deri çatlakları

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve saydam tarafından 17 Ekim 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Jinekomasti ve derideki çatlakların tedavisi

Mrb arkadaşlar aklımda bulunan ufak bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.Belki çoğunuz biliyor ama bilmeyen arkadaşlara.

Arkadaşlar Jinekomasti ve deride oluşan çatlakların tedavisi mümkün.Eğer sağlık karneniz varsa bulunduğunuz ildeki hastanelerde veya fakültelerde plastik cerrahı varsa ortalama 200_300 tl arası operasyonla sorunlu bölgeyi tedavi ettirebiliyorsunuz.Eğer cebinizden karşılamak istiyorsanız,sosyal güvenceniz yoksa ortalama 2000_3000 tl arası.Tanlız bu operasyonlardan sonra ilk bir kaç ay antrenman yapamıyorsunuz.

Bide benim aklıma bişey geldi.Mesela güneşte bronzlaşma kremi alsak,(esmerleşmek için) bunu çatlak olan bölgeye ufak ufak sürsek ve orayı bronzlaştırarak yok etmeye çalışsak nasıl olur acaba.Bunu bi deneyip sizlerlede paylaşacam...:D

2. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    saydam bendede o devasa çatlaklardan var.ilk sene hiç protein bile kullanmadiğim halde.cilt direnciyle alakali.bazilarinki elastik bailarinki değil o yüzden.locoid kullanin bir haftada kizariklar gidiyor

3. brkkk

brkkk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,
    Ben 17 yaşındayım genetik olarak atletik bir vücudum var ve bunun yanı sıra kafama estiğinde evde şınav mekik hareketleri yapıyorum. Vg sporuna henüz başlamadım ama buna rağmen omuz bölgemde resimde görülen çatlaklar oluştu. Bunları önlemek için ne yapabilirim. Vg sporuna başladığımda dahada çoğalmalarından korkuyorum. :(

4. Leadri

Leadri Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Grafik
    Yer:
    Trabzon
    az once omuzum şiddetle kaşınıyordu dayanamadım bi açıp bakıyım dedim, deltoite bir çatlak daha eklenmis :) aslında sevindirici bence, gelistiginin en güzel kanıtı.. fakat benim hep sol tarafım çatlıyor acaba neden....

5. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    Çatlaklar bu sporu yapan bir çok kişinin derdi.Benimde var ve bir çok dostumunda.Birçok krem kullandım.Tamamen geçirmedi hiçbir zaman.Sadece geçici bir süreliğine görüntüde olumlu değişmeler oldu.Sonra büyüyüp küçüldüğüm dönemlerde tekrar aynı problemleri yaşadım.Bu sorunu baştan çözmenin en iyi yolu hızlı kilo alıp vermeden kaçınmaktır diye düşünüyorum.Çünkü çatlakları krem vs ile geçirsekde, geçiçi olacak idmanlara ve bu spora devam edip hacim alıp küçüldüğümüz sürece(hızlı bir biçimde) bu sorunları tekrar tekrar yaşayacağımızı düşünüyorum.

6. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Ben antrenman dönemllerimde özellikle kür yaptığım zamanlarda bağdem yağı ve sebamed çatlak kremi kullanıyordum.antrenman öncesi deriyi yumuşatmak için bide gece yatarken.Fakat ne olursa olsun bunlar %100 geçirmiyor.Yanlız şöyle bişey var sigortanız varsa fakülte hastanelerinde plastik cerrahları yapıyor düzeltiyor.Sigortanız yoksa 2000 tl civarında.

7. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Bunun önüne geçmek istiyorsanız bence ani büyümelerden,yıl içinde 2 defa kür yapmaktan kaçının.Yanlız şöyle birşey oluyor zamanala azalıyor.

8. maidenemo

maidenemo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    dostlar karnımda 4 tane çatlak oluştu bir tanesi 10 cm yi buldu ve uc kısımlarında hafif ağrı var bodyye başlayalı 1 buçuk ay oldu kilolu birisiyim. durum tehlikelimi ve bunu durdurmak için ne kullanmalı net ve kesin bi cevap olursa sevinirim

9. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    1.5 ay içerisinde normalden fazla kilo verdiysen olması normal.durum tehlikeli değil zamanla kırmızı çatlaklar beyaz rengi alıyor

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bu resimde göğüs kenarlarında çatlaklar bayet net görünüyor. Daha öncede belirtildiği gibi stereod kullanımı sonucu aşırı gelişme gibi bir nedenden olabilir.

Ekli Dosyalar:

11. asdfgh.

asdfgh. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benimde sol kolumda koltuk altına yakın kısımda çatlaklar olustu.
    spora iki kez başladım bikaç ay yapıp bıraktım ve 3. haftada sanırım çatlaklar oluştu ve ne yalan söyliyim bb den soğudum. herneyse sorum su olacak: su anda yaklasık 10 gündür calısmıyorum ve sol kolum sol göğüsümde ufak ufak ağrı benzeri şeyler oluyor ama genellikle güneş yanığı gibi acıyor bide göğüsümde ve kolumun üst taraflarında çatlaklar oluşmasa bali.s sizce bu durum normalmi. birde bikaç saat önce güneş kremi sürdüm bildiğin iyi geldi .d yanmasını falan kesti bu durumla ilgili ne yapabilirim yorumlarınızı bekliyorum tesekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:24 ----------

biraz acele olmus biraz daha düzeltmek gerekirse
    arkadaşlar benimde sol kolumda koltuk altına yakın kısımda çatlaklar olustu.
    spora iki kez başladım bikaç ay yapıp bıraktım ve 3. haftada sanırım çatlaklar oluştuve simdilik body yapmayı bıraktım. boyum 190 90 kiloyum biraz daha kilo verip daha iyi bir salonda gerçek bir hocayla calısmayı düsünüyorum ama su an maddi durumum bunun icin yetersiz. herneyse sorum su olacak: su anda yaklasık 10 gündür calısmıyorum ve sol kolum sol göğüsümde ufak ufak ağrı benzeri şeyler oluyor ama genellikle güneş yanığı gibi acıyor bide göğüsümde ve kolumun üst taraflarında çatlaklar oluşmasa bali.s sizce bu durum normalmi. birde bikaç saat önce güneş kremi sürdüm bildiğin iyi geldi .d yanmasını falan kesti bu durumla ilgili ne yapabilirim kolumdaki çatlaklar nekadarda kötü dursa çokta rahatsız etmiyor ama baska çatlakların olusmaması icin neler yapabilirim bu acıma ve yanma catlamadan önceki belirtilermidir ? .s yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum tesekkürler.

12. thisismyway

thisismyway Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    4 aydır kırmızılar ne zaman beyazlayacak bunlar nefret ediyorum ..

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Mart 2013
  13. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Evet olabiliyor bendede bu çatlaklardan büyükçe var, ısınmadan esnetmeden pat diye bench press e dumbell fly a girmekten kasa daha doğru düzgün kan akışı sağlanmadan çok büyük bir baskıya maruz kalıyordu. bunun yanında gainerlerle ani kilo artışıda sağladım , 3 ayda 17 kg kadar. bunun yanında hep kaldıramayacağım ağırlıkların altına girip kendimi zorlamayı seviyordum, kaldırıp indiremesemde bir müddet izometrik kasılmada bekletiyordum, zaman zaman üzerime düşüyordu, şuanda halada gögüz açış idmanlarımdan sonra çatlağın vbüyüdüğünü hissediyorum :D

14. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    benimde koltuk altından bicepse uzanan yerde 3 4 cm lik geniş yırtıklar var 7 8 ay oldu hala duruyo aynı renkte antrenman öncesi vazelin sürüyorum bazen susam yağı,yatmadan öncede de yine susam yağı,badem yağı sürüyorum ama nafile.Kötü olan ise daha da aşaağı doğru uzanıyo milim milim.Ağır basmaktan olduğunu bilsemde hacim amaçlı antrenman yaptığım için ağır giriyorum mecbur.En kötü üstüne dövme yaptırcam gibi duruyo.Çünkü doktor bile yapcak bişey yok,krem yazıp seni kandırmak istemem derinin kalitesine göre yıllar alır ten rengine dönmesi dedi.

15. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    bu konuyu hortlatıyım :) 2 yıldır bb yapıyorum koltuk altımda pecklerde yeni oluştu ve geniş içi kırmızı yırtıklar .
    konuları okudugum kadarıyla bi tedavisi yok kalıcı yırtıklar buna eyvallah fakat simdi ben normal antremanlarıma devam edersem bu yırtıklar artar gibime geliyo bunu onlemek icin neler yapmalıyım ? bu konuda tecrübeli arkadaşların yorumunu bekliyorum

16. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    bende o çatlaklardan dünya kadar var. o kadar kilodan sonra normaldir. bildiğin karayolları haritası gibiyim.

17. sthammer

sthammer Guest

Bu konuda yalnız değilsin :)

tnakresss bunu beğendi.
  18. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    bunun artmaması icin ne yapacaz bugun gogus idmanım var her zamanki gibi calısırsam büyük ihtimal artacak yırtıklar bende harita gibi olmadan onlemimi alayım diyorum :D

19. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bunun herhagi bi önlemi yok çünkü kullanmadığım krem vs kalmadı.Bio oil dahil marka ve önerilen pahalı yağlardan tutunda,Lokman hekimdeki ''koca karı''yağ krem karışımları dahil her şeyi denedim önlenmiyor.Ha noldu bilmiyorum yağlardan mı çok çok az şekilde ilerliyor yani korkmayın daha yol gibi bayağ bi yırtılmayacak.

Sayfayı Paylaş