve supplementsiz bu iş olmaz gibi saçma şeyler söylemesi uzattı konuyu. Eminim bu başlıktaki herkes de benim gibi yediğimiz çoğu besinin tavuk yumurta vs. sağlıklı olmadığını hormonlu olduğunu kabul eder ve katılır arkadaşa. Ancak ben de soruyorum supplementsiz bu iş olmazsa biz nasıl yaptık hacim aldık nasıl oldu bu cevap yazamıyor. Çünkü salondaki hocaları ticari amaçları icin bunları böyle yetiştiriyor. Ayrıca kimse supplementler kötüdr işe yaramaz demedi ama başlığı açan ısrarla supplementleri karalıyorlar diyor. Mesajları tek tek okuyun kimse supplementler hiçbir işe yaramaz demedi, bizim savunduğumuz bu işin supplementsiz de olacağı. Her türlü tartışmaya konuşmaya varım bu konuda, sadece cesareti olanlarla...

ArnoldBody bunu beğendi.
  2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    adama hocam diyoruz, sırf görüşümüzü beğenmiyor diye yırtınmayın, **********ifadelerini kullanıyor. böyle adamla neyin tartışmasını yapacaksın. illa gelip başlığına "haklısın ağam, haklısın paşam dememiz gerekiyor ki egosu tatmin olsun.

columbu bunu beğendi.
  3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Baştan sona kadar yazılan herşey doğru, herkesin hemfikir olduğu konular bunlar, bir kişi bile yok o öyle değil demeden iş nerelere gelmiş. Şahsen hem besin takviyelerinin uygun kullanımda muazzam faydalı olduğunu, hem de hiçbir takviye kullanmadan çok iyi sonuçlar alınacağını yaşayarak öğrendim, en büyük gelişimi yaşadığım dönemde vitamin tableti dahi kullanmadım. Neyi neden yaptığınızı biliyorsanız, ne spor salonuna, ne de besin takviyesine ihtiyacınız yok. Evet hiçbir besin doğal değil ama ona da yapacak hiçbir şey yok.

Bekci, Balboa7 ve Created By Loss bunu beğendi.
  4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Bu sohbet biraz paradoksa donusmus, sahsi fikrim iki konuyla ilgilide gerek suplementler gerekse dogal beslenme, su konusmalarda bilimsel bir kanita dayanan bir aciklama yada sebep-sonuc iliskisi yoktur, columbunun dedigi gibi kendisi en iyi doneminde hicbir sey kullanmamis ki bende ayni durumu yasadim suplementler kotudur iyidir demedim hicbizaman sadece zamanlama ve dogru kullanim onemli bencede, beslenmeye gelecek olursa imkani olanlar icin gercekten herseyin dogali olmasi gerekeni var ama aksi halde bile ben yinede yiyerek beslenmenin daha onde olduguna inaniyorum herzaman cunku ister bilim diyin ister yaradilis insan denen varlik bunun icin dizayn edildi cigne ve yut, hepsi bu. Bazen bilim kurgu filmlerinde goruruz tabakta birkac renkli hap olur hani, birgun bunlar gercek bile olsa insanlik yok olup bu sekilde bir beslenme cesidine uygun olarak yeniden dizayn edilip yaratilmadigi surece kesin sonuclar alinamayacaktir, tuplu araba gibi birsey bu konu benim icin, en temel ihtiyac olan yakit tupe cevrildiginde arac gidiyormu gidiyor, hatta uzak ara daha ekonomik ama uzun vadede mekanik sorunlar basliyor, nedeni ; bunun icin yaratilmadi.

Lg Smart World

Bekci, Yaver27, Balboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Daha net bir açıklama yaptınız, çok değil 1 ay sadece gainer + protein tozu ile beslenmeye kalksak muhtemelen kolonu bağırsakları masada bırakır çıkarız.

6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    :) herzamanki gibi haklisiniz Columbu...

Lg Smart World

7. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    çok neşeli insanlarsınız allah neşenizi daim etsin ne kolon kalmış ne kiriş lafı çektiniz istediğiniz yere getirdiniz nasıl biliyosanız öyle beslenin arkadaş silahmı dayadık kafanıza madem çok adamsınız delikanlısınız mangalda kül bırakmıyosunuz laf ebeliği yapmayı bırakın katılmıyor olmanız olayı çarpıtma hakkı tanımıyor sizlere.

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:

9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    sonuç olarak konuyu açan üyenin demek istediği tavuk ve kırmızı etin doğal olmadığını anlatmaktı fakat supplementlerin doğal olmadığını söyleyip ama bu etleri yiyip doğal olduğunu söyleyenlereydi sözü ayrıca yukarıdaki yorumum kişisel algılanmasın genel bir eleştiriydi

Son düzenleme: 20 Kasım 2014
    Bekci, Created By Loss ve columbu bunu beğendi.
  10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bilmediğinizi düşünmüyorum ama iyi anlatamamış olabilirim, kolondan kastım kalın bağırsak. Ayrıca fikirlerinize, düşüncelerinize katılıyoruz, hepsinde hemfikiriz. Sadece gerginliğinize katılmıyoruz, bence siz de onu bırakıp biraz neşeli olmaya bakın, gergin bir tartışma ortamında fikirlere yer kalmaz, sadece ego konuşur, gerek yok.

doxux, Bekci, Yaver27 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    e bunu herkes söylüyor. ben de söylüyorum. tavuk doğal değil. bunu yıllarca tavuk yetiştirmiş biri olarak söylüyorum.hatta mercimeğin buğdayın domatesin de doğal olmadığını söylüyorum. fakat, "tavuk doğal değil, protein tozu daha doğal" deyince iş değişiyor. işte anlaşamadığımız nokta bu. tavuk doğal değildir ama, protein tozu ondan daha doğaldır da denilemez. önümde iki seçenek olsa, toz mu tavuk mu denilse. ben tavuğu tercih ederim. çünkü doğal olmasa da ben o tavukla yaşabilirim ama, toz ile insan en fazla 60 gün yaşabilir. insan gıdasız 60 gün yaşabilir. belki tozun içindeki yağ falan bu ömrü 5-10 gün daha uzatır ama, 3 ay kimse yaşayamaz.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2014 ---
    süt doğal değildir diyoruz. ama birileri çıkıp protein tozu sütten daha doğaldır diyor. yaw o protein tozu zaten doğal olmayan sütten imal ediliyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2014 ---
    ve bir de üslup meselesi var tabi :)

12. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    onun için gereksiz bir tartışma çıkmış ortaya yada sonuçta sanal ortamdayız yazılar farklı anlaşılabiliyor e tabi bende olsam kırmızı eti protein tozuna tercih ederim insanın gıdasız kaç gün yaşaması konusunda çeşitli görüşler okumuştum eğer içsel bir rahatsızlığı varsa 5-6 gün çok sağlıklı ise 70 küsür güne kadar yaşayabileceği söyleniyor şahsen ben 60 gün gıdasız yaşamam bundan eminim :)

Bekci bunu beğendi.
  13. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ben protein tozunu tavsiye eden her yazıya atlarım, bişeyler yazarım. mümkün olduğunca kırmadan incitmeden... buraya yazan, ya da burayı okuyan binlerce genç var, çocuk var. belki benim 10 yaşındaki tekvandocu yeğenim de okuyordur. burayı, kendi kardeşimizin kendi evladımızın da okuduğunu düşünerek yazmamız gerekiyor. 10 yaşındaki 15 yaşındaki bir gence protein tozunu ya da diğer takviyeleri mucize gibi sunmaya kalkışırsak, onu tavuktan yumurtadan sütten soğutup takviyeye yönlendirecek yazılar yazarsak,çocuğa pek faydalı bişey vermiş olmayız. kim kendi evladını takviye ile büyütmek ister? benim çocuğum yok ama kendi kardeşlerimin , çocuklarını doğal beslemek için ne kadar zahmetlere girdiğini ben görüyorum. ben kendi adıma sadece toza değil, aynı zamanda o tavuklara da sütlere de isyan bayrağı açtığımı her fırsatta söylüyorum zaten. bakanlığın bir an önce bu rezalete son vermesi gerektiğini, insan hayatının hormonlu, gdolu yapay besinlerle harcanmayacak kadar kıymetli olduğunu söylüyorum. bak benim üst komşum hayvancılık işi ile uğraşır. bana kazık atmayacak kadar dürüst bir insan. evde tereyağı bitti, 1 haftadır peşinde dolanıyorum ki köyden yağ getirsin diye. oysa evimin yanında markette yağ var. ama ben o köy tereyağını almak için afedersin it gibi peşinde dolanıyorum adamın.
    protein tozuna karşıyım. ama kullananı da niye kullanıyorsun diye dövecek halimiz yok, balbao belki sen de kullanıyorsun, belki columbu da kullanıyor belki created de kullanıyor. ben de kullandım. bugüne kadar toplam 1900 gram kadar kullandım. kalan 400 gramını ise kullanmadım. daha da kullanmayı düşünmüyorum.
    elbette sizler 28-30 yaşına gelmiş adamlarsınız. bu işte benden eskisiniz ve benden daha tecrübeli, daha bilgili olduğunuz da kesin. kullanıyorsanız, vardır bir bildiğiniz. ben sadece kendim ve burayı okuması muhtemel kardeşim yeğenim ya da 10 yaşındaki bir çocuk için "kullanmayın" diyorum. sadece toz kullanmayın da demiyorum. cips de yemeyin diyorum, kola da içmeyin diyorum.

14. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    olayın bu denli sapması yanlış anlaşılması sizin tutumunuzdan kaynaklı görüşünüze saygı duyulmasını istiyorsanız önce saygı duyun. neden tabirinizle atlıyosunuz.
    yine sizin tabirinizle her konuda insanlar sizinle aynı görüştemi olmak zorunda zeytin yağı gibi üste çıkıp haklılık ispatı peşindesiniz. protein tozunun doğallığına karşı elbette olabilirsiniz tercih meselesidir gelir görüşünü dile getirirsin. aynı görüşü savunmayanlar ego tatmin ediyor ama siz etmiyorsunuz.

ayrıca bu 60 gün muhabbetiyle ortalığı bulandırdın mesajlarımın hepsini oku hangisinde sadece supplementlerle beslenin demişim ? örneklerin çok alakasız farklı bi konuda 6 aylık bebek örneğin vardı birbaşka konuda işi ilerletip müneccim kıvamında olası cinayet gördün. az sakin şampiyon ortalığı bulandırma bırak özgürce herkes görüşünü dile getirsin taraf yaratma konularda. ilk mesajımdan nasıl sadece supplement kullanılması gerektiği mesajını verdiğimi çıkarttınızda bu denli ortalığı karıştırdınız hangi ruh haliyle okudunuz bilmiyorum tekrar okuyun. ve olayı artık tartışma boyutundan çıkaralım lütfen. katılmadığın her görüş yanlış değildir uzatma katılmıyosan hoşuna gitmiyosa karışma.

Balboa7 bunu beğendi.
  15. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    60 gün olayı bilimsel bir durumdur. gıdasız bir insan 60 gün yaşabilir. ha dediğim gibi 3-5 gün değişebilir bünyeye göre. biz burda bilimsel verilerle konuşuyoruz.

16. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Ben konuyu takibi bırakıyorum isteyen istediğini yazsın. Blood senle konuşulmaz arkadaş, kendinle çelişen bi insansn, inandığın görüşü savunmaktan acizsin, sıkışınca cevap veremiyorsun, lafı istediği noktaya çeken de sensin. Istersen protein tozuyla yaşa zerre umrumda değil. Yukarıdaki arkadaşlara katılıyorum, düzgünce konuşarak herkes fikrini söyleyebilirdi ama senin tavrın yüzünden sinirlendim, keşke işi tartışmaya çekmeseydik daha iyi olurdu, kendi adıma özür dilerim hata yaptım. Geri adım atma değildr bu, görüşlerimin hepsinin arkasındaym, hâlâ supplementsiz bu iş olur diyorum ve asla supplementi karalamadm ben. Param olsa ilk işim protein tozu almak olurdu. Herkese bol şans (söyleyeceğiniz bişey olursa mesajdan ulaşın buraya yazarsanız bildirim gelmez göremem takibi bırakıyorum)

ArnoldBody ve Yaver27 bunu beğendi.
  17. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    iyide arkadaş ben kimseye sadece supplementlerle beslenin dememişim ne gereği var bilimselde olsa verileri ortaya dökmenin konunun mevzu bahsi yaşam sınırlarımı. laf dediğimizde ne egomuz kalıyor ne delikanlılığımız paşalık tosunluk ne güzel dünya

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    konu kişisel tartışmaya karşılıklı atışmaya dönüyor
    devam etmesi halinde kapatılacaktır.
    bazı arkadaşlar uyarı cezası aldı lütfen konu dışına çıkılmasın

19. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    söyleyeceklerim bu kadar. ben konudan ayrılıyorum.

Sayfayı Paylaş