diyet ve kardiyom hakkında küçük bi soru?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve jannissary tarafından 18 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar uzun süredir siteyi takip eediyorum ve edindiğim bilgiler doğrultusunda yağ yakma çalışmalarına başaldım bundan önce aç kalarak 75kilodan 68 klioya düştüm fakat bunu bırakınca kısa sürede 82 kiloya çıktım size tavsiyem bilmeden bu işe başlamamak fakat forumu iyiki okumuşum buradan çok şey öğrendim... soracaklarımı biraz ayrıntlı yazdım uzun oldu ama umarım cevaplanır...
    20 yaşında 1.75 boyunda 82 kiloyum günde almam gereken kalori miktarı 2300 civarı imiş öğrendiğim kadarıyla.. normalden farklı bi beslenme programı uygulamaya başladım ayrıca egzersiz yapıyorum sabahları aç karna bir bardak kahve içtikten yarım saat sonra 60 dk tempolu yürüyüş yapıyorum fakat okul sebebiyle bir gün arayla 3 gün yapabiliyoırum bunu haftada.. 9.5 civarı başlayıp 1 saat sonra bitiyorum.. fakat beslenme programım doğrumu onu bilmiyorum anlatayım; eve geldikten sonra kahvaltıya oturmam 11.15 i buluyor karbonhidrat ağırlıklı 500 kalorilik bir kahvaltı yapıyorum.. 3 dilim kadar beyaz ekmeğin yanında yağlı peynir ve sebze tüketiyorum bazen hazır meyva suyu içiyorum fakat genelde metabolizmayı hızlandırma amaçlı bol limonlu yeşil çay tüketiyorum...ara öğün almadan 1-1.5 civarı 150-200 gram kadar haşlanmış makarnanın yanında yağlı yoğurt yiyorum öğlen yemeği olarak ...3-4 arası biraz sebze 1-2 kraker le ara öğün yapıyorum öğünün sonuna 20 gram kadar bitter çikolata tüketiyorum çünkü tatlı almadan duramıyorum.. dana sonra 6-7 gibi akşam yemeği yiyorum karbonhidratları azaltıyorum protein almak amaçlı bakliyat yahut beyaz et tüketiyorum haşlanmış olarak.. fakat üzerine baharat biber gibi şeyler kullanıyorum ekmek tüketmiyorum fakat haşlanmış bulgur yada makarna tüketmeye çalışıyorum ama sadece 50-100 gram kadar.. her öğün sonrasında olduğu gibi akşam yemeğinden sonrada bol su tüketiyorum bunun yanında 2 kaşık elma sirkesi yatmadan 2-3 saat evvel küçük bir kase yoğurt yiyorum çnükü acıkıyorum metabolizmayı yavaşlatmamak için yiyorum mecbur.. tam uyumadan öncede c ve b6 vitamini alarak uyuyorum... okul oldğu günlerde kahvaltıyı 9 civarı 1 poğaça+tek şekerli çayla geçiştirmek zorunda kalıyorum öğlen yemeğine bazen aynı olabiliyor... o günlerde spor niyetine merdiven çıkmaya çalışıyorum yürümede 20 dk yada 3 km kadar..
    şimdi bu diyette eminim yanlışlar vardır ama şunu söyleyebilirimki aç gezmiyorum sürekli tok hissediyorum kendimi sormak istedğimde bi kaç küçük nokta var. 1si sabahları yürüyüş yaptıktan sonra eve gelince baş dönmesi ve mide bulantısı oluyor bunun sebebi ne olabilir?
    birde kahveye 1-2 kaşık süt tozu katıyorum protein amaçlı tamamen aç çıkmamak için bunun zararı olurmu birde kahvenin yanında kesinlikle aspirn almalımyım yoksa almadanda yararının görürmüyüm?
    elma sirkesi miktarı 2 yemek kaşığı ve akşam yemeklerinden sonra bunu artırmalı yada azaltmalımıyım yahut hangi vakitlerde almalıyım? öğünlerin saatlerin sanki düzensiz gibi bunu düzene sokmalımıyım birde yürüyüş dışındaki günlerde akşam yemeği sonrası ağırlık antremanı yapsam nasıl nolur?
    araştır demeyin lütfen sürekli forumda geziniyorum öğrendiklerim doğrultusunda bişeyler yapmaya başladım doğrumu sizdende öğrenmek istiyorum cevaplarsanız sevinirim:)

2. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ek bilgi olarak vereyim yağ olarak sızma zeytinyağı kullanıyorum onuda sabah kahwaltısında sebzelere dökyüorum 20 gram kadar... şeker kullanmıyorum sadece okula gittiğim günlerde çaya tek atıyorum onun dışında hiç kullanmıyorum... tuz çok az kullanıyorum..günlük aldğm kalori miktıar kabaca 1300 civarı
    +500 / -500 oynama olabilir

Son düzenleme: 18 Ekim 2007
  3. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    diyet yapan biri olarak aç kalarak zayıflama derim.
    ve zayıflamak istiyorsan doktor kontrolünü tavsiye edebilirim.

4. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    aç kalırsan kas kaybdersin , doğru şeyleri yersen yağ kaybedersin

5. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar zaten aç gezmiyorum dedim ben her zaman tok oluyorum yazdım

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    -Verdiğin kiloları hızlı bir şekilde geri almanın sebebi; yağları verdiğin zaman onların yerinde oluşan boşlukları kapatamaman. Böyle olunca o boşluklar hızlı bir şekilde dolabiliyor ve verdiğin gibi geri alıyorsun kiloları, bunun çareside; spor...
    -Mide bulantının sebebi birçok şey olabilir, onu doktora sorman daha iyi olur. Çünkü söylediklerinle hiç alakası yoktur belki mide bulantının.
    -Aç çıkmamak için süt tozu kullanmaktan daha akla ve sağlığa uygun şeyler var onları yapmanı tavsiye ederim. Asprini kullanmak zorunda değilsin, kullanmadanda rahatça kilo verebilirsin.
    -Eğer akşam yemeğinden sonra antreman yapacaksan(ki ben öyle yapıyorum) antremandan 2 saat önce son yemeğini ye ve ağır olmamasına, karbonhidrat ağırlıklı olmasına dikkat et. Bu kilo vermeni fazlasıyla etkileyecektir bence. Spordan sonra yemek yeme!
    Başarılar...

jannissary bunu beğendi.
  7. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Mestano;bilgiler için teşekkür ederim aslında süt tozunu kahvenin acılından kurtulmak açamlı koyuoyordum besin değeleride yeterli olur gibime geldi
    o yüzden öyle dedim.. birde karbohidrat ağırlıklı bi akşam yemeği önermişsin antremandan 2 saat önce fakat burda şunu sormak istiyorum.. ne kadar karbonhidrata ne kadar çalışma gerek? böyle bi oran vardır kişiden kişiyede değişir büyük ihitimal ama karbonhirdatları yakamama korkusuyla aşırı yüklenirsem zaraı olurmu peki? birde öğünleri yazmıştım kabaca bunlara saat olarak bi düzenleme getirmelimiyim kahvaltıyla öğlen yemeği çok sıkışıyor bu sefer öğlen yemeğini daha geçe alıyorum garip oluyor ara öğünler aksıyor ama zaten ana öğünler arasındada en fazla 2 saat oluyor bunu ne yapmalıyım sence?

8. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    oncelikle dostum kahvaltini beğenmedim benim sana tawsiyem 3 dilim kepek ekmek beyazin yerine ,bir ikincisi yagli ekmek yiyecegine rahat rahat light 100 gram beyaz hani su pembe kapli pinarin olandan yiyebilirsin bunun yanina hindi salam yiyebilirsin markasini hatirlamiyorm ama 17 gr protein 3 gr yag 3 gr karbo wardi yani bundanda rahatca 5-6 dilim yersin...bu yagli ekmek muhabbeti yerine...bir ikincisi bitter cikolata yerine 1 muzu kes,elmayi kes yaninda bir bardak sut sadece bir gun dene :D okul gunleride sana tawsiyem 2 elma yemen mumkunse yesil olanlardan..(sebebi mi bence daha guzel ) sabah kosundan sonra mide bas donmesi yuksek derecede uyarici alip metabolizmayi aniden hizlandirmak (kafein!!!) kahvenin yerine asprin sadece kan akisini hizlandirir bence gerek yok asprine zaten bu sekilde hissediyosan bunyeyi daha fazla kasmanin bi anlami yok...Süt tozu yerine normal sut koyman daha mantikli sonucta onun icinde koruyucusu tatlandiricisi renklendiricisi hedesi hodusu war...kolay gelsin..

jannissary bunu beğendi.
  9. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    l30n66 teşekkür ederim gerçekten açıklayıcı bi cevap olmuş.. zaten bu aralar değişikler oldu bir miktar. ekmeğin esmer olanını tercih ediyorum artık ankaradaki şu belediyenin köy ekmeği diye satılanlardan belki bilirsin... salamı 3 dilim dana salamı olarak alıyordum arada onuda değiştireyim 5-6 dilim yemek daha mantıklı :) fakat okulun olduğu günlerde elma beni kesmez gibime geliyor o yüzden erken kalkıp kahvaltı etmeye kadar verdim poğaçanın yanlış bi seçim oldğnun farkındaydım ama artık biraz uykudan feda edip kahvaltı edeyim.. baş dönmeleride kesildi ilk 3-4 yürüyüşte oldu şu an yok.. asprinide bebek asprini almayı düşünüyorum kahvenin yanında birde kahveyi direk sütlümü yapayım yoksa acısını alsın diye az bi miktarmı katayım?

10. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    yanlis hatirlamiyorsam ya sarc in yada karasanin yazdigi sutle ilgli bi makalede sutun mideyi uzun sure isgal ettgi, yordugu bu yuzden midedeki maddelerin daha gec kana karistigi ile ilgili bi kac cumle wardi bu yuzden bence sutle yapip kafeinin etkilesim suresini dusurme..Bide 2 haftada bir bu kahve isine ara werki hem aliskanlik hem bagisiklik yapmasin bunun disinda eczanedeki kafein haplari war..Taddan asiri sikayetci isen, fakat unutma koruyucusu fln zararli olabiliyo (en basit ornek supradyn adli vitamin hapi direk kabizsin 5 kullanimdan sonra)..Bu arada normal dana salaminda 17gr yag war 100 gramda !!!! sosisle hemen hemen ayni kamera sakasi gibi hindi salamindan olumune ye kisacasi...

11. **tugay**

**tugay** Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    slm arkadaşlar ben 1.76 boyunda ve 86 kiloyum ama bady falan gıtmıyrum bı bks deneyımımız oldu ama bıraktık şimdi ise evde antreman yapmak ıstıyorum bunu icin ne agırlıklı yemek yememı ve antreman yapmamı tavsiye edrsınız bu arada boksa gıderken asırı yemek yerdık vücud geliştirmedede gerekirmi

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

forumda arama yapmanız konusunda bu 2.uyarınız..
    lütfen mesaj yazmadan önce arama yapınız..bunların hepsi forumda var..

13. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0

Boks yaparken eğer ağırsiklet değilsen çok yemek yemezsin, ki senin o boyla ağırsiklet olman neredeyse imkansız yanlış bilgilendirme olmasın yazayım dedim.Bu sıra iki kere eldiven takan boksör oluyoda...

Sayfayı Paylaş