diyet + eliptik bisiklet + pilates (yardımınıza ihtiyacım var)

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve o0angel0o tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    herkese merhaba...
    32 yaşında bir bayanım genelde 60-62 kilo arası gider gelirdim ama bu sefer ipin ucu kaçtı :(
    boyum 170 ve 68 kiloyum ideal kilomun 58-60 arası olduğuna inanıyorum ve kanaatimce vermem gereken 10 kilo fazlam var

evimde kendime ait eliptik bisikletim var
    ayrıca netten 40dk süren bir plates videosu indirdim

eliptik bisikletimi hangi aralıklarla hangi hızla ve kaç dakika kullanmam gerektiğini bilmiyorum 20dk oturarak 10dk ayakta 30dk ya tamamlıyorum doğrumudur bilmiyorum

benim sormak istediğim diyetle bareber bisikleti ve plates egzersizlerini dönüşümlü olarak nasıl uygulamalıyım

Son düzenleme: 9 Mart 2009
  2. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    başlığı açtığım günden bu yana 20 gün olmadı sporsuz 4 kilo verdim şu an 64 kiloyum
    ama hala soruma cevap gelmedi :S

3. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba

Ben de cardio antrenmanlarımı evdeki eliptik bisiklet ile yapıyorum. 10 dk ısınma (yaklaşık 15-18km) sonrasında 5-6 interval yapıp, 30 - 35 dk da antrenmanı bitiriyorum. Her bir intervalde 1 dk boyunca olabildiğince hızlı (25-30 km), ardından üç dk yavaş (15-18km) hızla kullanıyorum. Tabii bunlar benim kondisyonuma göre ayarladığım bir çalışma...

Siz de kendiniz için uygun hızı, dk daki nabız sayınıza göre ayalayabilirsiniz. En hızlı konumda 150-160 a kadar çıkıp, yavaş aralıklarda da 125 - 130 a kadar inerseniz sizin için uygun olacağını zannediyorum.

o0angel0o bunu beğendi.
  4. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    pilatesi ve bisikleti aynı gün yapabilirsiniz. ben sabah pilates akşam bisiklet çalışmanızı öneririm. 1 gün içinde sabah pilates+bisiklet, akşam pilates+bisiklet olmak üzere 2 bisiklet, 2 pilates çalışması da yapabilirsiniz ama daha fazlasını yapmayın. bisiklet çalışmanız antreman başına 45 dk' yı geçmesin. plates de 1 saati geçmesin.

hızlı kilo vermeye çalışmayın. gençsiniz, boyunuz da iyi. kararlı ve sakin adımlarla form tutarsanız daha kalıcı olur ve ileri yaşlarınızda rahat edersiniz. ben ayda 1 kilodan fazla vermeyi tavsiye etmiyorum. siz daha hızlı zayıflamak isteyebilirsiniz ama en azından kalori alımınızı günde 1000 kalorinin altına düşürmemeye çalışın.

iyi çalışmalar.

seda26 ve o0angel0o bunu beğendi.
  5. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    galois verdiğin bilgiler için teşekkür ederim
    vanesy günlük kalori alımım 1000 kaloriden az ama başka diyetler yaptığımda kilo veremiyorum şu anda 63 kiloyum mart başında diyete başladım 1,5 ay olmak üzere 5 kilo vermişim vücudumda bir deformasyon yok ama görüntümü spor desteğiyle daha hoş bir hale getirmek istiyorum
    en büyük derdim belimdeki simitler CLA tonalin kullanmayı düşünüyorum umarım doğru bir seçimdir

6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    1000 kaloriden az alıp ayda yaklaşık 3,5 kilo veriyorsunuz, üstelik kilo verişinizi hızlandıracak takviye kullanmayı düşünüyorsunuz. tüm bunlar çok sağlıksız. 10 kilo fazlanızı 45 günde ortadan kaldırmaya karar vermiş gibisiniz.

bu şartlarda size bu panikten kurtulmanızdan ve mantıklı davranmanızdan başka tavsiye vermek mümkün değil.

beden sizin. sağlıklı olmak, kalp sağlığınızı önemsemek zorunda değilsiniz ancak burası spor forumu. pek çok genç okuyucusu var. ileride bu konuyu okuyabilecek herkesin sağlığını düşünerek yazmak zorundayız. sizin bireysel duyarsızlığınız doğrultusundu yayın yapamayız. bilim dışı, kulaktan dolma tavsiyelerin bol miktarlarda bulunduğu başka forumlar var.

üzgünüm.

seda26, Setenay ve diez bunu beğendi.
  7. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    ben sağlıksız bir diyet yapmadımki hergün düzenli olarak tavuk balık veya kırmızı et dönüşümlü protein alıyorum ve hergün iki kase kırmızı mercimek mercimek çorbası içiyorum
    tek yaptığım ekmeği tuzu ve şekeri sıfırlamak hatta arada tatlı bile yiyorum
    ben 1000kaloriden az alıyorum yazdıysam burada amacım kimseye kötü örnek olmak değil ben burada şok diyetle şu kadar kilo verdim alın arkadaşlar buda diyet listem sizde deneyin diye bir başlıkta açmadımki insanları yanlış birşeye yönlendireyim
    fazla olan kilolarımı bu kış aldım belkide yeni alınmış kilo olduğu için çabuk verdim sebebini bende bilmiyorum
    ilaç konusuna gelince belirttiğim gibi aşırı bir kilom veya fiziğimle bir sorunum yok tek sorunum simitlerim ve onlardan kurtulmak için o ilacı düşündüğümü yazdım
    offffffffff

8. seda26

seda26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    45 dk.eliptik'e nasıl biniyorsunuz yaw ben 10dk.dayanamıyorum çok geriyim çok

9. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    seda zamanla alışırsın
    ilk günler gerçekten çok zor geliyor ama sonra vücut alışıyor
    bu arada 62 kiloya düştüm hheheheh çok mutluyum

seda26 bunu beğendi.
  10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    yıl 1990 ya da 89 çok emin değilim çocukluk arkadaşımla herküle gidiyoruz arkadaşım kafasını yanlardaki simitlere takmış Rıza hocaya soruyor bu yanlardaki yağları çok sorun ediyorum ne yapmalıyım? Kendisinin herzamanki espirili yaklaşımıyla cevabı şöyle " psikoloğa git"

Son düzenleme: 9 Haziran 2012
  11. kiss

kiss Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara, İstanbul
    diyet ve sporla 25 kilo verdim.. diyete ve spora devam etmelisin..

12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    eliptik bisiklet iyi bır kardıyo aletı bence kosu bandından daha ıyı cunkı 15 dakıkadan fazla kosamayan bırısı 20-25 dakıka elıptıgı yapabılıyor. uzerlerınde kalorı metrelerıde var 15 dakıkalık setler halınde 4 set yapan bayanlar var 15 dakıka elıptık yapıyorlar 3 dakıka 5km hızda yuruyorlar seklınde 4 set. gıttıgım salonda bır bayan gunde 1500 kalorı alarak bu setlerı uygulayarak 1 ayda 6 kılo verdı haftada 5 gun gelıyordu kardıyoya

Sayfayı Paylaş