Dikkat! Aşırı mantıksız içerik. (Biceps)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Gannicus tarafından 1 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar arkadaşlar mantıksızlık şöyle ki;
    Uzun biceps ve kısa biceps diye bir şey varmış. (Uzun biceps ön kola bitişik olan biceps kısa biceps ön kolla arasında mesafe bulunan biceps.) Ve uzun bicepste tepe(peak) çıkarmak daha zormuş.
    Mantıksızlık şöyleki;
    Sol bicepsim uzun sağ bicepsim kısa ve sağlağım. Buna rağmen soldaki tepe sağdaki tepeden daha büyük, nasıl oluyor bu iş? :)

2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Çünkü sana yanlış demişler, uzun bicepsin tepeciği daha büyük olur. Forumda konusu vardı, arnoldu tepeciği oldukça büyük, ve bicepsleri uzun.. Ancak şöyle bir sorun var, hangi biceps uzun? :) Kendimden örnek vereyim, sağ kolumdan örnek veriyorum.. Vücudum yağlı olmadığı için sağ bicepsimin liflerini detaylarını görebiliyorum, sağ bicepsimin iç biceps kısmı acayip uzun, nerdeyse dirsekle aynı anda başlıyor, ama dış bicepsim kısa, dış bicepsim ile dirseğim arasında 2-2.5 parmak fark var, yani adam gibi tepecik denebilecek kadar uzun değil.. Şu fotoyu koyayım daha iyi anlarsın, ikisininde iç bicepsi uzun ancak phil in dış bicepsi daha kısa olduğu için, şöyle bir görüntü oluşuyor, umarım anlaşılmıştır :) Yani benim bu konuda ki teorim bu.. https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...cCKl6JF3vLKwZ30VDFXu_YhcOjXdFm-ilCzgBSAZiSH8w

3. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    İç ve dış biceps tam olarak nereler anlayamadım.

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bir yanlışın var. kasların ikisi de aynı uzunlukta olur, birbirinden farklı olamazlar uzunluk açısından ( kas yırtılmaları hariç ).

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ya aslında canlı olsak birebir konuşsak şak diye anlardın gösterirdim ama, internet üzerinden ancak bu resimle anlatabilirim.. https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...txtK1E-b6PJjuQ8GkhnpgWB2BH-xVWn5_L9MK2RUbC2Ly Adamın kolundaki yumurta gibi görünen tepe olan kısım dış biceps, diğeri ise dış biceps.. Pink zeppelin hocam kolumuzu büktüğümüzde yani biceps pozu verir gibi yaptığımızda ikisi aynı hizaya geliyor, ancak salık duruma bıraktığımızda başlangıç yerleri farklı.. Zaten biceps iki başlı kas demek, ikisi neden aynı uzunlukta olması gerekir ki? Yani öyle olsaydı ben bir Mutant oluyorum o zaman :) Biceps başlarımdan dış biceps kısa iç biceps uzun, çevremdeki bir çok kişide benzer şeyler var, kimisi dış biceps upuzun iç biceps oldukça kısa, vs vs. bu gibi durumlar olabiliyor..

6. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    bahsettigin sey bicepsler arasinda gelisimden kaynaklanan fark, yoksa biceplerinin uzunlugu ayni :) dert edecek birsey yok, arada uniliteral egezersiler yap bicepslerin icin...herkeste olur bir miktar fark..

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  7. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Tamam anladım yerlerini bu arada aksine salınca ikiside bitişik gibi dirseğe bükünce aradaki mesafe farkı ortaya çıkıyor

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Genetik diye düşünmüştüm ben.

9. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Hic sanmiyorum..benimde sag kolum solumdan farkli...ama bunun nedeni sag kolumu kullanmam..sag bicep tepecigim tam iken sol taraf daha toplu bir yapida..

10. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Ama bende dediğim gibi sağımı kullanmama rağmen sol hacimli ve daha güçlü.Genetik olmamasından başka açıklama yok gibi

Sayfayı Paylaş